دیدار مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش با امام جمعه

دیدار مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش با امام جمعه

دیدار مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش با امام جمعه
چکیده:

مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش با حضور در نهاد امامت جمعه با امام جمعه دیدار و گفتگو کردند.

همزمان با ایام ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله و علیه و آله ، مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش با حضور در نهاد امامت جمعه با حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده امام جمعه دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌ الاسلام و المسلمین احمد حسن‌زاده امام جمعه کیش در این دیدار ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله و امام صادق علیه السلام، ماه ربیع‌ الاول را از دیدگاه اصحاب معرفت، ماه بهار حیات و زندگی عنوان کرد و گفت: یکی از کارهای خیلی خوب و سنت‌های ماندگاری که امام راحل رحمت الله علیه انجام دادند، نام‌گذاری “هفته وحدت” هست که برای اسلام و انقلاب مفید بود.

وی با اشاره به آیه “وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا” گفت: اگر به این آیه قرآن عمل کنیم، مشکلات عدیده ای که در سطح جامعه وجود دارد حل خواهد شد.

امام جمعه کیش در ادامه تصریح کرد: گروه‌های تفرقه‌انگیز تحت عنوان تکفیری که وارد جوامع اسلامی می‌شوند و قصد از بین بردن جامعه اسلامی را دارند به درک قلبی و عقلانی و همچنین به شناخت کافی از قرآن نرسیدند و این عدم شناخت موجب نابودی آنان خواهد شد.

ایشان در رابطه با اینکه اسلام می‌فرماید باید در جوامع اسلامی، وحدت حاکم باشد و تفرقه از جامعه بشری و اسلامی دور شود خاطرنشان ساخت: طبق فرمایش قرآن به اندازه ذره‌ای نباید جا برای تفرقه در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.

در ادامه این جلسه بمناسبت هفته وحدت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده به همراه مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش با حضور در منزل شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت که دوران نقاهت بیماری قلبی را می گذرانند، از ایشان عیادت کردند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
بازدید: ۲۵۰۶