امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه ۹ آذر : همه مردم جزیره در کنار مدیریت جدید هستند.

امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه ۹ آذر : همه مردم جزیره در کنار مدیریت جدید هستند.

امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه ۹ آذر : همه مردم جزیره در کنار مدیریت جدید هستند.
چکیده:

خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه ۹ آذر به امامت امام جمعه محترم کیش، حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

بسم الله الرحمن الرحیم

 

خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه ۹ آذر به امامت امام جمعه محترم کیش، حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده :

 

 یکی از انواع خطابها در قرآن:

قرآن به عنوان کتاب آسمانی برای هدایت بشر به شکل گسترده ای از خطاب مستقیم به گروه ها و افراد مختلف استفاده کرده است. این روش صحبت کردن می تواند تاثیر بیشتری در مخاطب داشته باشد. یکی از این خطاب های قرآنی، خطاب «یا ایها الذین آمنوا» و محل بحث ماست.

 

آیه ۴۱ سوره احزاب:

در آیه ۴۱ سوره احزاب آمده است : ای کسانی که ایمان آورده اید خدا را بسیار یاد کنید، و هر صبح و شام خداوند را تسبیح کنید، او کسی ست که به همراه فرشتگان بر شما درود می فرستند تا شما را از ظلمات شرک و گناه به سوی نور ایمان رهنمون سازند.

 

نکات آیه ۴۱ سوره احزاب :

۱) همه مومنین باید خداوند متعال را زیاد یاد کنند.

۲) این همواره به یاد خدا بودن فرمان مستقیم خداست.

۳) مقتضای ایمان یاد زیاد خداوند متعال است.

 

نعمت حیات:

یکی از نعمت هایی که شاید هیچوقت برای آن خدا را شکر نکرده ایم نعمت حیات است. مانند هزاران نفر ممکن بود که صبح نعمت حیات را نداشته باشیم اما زنده از خواب بیدار می شویم.حد اقل یاد خداوند هنگام برخورداری از نعمت ها شکر و سپاسگذاری در مقابل نعمت است.

 

معنای غفلت:

غفلت یعنی انسان خدا را هنگام نعمت ها فراموش کند؛ کما اینکه هنگام مصیبت هم باید خدا را یاد کرد یعنی صبور و شکیبا بود.تاریخ عاشورا مملو از یاد خداست امام حسین علیه السلام در هیچ سختی خدا را فراموش نکردند.

 امیر المومنین علیه السلام می فرماید: یا خدا دو نوع است یکی یاد خدا هنگام مصیبت ها و افضل از این یاد ، یاد خداوند هنگامی که با گناهی روبه رو می شود تا از گناه دوری کند. در لحظه حساس بر خورد با گناه یاد خداست که می تواند مانع از انجام گناه باشد.

 

مقام ذاکرین:

در بیانی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله آمده است : مقام کسانی که فراوان به یاد خداوند متعال هستند از مقام مجاهدان در راه خدا در میدان جنگ حتی اگر به اندازه ای در راه خدا جهاد کنند که شمشیر آنها بشکند، برتر است

بیانات اخیر مقام معظم رهبری:

در دیدارهای اخیر مقام معظم رهبری، دیدار ایشان با مسئولین نظام و مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، دیدار با فرماندهان نیروی دریایی و دیدار مفصل ایشان با تعدادی از تهیه کنندگان و کارگردانان سینما و تلویزیون  بیاناتی بسیار مهم ایراد کردند.

 

یکی از محور های سخنان مقام معظم رهبری

مقاومت از نگاه ایشان سه دستاورد بزرگ دارد:

۱) دستیابی به پیروزی

۲) دستیابی به اقتدار

۳) دستیابی به پیشرفت

 دستاورد پیروزی را در جنگ های متعددی که در این چند سال رژیم صهیونیستی علیه جبهه مقاومت انجام داد به وضوح دید. پیروزی جبهه مقاومت در جنگ ۳۳ روزه لبنان، جنگ ۲۲ روزه فلسطین و بعد از آن جنگ ۸ روزه با فلسطین و در چند روز پیش با جنگی که تنها با مقاومت دو روزه، جبهه مقاومت به پیروزی رسید و رژیم صهیونیستی به پذیرش شکست وادار شد؛ نمونه هایی از رسیدن به پیروزی در اثر مقاومت است. این پیروزی ها نشان می دهد با این مقاومت می توان به پیروزی های چشمگیرتری رسید.

 

جشن های هفته وحدت در کیش:

از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول، جشن های میلاد در جزیره کیش در هفته وحدت برگزار شد. اولین جشن در مسجد نور اهل سنت و آخرین  جشن در مسجد خاتم الانبیاء با سخنرانی حجة الاسلام والمسلمین قرائتی برگزار شد از همه مردم عزیز جزیره برای برگزاری باشکوه این جشن ها، تقدیر و تشکر می کنم.

 

نمایشگاه بین المللی صنعت هوانوردی:

یکی از وقایع تاثیر گذار در صنعت گردشکری در جزیره کیش برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی در جزیره کیش بود. من به سهم خود از مسئولین برگزار کننده این نمایشگاه تشکر می کنم.

چند نکته راجع به اینگونه نمایشگاه ها:

این حرکت نشان این که کیش زیرساخت های لازم برای برگزاری نمایشگاه های بزرگ فراهم کرده است. موقعیت کیش در بین مناطق آزاد کشور موقعیتی مهم و راهبردی دارد.

تدابیری اندیشید که کیش تبدیل به قطب برگزاری های نمایشگاه ها و همایش های بزرگ کشور شود.

قبل از هر همایش و نمایشگاهی با هماهنگی دستگاه فرهنگی پیوست فرهنگی هر همایشی فراهم گردد چرا که برگزاری همایش همراه با گناه با مبانی دینی ما سازگار نیست.

 

 

تغییر مدیریت منطقه آزاد کیش:

خبر تغییر بسیار ناگهانی در مدیریت منطقه آزاد کیش تا این لحظه از طریق هیچ یک از منابع رسمی به نهاد امامت جمعه مخابره نشده است و این خبر را از فضای محازی دریافت کرده ام.

                                                

نکاتی در باره احتمال تغییر مدیریت:

تغییر مسئولیت ها حق طبیعی هر مسئول است.

گاهی اوقات تغییر ضروری ست.

گاهی اوقات تغییر باعث شتاب در حرکت یک مجموعه خواهد شد.

اما گاهی اوقات تغییر، غیر ضروری و مضر به حرکت یک مجموعه است.

 در جایی که راه های دیگری به جای تغییر و جابجایی وجود داشته باشد این تغییر می تواند مضر باشد. این تغییر مدیریتی که در وقت نامناسب است و راهی غیر از جابجایی وجود دارد، در واقع پاک کردن صورت مساله است.چند ماه مانده به نوروز که زمان بحران مدیریت هست، در صورتی که نیاز به این تغییر وجود داشت، می شد این تغییر با گذر از زمان نوروز در تابستان انجام شود.با همه این نکات به مدیریت جدید منطقه آزاد اعلام می کنم به دلیل علاقه به جزیره، همه مردم جزیره در کنار مدیریت جدید هستند و کمال همکاری را با ایشان خواهند داشت.

 

برای دیدن عکس های این نمازجمه اینجا کلیک کنید.

نویسنده: سید مرتضی مهدوی
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
بازدید: ۲۹۰۴