امام جمعه محترم کیش در خطبه های نماز جمعه ۱۱ آبان ماه : شعار مرگ بر آمریکا از قاموس مردم ایران حذف نخواهد شد.

امام جمعه محترم کیش در خطبه های نماز جمعه ۱۱ آبان ماه : شعار مرگ بر آمریکا از قاموس مردم ایران حذف نخواهد شد.

امام جمعه محترم کیش در خطبه های نماز جمعه ۱۱ آبان ماه : شعار مرگ بر آمریکا از قاموس مردم ایران حذف نخواهد شد.
چکیده:

یکی شدن روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی سبب پیشتازی جوانان در عرصه استکبار ستیزی شده است.

بسم الله الرحمن الرحیم
خلاصه ای از بیانات  امام جمعه محترم کیش حجة الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه های نماز جمعه ۱۱ آبان ماه:

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله هنرمندی به تمام معنا:

🔻پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله یک هنرمند به تمام معنی بود. یکی از هنر های ایشان داشتن جاذبه ای بسیار شگرف در جذب قلوب انسانها بود.
🔻در این خطبه به هنر پیامبر در حوزه اعتقاد، فکر و اندیشه و در حوزه تغییر ارزشها و رفتار انسانها می پردازیم.
🔻در زمان جاهلیت تفکر مردم، تفکری خرافی و تفکر شرک و بت پرستی بود. پیامبر اکرم صلوات الله علیه این فکر و نگاه جاهلی و شرک آلود و مادی را تبدیل به نگاهی توحیدی کرد.

نمونه ای از تربیت یافتگان

🔻 تربیت یافتگان مکتب نبوی در اعتقادات بسیار محکم بودند. نمونه ای از این تربیت یافتگان بلال حبشی است.
🔻 بلال حبشی کسی است که انسانیت او به دست نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله احیا می شود و آنچنان تغییر می کند که وقتی او را روی ریگهای داغ مکه خوابانده و سنگ سنگین بر سینه او می گذاشتند در تمام مدت شکنجه تنها کلمه «احد» یعنی شهادت به یگانگی خداوند متعال از زبان او خارج می شد.
🔻در حوزه اعتقادی اگر کسی بتواند نگاه مردم را به دنیا تغییر دهد ارزشها و رفتار ها نیز تغییر می کند چرا که رفتار تابع اعتقادت است.

نمونه ای هایی از تغییرات

۱)  ایثار
🔻 به دلیل کمبود آب در شبه جزیره عربستان، آب مورد تنازع بود. محل سکونت افراد غالبا در کنار گودال های بزرگی که آب باران در آن جمع می شد قرار می گرفت و حتی گاهی اوقات بر سر سکونت شمشیر کشیده و خون یکدیگر را می ریختند.
🔻یکی از اصحاب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نقل می کند که در جنگی برای فردی زخمی آب بردم اما در همین هنگام صدای مجروح دیگری بلند شد این زخمی، مجروح دیگر را بر خود ترجیح داد. وقتی آب را نزد زخمی دوم بردم او نیز نفر سومی را بر خود مقدم دانست.
🔻زمانی که این صحابی بر بالین زخمی سوم حاضر می شود او قبل از نوشیدن آب به شهادت می رسد و زمانی که برای دادن آب به زخمی دوم و اول بر می گردد، آندو نیز به شهادت رسیده بودند.
🔻کسانی که بر سر تصاحب آب با هم منازعه میکردند به جایی رسیدند که هنگام نیاز به آب برای زنده ماندن ایثار کرده و دیگری را بر خود مقدم می شمارند.

۲) گذشتن از علاقه قلبی
🔻یکی از محرمات احرام شکار است و مردمی که از گوشت هیچ حیوانی نمی گذشتند حاضر شدند با پذیرش اسلام در زمان احرام از آنچه که به آن علاقه بسیار شدیدی داشتند بگذرند.

آثار تقوی:

🔻تقوی نقشی سازنده در زندگی انسان داشته و در سایه تقوا مقام انسان از مقام فرشتگان بالاتر می رود.
🔻امیر المومنین علی علیه السلام از انسانها می خواهند با رعایت تقوی که از مرز حیوانیت عبور کرده و انسان شوند.
🔻پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: اگر تقوا داشتید و مالک زبانهای خود بودید و دلتان اصلاح می شد، آنچه که من میدیدم شما هم می دیدید و آنچه که من می شنیدم شما هم می شنیدید. رمز رسیدن به این درجات، تقوای الهی ست.

🔷 برخی مناسبت ها:

ایام عزاداری پایانی ماه صفر

🔻 ۲۸ صفر سالگرد شهادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و امام حسن علیه السلام و ۲۹ صفر سالگرد شهادت امام رضا علیه السلام، این ایام عزا را به بقیة الله الاعظم، مقام معظم رهبری و شما مردم شریف تسلیت عرض می نمایم.

