جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور امام جمعه

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور امام جمعه

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور امام جمعه
چکیده:

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش با حضور امام جمعه ، مدیرعامل منطقه آزاد و برخی مسئولین جزیره برگزار شد.

صبح روز چهارشنبه ۳۰ مهر ماه جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش با حضور امام جمعه ، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و برخی مسئولین جزیره برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده ضمن طرح موضوع نوظهور مواد مخدر و عدم وجود این معضل در عصر اهل بیت علیهم السلام به فتاوای فقهای دین و نحوه استخراج حکم حرمت توسط ایشان از آیات روایات اشاره نموده و اعتیاد را مصداق دو آیه ۱۹۵ سوره بقره و ۴۳ سوره مومن که دال بر عدم جواز هلاکت انسان به دست خودش و عدم جواز اسراف که اعتیاد نوعی اسراف جان و مال است،دانست.

ایشان راهکار رفع این معضل خانمانسوز را تقویت اعتقادات دینی شمرده و باورهای دینی را بازدارنده مفاسد فردی و اجتماعی دانستند. امام جمعه کیش در ادامه با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری حفظه الله در حوزه پیشگیری در مبارزه با مواد مخدر گفت: ۵۰ درصد بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر مربوط به اقدامات پیشگیرانه است و با توجه به اهمیت این موضوع باید اقدامات آموزشی و تبلیغاتی به منظور آگاهی بخشی خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر در همه طبقات جامعه بالاخص دانش آموزان به صورت عالمانه و با برنامه ریزی دقیق صورت پذیرد که این یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری مدظله‌العالی می باشد.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
بازدید: ۱۴۸۷