تعامل شفاف مسئولین با مردم را از شاخصه های حاکم و مسئول اسلامی است.

تعامل شفاف مسئولین با مردم را از شاخصه های حاکم و مسئول اسلامی است.

تعامل شفاف مسئولین با مردم را از شاخصه های حاکم و مسئول اسلامی است.
چکیده:

امام جمعه محترم کیش : از نگاه امیر المومنین علی علیه اسلام لازم است که مسئولان با مردم مهربان باشند با مردم ارتباط و نشست و برخاست داشته باشند.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه امروز به امامت امام جمعه محترم حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

نکته ای درباره قیام حسینی:

اکثر قریب به اتفاق محققین به چهار موضوع در تحلیل قیام امام حسین علیه السلام پرداخته اند:

۱)شناخت واقعیت های تاثیر گذار در قیام

۲)اهداف قیام حسینی

۳)نحوه انجام قیام

۴) نتایج و آثار قیام

 

تبیین گوشه ای از شخصیت امام حسین علیه السلام :

امام حسین علیه السلام انسان کاملی است که اعتقاد و اخلاق و رفتار او مطابق با قرآن است. دربحث توحید امام حسین علیه السلام یک موحد به تمام معنا ست . ایشان در همه صحنه ها نشان داده اند که در سایر اعتقادات و اخلاقیات بی نظیر هستند.

می توان درباره ایشان گفت: کان خلقه القرآن امام حسین علیه السلام در رفتار نمونه انسان کاملی هستند که تمام رفتارهای او با قرآن تطابق دارد.

 

حسین علیه السلام با عظمت تر از هر موجود امکانی:

انسان وقتی انسان کامل شد نه تنها از آسمانها بلکه از هر موجود امکانی با عظمت تر می شود. می شود تجسم کامل قرآن؛ از همین روست که امام میزان اعمال انسانها در دنیا و آ خرت است.

هر چه قدر اعتقادات صحیح تر باشد به انسان کامل به همان اندازه نزدیکتر می شویم. الائمه  هم الموازین القسط اعمال انسانها با اعمال ایشان سنجیده می شود. اگر پدر خانواده رفتاری مانند امام حسین در خانواده و جامعه داشت به انسان کامل نزدیک شده است.

 

امام حسین علیه السلام در بیان نبوی:

به فرموده پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله امام حسین علیه السلام زیور زمین و آسمانها و محبوبترین انسانها نزد آسمانیان است. من احب ان ینظر الی احب اهل الارض الی اهل اسماء فلینظر الی الحسین

 

تقوا بهترین سرمایه:

تقوی بهترین توشه برای آخرت و در دنیا بهترین سرمایه یک انسان مومن است.

عزاداران حسین علیه السلام باید بدانند که اهل بیت در تقوا سرآمد انسانها بوده اند. جوانان بنی هاشم و شهدای کربلا از محرمات الهی دوری می کردند و در عبادت و تقوی و دینداری برگزیدگان زمان خودشان بوده اند. ان شاء الله ماه هم بتوانین پیروان خوبی برای آنها باشیم.

 

اربعین حسینی

در آستانه اربعین حسینی هستیم و عاشقان ابی عبد الله در طریق و راه حسین در حال حرکت به سوی کربلای حسینی هستند. از جزیره کیش هم چندین کاروان با بدرقه مردم عزیز کیش راهی کربلا شده اند.

این حرکت حرکتی بسیار عظیم و تاثیرگذار است. این راهپیمایی به فرمایش مقام معظم رهبری محصول زحمات، تلاش ها و خونهای مدافعین حرم است. این حرکت فرهنگی بزرگ را مدیون خون شهدای مدافع حرم هستیم.

 

راهپیمایی اربعین از شعائر الهی ست:

این حرکت عظیم، حرکتی فرهنگی در حوزه فردی و اجتماعی و بین الملی است که به تمام جهان انتشار پیدا میکند. این حرکت یکی از شعائر الهی ست که باید آن را بزرگ داشت. و واقعا تنها کسانی که اهل تقوا هستند آن را بزرگ می شمارند.

نماز جمعه، مراسم حج از شعائر الهی ست و من یعظم شعائر الله فانها من تقوی القلوب

این راهپیمایی تاثیر عمیقی در جاودانه کردن قیام حسینی دارد و پیام راسان قیام حسینی و منتشر کننده پیام وحدت مسلمانان به جهان است.

 

سکوت رسانه های وابسته به استکبار:

دشمنان اسلام و اهل بیت از همین جهت سعی کرده اند که به هر طریقی از انعکاس این راهپیمایی که با حضور ملیونها انسان از چهل کشور برگزار می شود، خودداری کنند. افکار عمومی از اینگونه گزارش های خبری استقبال کرده و مبهوت جلوه های والا و زیبای این راهپیمایی هستند اما رسانه های وابسته به استکبار این واقعه را بایکوت خبری می کنند.

ان شاء الله رسانه های اسلامی و مستقل این واقعه عظیم را پوشش خواهند داد و جهانیان را از زیبایی های این راهپیمایی متنعم خواهند کرد.

 

نامه امیر المومنین علی علیه السلام دستور العملی برای مسئولین:

مقام معظم رهبری در درس خارج ۳۰ مهرماه با اشاره به نامه امیر المومنین علیه السلام خطاب به فرماندهان نظامی خود،این نامه را به مثابه دستور العملی به همه مدیران دانستند.

ایشان بر اساس این نامه، تعامل شفاف مسئولین با مردم را از شاخصه های حاکم و مسئول اسلامی دانستند.

از نگاه امیر المومنین علی علیه اسلام لازم است که مسئولان با مردم مهربان باشند با مردم ارتباط و نشست و برخاست داشته باشند. گاهی اوقات افراد با یک پست مدیریتی چنان  تغییر میکنند که گویا از پشت حصار مدیریتی کسی را نمی بیند.

چند مناسبت:

۱) آغاز هفته کتاب کتابخانی

کتاب محصول تجربیات بشری و خلا قیت های ذهنی و آموخته های دراز مدت انسان و محصول تفکرات عالمان و اندیشمندان است.

با ایجاد یک کتابخانه کوچک در خانه فرزندان خود را به کتابخوانی تشویق کنیم.

به آفات برخی کتاب ها هم باید توجه داشت در معرض کتابهای ناسالم و سست و مسموم و انحرافی نباید قرار گرفت و هرکتابی نباید وارد حوزه مدرسه و خانه شود.

ای کاش کتاب ها هم علامت استاندارد داشت و به این صورت کتاب سالم از ناسالم شناخته می شد

 

۲)روز نوجوان

شهادت حسین فهمیده و روز نوجوان را گرامی می داریم. نوجوانان عزیز بدانند این نوجوان ۱۳ ساله انسانی به تمام معنا مومن و وجودش سرشار از عشق اهل بیت بود خداوند ارواح همه شهدا و این شهید عزیز و امام شهدا را با اهل بیت عصمت و طهارت محشور بفرماید.

 

۳)سالگرد شهادت اولین شهید محراب

درود بی کران بر ارواح همه علما و مراجع مخصوصا اولین شهید محراب حضرت آیت الله قاضی طباطبایی امام جمعه فقید تبریز که به دست منافقین به شهادت رسید.

 

 

 

 

 

 

نویسنده: حسین صافی زاده
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۸/۰۴
بازدید: ۱۸۷۲