امام جمعه کیش: ملت ایران با شکست دادن تحریم های اقتصادی سیلی دیگری بر دهان استکبار جهانی خواهد زد.(خطبه های۹۷/۷/۱۳)

امام جمعه کیش: ملت ایران با شکست دادن تحریم های اقتصادی سیلی دیگری بر دهان استکبار جهانی خواهد زد.(خطبه های۹۷/۷/۱۳)

امام جمعه کیش: ملت ایران با شکست دادن تحریم های اقتصادی سیلی دیگری بر دهان استکبار جهانی خواهد زد.(خطبه های۹۷/۷/۱۳)
چکیده:

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز ۶ مهرماه ۹۷ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده امام جمعه محترم جزیره کیش– مصلی بزرگ کیش

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز۱۳ مهرماه ۹۷ کیش به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

یکی از اهداف قیام حسینی

برای شناخت حادثه عاشورا باید اهداف قیام حسینی شناخته شود.

محققان تا ده هدف به عنوان اهداف قیام حسینی برشمرده اند.

در نامه امام حسین علیه السلام به محمد حنفیه امر به معروف و نهی از منکر یکی از هدف قیام معرفی شده است.

تبیین انواع منکرات

برای انجام واجب امر به معروف و نهی از منکر ابتدا باید منکر و معروف شناخته شود.

منکرات بر اساس نظر کارشناسان به این صورت دسته بندی می شود:

۱- منکرات اقتصادی

۲- منکرات اعتقادی

۳- منکرات اخلاقی

۴- منکرات اجتماعی

۵- منکرات فرهنگی

۶- منکرات سیاسی

منکر اعتقادی

امروز دشمن اعتقادات جوانان را نشانه گرفته تا از راه تخریب عقاید اساس اعتقادی آنها را به هم بریزد.

ترویج مکتب های ساختگی مثل شیطان پرستی جزو این منکرات است.

گاهی نمادهای شیطان پرستی روی لباس ها یا حتی طبل های موجود در دستگاه عزاداری ابی عبد الله علیه السلام به چشم می خورد که به دلیل ندانستن معنای آن، از آن وسایل استفاده می شود.

جوانان ما مراقب باشند که تحت عنوان عرفان به ترویج مکاتب انحرافی پرداخته می شود. پس تا جلسه ای مورد تایید مسئولین فرهنگی نبود از شرکت در آن خودداری کنید تا گرفتار عقاید انحرافی نشوید.

منکر اجتماعی

بدقولی و بد عهدی یکی از مصادیق منکر اجتماعی ست تا جایی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید : کسی که پایبند به عهد و قول خود نباشد دین ندارد.

منکر اقتصادی

منکر اقتصادی مصادیق فراوانی دارد مانند ربا، که نظم اقتصادی را مختل می کند. رشوه، کم فروشی، فروش کالای تقلبی و احتکار از مصادیق دیگر منکراقتصادی هستند.

احتکار منکر اقتصادی است که برخی از ما گرفتار آن شده ایم.

منکر سیاسی

منکر سیاسی معمولا مربوط به رفتار دولت هاست. صادق نبودن با مردم، ادا نکردن حقوق مردم، دست درازی به بیت المال از مصادیق منکر سیاسی است.

 

راه ورود به بهشت

بر اساس آیه ۷۳ سوره زمر راه ورود به بهشت داشتن تقوا است چرا که افراد باتقوا گروه گروه به سمت بهشت برده می شوند و با استقبال و سلام و درود فرشتگان و نگهبانان بهشت وارد آن می شوند.

شهادت امام سجاد علیه السلام

امروز ۲۵ محرم سالگرد شهادت امام سجاد زین العابدین علیه السلام را به امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شما نمازگزاران عزیر تسلیت عرض می نمایم.

نکته ای سیاسی از زندگی امام سجاد علیه السلام

امام سجاد علیه السلام هم شاهد قیام حسینی و هم راوی قیام و هم افشاگر ماهیت حکومت فاسد اموی بودند و اگر آن افشاگری ها نبود معلوم نبود چه اتفاقی برای قیام حسینی می افتاد و تاثیر گذاری این انقلاب به اندازه کنونی نبود.

نکته ای عبادی از زندگی امام سجاد علیه السلام

ابن ابی الحدید شارح کتاب نهج البلاغه درباره امام سجاد علیه السلام می گوید: « امام سجاد علیه السلام در اوج عبادت و بندگی بود» .

امام باقر علیه السلام درباره پدر بزرگوار خود می فرماید: امام سجاد علیه السلام هر گاه به یاد یکی از نعمتهای خدا می افتاد سجده می کرد به شکرانه هر بدی که از او دفع می شد ، بعد از نماز، بعد از ایجاد آشتی بین دو نفر سجده می کرد، آثار سجود در همه اعضای حضرت مشخص بود و به واسطه سجده زیاد به ایشان سجاد می گویند.

 دو خبر خوش

اخبار خوشی در خبرگزاری ها نقل می شود که مایه خرسندی مومنین شده است.در برهه های مختلف انقلاب ثابت شده است که اگر صبر کنیم خداوند مومنین را رها نخواهد کرد.

رزمایش خدمتگزاری بسیج در قالب ساخت پروژه های آموزشی بهداشتی درمانی کشاورزی و… یکی از اخبار خوب بود.

سخنان مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان باید زیاد مرور شود.

ایشان از اقتدار و شکست ناپذیری و عظمت ایران به عنوان سه افتخار غیر قابل انکار نظام جمهوری اسلامی یاد کردند. هر انسان منصف و غیر مغرضی این واقعیت را خواهد پذیرفت.

عظمت ایران مربوط به دوره های مختلف تاریخ ایران به جز دویست سال اخیر که مربوط به نیمه پایانی دوره قاجار و دوران پهلوی بوده است.

امروز هم ملت ایران با شکست دادن تحریم های اقتصادی سیلی دیگری بر دهان استکبار جهانی خواهد زد.

خبر خوش دیگر

پاسخ قاطع و سریع موشکی سپاه پاسداران انقلاب به حادثه تروریستی اهواز، در عملیاتی به نام ضربت محرم با ۶ موشک بالستیک میانبر با فاصله اصابت ۵۷۰ کیلومتری و هفت فروند پهباد، دل عاشقان انقلاب را شاد کرد و نشان داد که جمهوری اسلامی در قبال امنیت خود هیچ مماشاتی نخواهد کرد.

هفته نیروی انتظامی

این هفته را به فرماندهان و پرسنل این نیرو که با تقدیم ۱۳ هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز دین خود را به انقلاب ادا نموده است؛ تبریک عرض می کنم.

یک نقطه ضعف آموزشی

گزارشاتی به دفتر نهاد امامت جمعه طی روزهای اخیر واصل شد که برخی از مراکز آموزش مدیریت ثابتی ندارند. از مسئولین آموزش و پرورش تقاضا می کنم تا پایان هفته این مشکلات را مرتفع کنند.

 

تصاویر نماز جمعه این هفته در قسمت چندرسانه ای سایت آدینه کیش (لینک ذیل)قابل مشاهده می باشد.

 

تصاویر نماز جمعه ۱۳ مهرماه ۹۷

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
بازدید: ۱۷۳۵۷