🔻ان شاء الله عزاداری این ایام به همت هیات امنای هیات های مذهبی و هیات امنای مساجد و سخنرانان محترم بسیار با شکوه برگزار شود. مقدم سخنرانان محترم که به دعوت نهاد امامت جمعه مهمان در جزیره کیش هستند، را گرامی میداریم.

دستاوردهای راهپیمایی اربعین حسینی:

🔻مراسم پیاده روی اربعین با شکوه بیشتر و حماسی تر از سالهای گذشته برگزار شد. این راهپیمایی
دارای پیامهای بسیار مهمی به ملت ها و دولت ها و جهان اسلام و جهان تشیع بود. پیامهای الهی، مذهبی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی

۱⃣ وحدت عالم اسلامی

🔻 این حماسه باشکوه دست آورد های فراوانی برای جهان اسلام و جهان تشیع داشت. وحدت امت اسلام و بویژه جهان تشیع یکی از نمونه های دستاوردهای راهپیمایی اربعین است. وحدت در این راهپیمایی موج می زد .
🔻در این راهپیمایی گروه های مختلف از ملیت های مختلف حضور داشتند؛ این یعنی وحدت مسلمین جهان

۲⃣ نمایش ارادت امت اسلامی به اهل بیت علیهم السلام:

🔻از دیگر دستاورد ها، نمایش ارادت مسلمین به ساحت امام حسین علیه السلام و اهل بیت علیهم السلام وتبلور تفکر عاشورایی در خلق حماسه های بزرگ بود .
🔻کربلا و راهپیمایی اربعین ظرفیتی عظیم برای قدرت سازی دارد ؛ که دشمنان می ترسند و می دانند این قدرت سازی مقدمه ای برای آزادسازی قدس عزیز است.

۳⃣ همدلی دو کشور ایران و عراق

🔻با وجود همه توطئه ها برای بر هم زدن رابطه ملت و دولت های ایران و عراق اما این راهپیمایی موجب نزدیکی ملت ها و دولت دو کشور و ایجاد همدلی میان آنها بود
🔻برخی به دلیل مشکلات اقتصادی می گفتند مردم شرکت بالایی در این راهپیمایی را نخواهند داشت اما امسال اگر شرکت بیشتر نبوده باشد کمتر نبود و تحریمها هیچ تاثیری نسبت به اعتقاد مردم به مسایل دینی و اعتقادی نخواهد داشت.

روز مبارزه با استکبار جهانی:

🔻 ۱۳ آبان یکی از روزهای سرنوشت ساز و یاد آور سه خاطره مهم است:
۱⃣ روز بازداشت و تبعید امام امت (ره) به ترکیه توسط رژیم ستمشاهی بعد از افشاگری عظیم ایشان نسبت به لایحه ننگین فروش وطن در لوای قانون کاپیتولاسیون
۲⃣ روز دانش آموز و شهادت جمعی از دانش آموزان و دانشجویان در اثر یورش بی رحمانه عوامل رژیم ستمشاهی به دانشگاه تهران
۳⃣ روز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام که این حماسه به قدر مهم بود که امام امت فرمودند: « این اقدام بزرگتر انقلاب اول بود» چرا که ابهت امریکا شکسته شد در زمانی که کسی باور نمی کرد بتوان در مقابل آمریکا ایستاد.

پیشتازی جوانان در آمریکا ستیزی:

🔻یکی شدن روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی سبب پیشتازی جوانان در عرصه استکبار ستیزی شده است.
🔻جوانان ایران اسلامی همیشه در استکبار ستیزی پیشتاز بوده اند. جنایات امریکا علیه مردم ایران و استمرار آن تا همین امروز از سوی رییس جمهور سبک مغر آمریکا با شروع تحریم های جدید نفتی باعث شده شعار مرگ بر آمریکا به شعور ضد آمریکایی در ایران و جهان تبدیل شود.
🔻این شعار به دلایل متعدد باید استمرار داشته باشد. وقتی دشمن امریکا در قالبهای جنک اقتصادی فرهنگی سیاسی و ادامه دارد؛ شعار مرگ بر آمریکا هم باید ادامه داشته باشد.

 دو مناسبت دیگر:

🔻 روز فرهنگ عمومی، عرصه تعالی و ارتقای باورهای بنیادین نظام اسلامی و روز وقف سرمایه ای ماندگار در تجلی پیشرفت جامعه اسلامی ست. این دو روز را گرامی می داریم.

 

برای دیدن عکس های این نماز جمعه اینجا کلیک نمایید.

نویسنده: سید مرتضی مهدوی
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
بازدید: ۶۴۰