پیام آدینه ۱۴ آذر ۹۹ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

پیام آدینه ۱۴ آذر ۹۹ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

پیام آدینه ۱۴ آذر ۹۹ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش : یکی از کارهای بسیار ارزشمند شهید فخری زاده ترسیم نقشه راه صنعت هسته‌ای کشور بود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در پیام جمعه این هفته ۱۴ آذر ۹۹ و در ادامه بحث بررسی ویژگی‌های یک انسان مؤمن، چهار دسته روانی، دینی، رفتاری و اجتماعی را از ویژگی‌های یک انسان مؤمن دانست و به تشریح دنباله خصوصیات اجتماعی پرداخت و گفت: مؤمن مدافع جامعه اسلامی است، امکان ندارد کسی مؤمن باشد و نسبت به جامعه بی‌تفاوت باشد، چه جنگ نظامی باشد یا فرهنگی، مؤمن در هر جبهه‌ای به دفاع از کشور می‌پردازد.
وی افزود: در دوران دفاع مقدس دیدید که جوانان برای دفاع از کشور رفتند و جانشان را فدا کردند، آنها مؤمنان واقعی بودند، بعد از جنگ تحمیلی هم می‌بینیم که افراد بسیاری جانشان را برای وطن از دست می‌دهند، شهید فخری‌زاده یکی از این مؤمنین واقعی است.
امام جمعه کیش اظهار داشت: یکی دیگر از خصوصیات اجتماعی مؤمن این است که آنچه را برای خود می‌پسندد برای دیگران هم می‌پسندد.
وی دیگر ویژگی مؤمن را مدارا کردن با دیگران عنوان کرد و بیان داشت: مؤمن در خانه و جامعه اهل مدارا است و اهل بگو و مگو نیست، او در منزل با همسر و فرزندان اهل مدارا است، اگر دستورات اسلامی رعایت شود خانه بهشت است، باید فضای مدارا و پرهیز از بگو مگو در خانه‌ها بوجود بیاید.
دکتر حسن زاده گفت: مؤمن کسی است که همه چیز او سودمند است و ذره‌ای به کسی ضرر نمی‌زند، طبق حدیث مؤمن کسی است که راه رفتن و شراکت با او هم سودمند است.

وی در ادامه به تشریح فعالیت‌های محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان که به دست دشمنان انقلاب اسلامی ‌به شهادت رسید، پرداخت و عنوان کرد: شهید فخری زاده عاشق ولایت و امامت و شهادت بود، او شهادت را تنها راه رستگاری می‌دانست، همانطور که شهید قاسم سلیمانی به این معتقد بود و بعد از چهل سال جهاد به آرزوی خود رسید.
امام جمعه کیش افزود: یکی از کارهای بسیار ارزشمند این شهید ترسیم نقشه راه صنعت هسته‌ای کشور بود، مسیر پیش رو ریل گذاری شد و با این کار قطار صنعت هسته‌ای کشور با شتاب بیشتر پیش خواهد رفت.
وی ادامه داد: شهید فخری زاده مبدع پدافند هسته‌ای در ایران بود، او روی طرحی کار می‌کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی در زمینه هسته‌ای را از ایران کشف کند، امیدورایم این مسیر ادامه یابد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده بیان داشت: شهید فخری‌زاده توانست اولین کیت تشخیص کرونا در کشور را همراه با تیم خودش و مدیریت خوبی که انجام داد تولید کند، تولید واکسن بومی کرونا نیز توسط وی همکارانش تا فاز اول انسانی پیش رفته است و اینها نمونه‌ای از تلاش‌های شهید بزرگوار است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در ادامه با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت شهدای دانشجو به تشریح برخی معیارها برای دانشجوی تراز انقلاب اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداخت و افزود:
– دانشجو باید با خدا ارتباط محکمی داشته باشد و این رابطه را هیچ‌وقت نباید قطع کرد، آنها باید وقتی از روز را برای مناجات و صحبت با خدا کنار بگذارند.
– دانشجو باید سطح معرفت و شناخت خود را بالا ببرد، برای این کار مطالعه برخی از نوشته‌های عالمان دین از جمله شهید مطهری مفید است.
– دانشجو باید اهل تلاش منظم و برنامه ریزی و بی‌وقفه باشد، شهید فخری زاده ۴۰ سال هم اهل تلاش بود و هم بی‌وقفه تلاش می‌کرد.
– دانشجو باید اهل تولید علم باشد و از مرزهای امروزی دانش عبور کند، تنها درس خواندن کافی نیست، بلکه باید تولید کننده علم باشد و مرز علم را گسترش دهد.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
بازدید: ۳۸۳۶