امام جمعه کیش در نماز جمعه ۲ آذر : بسیج در انجام وظایف خود بسیار موفق عمل کرده است.

امام جمعه کیش در نماز جمعه ۲ آذر : بسیج در انجام وظایف خود بسیار موفق عمل کرده است.

امام جمعه کیش در نماز جمعه ۲ آذر : بسیج در انجام وظایف خود بسیار موفق عمل کرده است.
چکیده:

خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه امروز به امامت امام جمعه محترم کیش، حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

بسم الله الرحمن الرحیم

 

خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه امروز به امامت امام جمعه محترم کیش، حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده :

 

یکی از شیوه های قرآن در بیان مطالب :

یکی از شیوه های قرآن کریم در بیان مطالب نام بردن از مخاطب است که از نظر روانی تاثیر بسیار زیادی در مخاطب داشته، باعث می شود افراد مورد خطاب در محتوای خطاب بیشتر تفکر کنند و تاثیر کلام دو چندان شود.

 

یکی از خطاب های قرآنی: 

در یکی از خطاب های قرآنی در آیه ۲۷ سوره انفال خداوند خطاب به مومنین می فرماید: اى كسانى كه ايمان آورده ايد! به خداوند متعال و پيامبر( صلی الله علیه و آله ) خيانت نكنيد و آگاهانه به امانت هاى خود خيانت نورزيد.یکی از گناهان مورد اتفاق همه از هر مسلک و مذهبی، خیانت است.

 

گناه خیانت:

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند : «چهار چیز است که اگر یکی از آنها وارد خانه ای شود بنیاد معنوی خانه را به هم می ریزد و برکت از آن خانه می رود: خیانت سرقت شرب خمر و گناهان جنسی.» یکی از مصادیق خیانت به خداوند متعال، خیانت به باورهای دینی است. بر اساس آموزه های قرآنی ریاکاری در همه امور من جمله نماز، حج، روزه، انفاق، ممنوع و مصداق خیانت به خداوند متعال است.

 طبق سخنی از ابن عباس هرکس چیزی از برنامه های اسلامی را ترک کند نوعی خیانت نسبت به خداوند متعال و پیامبر عظیم الشان اسلام انجام داده است. خیانت در امانات از زشت ترین گناهان است. و کسی که خیانت در امانت می کند در حقیقت منافق است. امام سجاد علیه السلام می فرماید اگر قاتل امام حسین علیه السلام شمشیری که با آن امام حسین علیه السلام را به شهادت رسانده است به امانت به من بسپارد، در امانت خیانت نخواهم کرد.

 

نخستین نماز جمعه:

۱۶ ربیع الاول سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه تاریخ اسلام در شهر مدینه است. نماز جمعه یکی از نعمت های بزرگ الهی ست.

 

 

اهمیت نمازجمعه:

امام صادق علیه السلام از امام باقر علیه السلام نقل می کنند که هر مسافری که در نماز جمعه حاضر شود خداوند اجر و پاداش صد نماز جمعه مقیم به او عنایت می کند. رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله می فرماید: « وقتی نماز گزار به سمت نماز جمعه حرکت می کند هفتاد هزار فرشته او را بدرقه و برای او استغفار و شفاعت می کنند.

 

میلاد پیامبر رحمت و صادق آل محمد:

۱۷ ربیع الاول سالگرد میلاد پیامبر عظیم الشان اسلام صلی الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام، روز اخلاق و مهر ورزی و هفته وحدت را تبریک و تهنیت عرض می کنم. نعمت بزرگی نصیب ما مردم کیش شده است که از حضور استاد معظم و مفسر بزرگوار حجة الاسلام والمسلمین قرائتی استفاده خواهیم کرد.

 

نعمت وحدت:

وحدت باعث حفظ اسلام و تعالیم اسلامی ست. علامه شرف الدین رحمة الله علیه می فرماید: « سیاست باعث تفرقه امت اسلامی شده و همین سیاست باید باعث وحدت مسلمین شود.» سیاست های استعماری مسلمین را از هم جدا کرده و سیاست دینی باید در میان مسلمین اتحاد ایجاد کند.

 

روز تشکیل بسیج:

۵ آذر روز بسیج مستضعفان روزی که با فرمان امام امت رضوان الله علیه تشکیل شد این روز را تبریک عرض می نمایم. بسیج در انجام وظایف خود بسیار موفق عمل کرده است برخی از علل موفقیت بسیج تفکر بسیجی مردمی بودن اخلاص در عمل تکلیف گرایی ولایت پذیری آرمان گرایی دغدغه مندی و مسئولیت پذیری بسیجیان است.

برای دیدن تصاویر این نماز جمعه اینجا  و برای شنیدن فایل صوتی خطبه ها اینجا کلیک کنید.

نویسنده: حسین صافی زاده
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
بازدید: ۱۱۵۳