امام جمعه محترم کیش : مسئولین به سرعت عوامل انفجار تروریستی چابهار را به اشد مجازات برسانند.

امام جمعه محترم کیش : مسئولین به سرعت عوامل انفجار تروریستی چابهار را به اشد مجازات برسانند.

امام جمعه محترم کیش : مسئولین به سرعت عوامل انفجار تروریستی چابهار را به اشد مجازات برسانند.
چکیده:

خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه ۱۶ آذر به امامت امام جمعه محترم کیش، حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

بسم الله الرحمن الرحیم
خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه امروز به امامت امام جمعه محترم کیش، حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده
خطاب زیبا وسیله ای برای جذب مخاطب است و قرآن برای خطاب مردم در آیات متعدد از خطاب زیبای «یا ایها الذین آمنوا» استفاده کرده است.
آیه ۴۱ سوره احزاب:
در آیه ۴۱ سوره احزاب آمده است : ای کسانی که ایمان آورده اید خدا را بسیار یاد کنید، و هر صبح و شام خداوند را تسبیح کنید، او کسی ست که به همراه فرشتگان بر شما درود می فرستند تا شما را از ظلمات شرک و گناه به سوی نور ایمان رهنمون سازند.بر اساس این آیه موظفیم که در همه حال به یاد خدا باشیم. یاد خدا هنگام نعمت ها سپاسگزار خداوند متعال بودن است.
لزوم توجه به نعمت های معنوی:
خداوند به ما نعمت های معنوی فراوانی از جمله قرآن، وجود نازنین پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیه السلام و پیامبران الهی علیهم صلوات الله را داده است  که با هیچ نعمت مادی قابل مقایسه نیست و باید سپاسگزار این نعمت ها بود.عبادتی عبادت کامل است که انسان در آن به یاد خدا باشد یعنی اخلاص و حضور قلب داشته باشد. اینگونه عبادتی می تواند تنهی عن الفحشاء و المنکر باشد. حتی هنگام گناه، یاد خداوند می تواند سد محکمی در مقابل گناه باشد.
عالم، محضر خدا:
اگر انسان متوجه باشد که عالم محضر خداست و خداوند متعال او را می بیند، خطا نخواهد کرد. یاد خدا، همان یاد محاسبه قیامت و یاد بهشت و دوزخ خواهد بود. چنین یادی دل و جان را آرامش می بخشد.به فرموده امام صادق علیه السلام هر چیز حدی دارد و زمانی به پایان خواهد رسید، به جز یاد خداوند متعال. خداوند متعال نماز های یومیه را واجب کرد و هر کس آن را ادا کند، بیش از آن خداوند چیزی را واجب نکرده است ، حد وجوب روزه، ماه مبارک رمضان است. حج یک بار واجب می شود اما چیزی که هیچ حدی ندارد یاد خداست.
روز دانشجو:
امروز روز دانشجو و روز آغاز حرکت و جنبش دانشجویی در ایران  است، جنبشی دارای ویژگی های ضد استکباری و ضد استبدادی و ضد سلطه بیگانگان و عدالت خواه.آغاز این جنش  مصادف است با روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ ، چهار ماه بعد از کودتای ننگین ۲۸ مرداد؛ در اوج خفقان رژیم پهلوی و زمانی که آمریکا سلطه خود را بر ایران گسترده و استعمار انگلیس دوباره به این مملکت برگشته بود.زمانی که دانشجویان متوجه تصمیم نیکسون معاون رییس جمهور وقت آمریکا برای حضور در ایران شدند، جنبش اعتراضی خود را شروع کردند و در نتیجه آن سه نفر از دانشجویان به شهادت رسیده و شمار زیادی هم مجروح شدند.
تغییرات مدیریتی جزیره:
تودیع مدیر عامل محترم سابق و معارفه مدیر عامل محترم جدید از اتفاقات مهم جزیره در این روزها است.از زحمات برادر ارجمند جناب آقای انصاری لاری تقدیر و تشکر به عمل آورده و به مدیر عامل جدید خیر مقدم عرض می کنم.خطاب به همه مسئولین و مدیران عرض می کنم حکومت از نگاه قرآن امانتی الهی ست. مسئول در کشور اسلامی امین خداست.
اولویت جزیره کیش:
مساله اولویت دار امروز کیش مانند همه ایران اسلامی مساله اقتصاد است. ساختمان های نیمه ساخته و رها شده در کیش، انسان را نگران می کند که چه بر سر سرمایه گذاران در کیش آمده است.همه موظفیم تا مدیریت جدید را کمک کنیم تا جان تازه ای به اقتصاد کیش بخشیده شود.مساله اشتغال ار مسایل مهم جزیره است. تعداد جوانان جزیره کم نیست، باید به فکر اشتغال پایدار آنها باشیم. مسئولین محترم اولویت را استفاده از نیروهای جوان ساکن جزیره قرار دهند و مطمئن باشند از اعتماد به جوانان پشیمان نخواهند شد.
انفجار تروریستی چابهار:
انفجار انتحاری در نزدیکی مقر نیروی انتظامی در چابهار موجب شهید و زخمی شدن جمعی از هموطنان ما شد. برای مجروحین آرزوی سلامتی و برای بازماندگان از خداوند متعال درخواست صبر و اجر داریم. و از مسئولین ذی ربط می خواهیم به سرعت عوامل این واقعه شناسایی و به اشد مجازات برسانند.
برخی مناسبت های هفته آینده:
سالگرد رحلت حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی، شهادت شهید محراب شهید آیت الله دستغیب و شهادت شهید کشوری از خلبانان شجاع و با اخلاص کشور از مناسبت های هفته آینده می باشد.
نویسنده: سید مرتضی مهدوی
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
بازدید: ۷۱۳۵