توقع مردم رهایی هر چه سریعتر مرزبانان ربوده شده ایرانی ست!

توقع مردم رهایی هر چه سریعتر مرزبانان ربوده شده ایرانی ست!

توقع مردم رهایی هر چه سریعتر مرزبانان ربوده شده ایرانی ست!
چکیده:

امام جمعه محترم کیش در خطبه های نماز جمعه ۲۷ مهرماه ۹۷ : دشمنان ایران با ایجاد حوادثی مانند ربودن مرزداران ایرانی به دنبال انحراف افکار عمومی از شکست سیاسی در عراق و جنایات آنان در یمن و رسوایی قتل روزنامه نگار مخالف حکومت سعودی هستند.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

یکی از اهداف قیام حسینی:

یکی از اهداف  قیام امام حسین علیه اسلام از بین بردن بدعتها ست. بدعت افزودن چیزی به دین یا کاستن چیزی از دین می باشد.

برخی از مصادیق بدعتهای بنی امیه :

با مطالعه تاریخ می یابیم بنی امیه بدعت های زیادی در دین ایجاد کرد که یکی از مهمترین از آنها موروثی کردن خلافت اسلامی بود.

معاویه اولین کسی بود که در حکومت اسلامی خود را شاه نامید و یزید را که جوانی فاسد بود به عنوان جانشین خود معرفی کرد.

جایگاه حکومت در اسلام :

در سوره نساء آیه ۵۸ خداوند متعال امر می کند که امانات را به دست اهل آن بسپارید که مفسران یکی از مصادیق بارز امانت الهی را حکومت می دانند که باید به شایسته ترین افرادبرسد.

امیر المومنین در نامه ای که به یکی از کارگزاران خود می نویسند؛ می فرمایند: نباید تصور کنی حکومتی که به تو رسیده شکاری است که در دست تو افتاده ست.

یکی از بدعتهای معاویه خارج کردن حکومت از دست افراد صالح بود که تنها همین بدعت می توانست اسلام را نابود کند.

آشنایی اجمالی با شخصیت یزید:

تربیت یزید تربیتی مسیحی بود چرا که با آموزه های  مسیحی آموزش یافته بود تا جایی که تربیت فرزند خود خالد را نیز به دست مسیحیان سپرد و امام حسین علیه السلام بعد از اینکه خبر به حکومت یزید به ایشان رسید فرمودند : فعلی الاسلام السلام اذا قد بلیت الامة براع مثل یزید.

بدعتی از معاویه به نقل از علمای اهل سنت:

جناب ابن ابی الحدید از علمای اهل سنت نوشته است: معاویه از ظرف طلا و نقره برای خوردن و آشامیدن استفاده می کرد (در حالی که این کار در اسلام حرام است) وقتی شخصی به او اعتراض کرد که پیامبر اکرم صلی الله علیه السلام فرمودند استفاده از ظرف طلا و نقره موجب پر شدن باطن انسان از آتش می شود؛ جواب داد که : من در این کار اشکالی نمی بینم.

معاویه حدود اسلامی را درباره اطرافیان خود که مرتکب گناه می شدند، اجرا نمی کرد.

بدعت های معاویه در کلام علمای شیعه:

علامه امینی رحمت الله علیه در کتاب نفیس الغدیر می نویسد: اولین کسی که آشکارا به خرید و شرب شراب اقدام کرد معاویه بود او ربا، ازدواج همزمان با دو خواهر را حلال و لبیک هنگام ورود به حرم الهی ضروری ندانست.

معاویه برا ی جعل حدیث به نفع خودش پول می داد و اولین کسی که خطبه عید را برنماز عید مقدم کرد معاویه بود.

اثرات تقوی:

تقوا و احسان وسیله ای برای جلب حمایت الهی و دایره تقوی محدوده همه واجبات و محرمات است. ان الله مع الذین اتقوا و الذین هم محسنون به همین جهت هست که متقین در زندگی بن بست ندارند.

در مقابل دشمن هم باید تقوا را رعایت کرد و اصول اخلاقی را مراعات نمود.

چند نکته درباره اربعین :

راهپیمایی اربعین پدیده ای بسیار مهم و مورد نیاز جامعه اسلامی امروز می باشد.

حماسه راهپیمایی اربعین نمایش قدرت عظیم جهان اسلام و بزرگترین محل برای معرفی شیعه و نهضت حسینی ست.

این راهپیمایی فرصتی بزرگ و موهبتی الهی ست تا نشان داده شود کشتی نجات امام حسین با سرعت از ۱۴۰۰ سال پیش تا کنون در حال حرکت بوده و با شتاب بیشتری به سوی ساحل رستگاری در حال حرکت است.

حضور دهها ملیونی راهپیمایان از ۴۰ کشور با تنوع مذاهب حتی حضور غیر مسلمانان، با تنوع سنی، نماد قدرت نرم شیعه و وحدت مسلمانان در شرایط حساس کنونی ست.

حادثه تلخ میرجاوه :

حادثه تروریستی و تلخ میرجاوه که طی آن ناجوانمردانه ۱۴ مرزبان ایرانی را بعد از بیهوش کردن ربودند در ادامه حادثه تروریستی اهواز و به دستور آمریکا و ایادی آن برای بی ثبات نشان دادن ایران است.

دشمنان ایران با ایجاد چنین حوادثی به دنبال انحراف افکار عمومی از شکست سیاسی در عراق و جنایات آنان در یمن و رسوایی قتل روزنامه نگار مخالف حکومت سعودی هستند.

یک تذکر :

باز هم امکان رقم زدن حوادثی مانند حادثه میرجاوه وجود دارد که لازم است مسولین حساسیت بیشتری از خود نشان دهند.

امنیت خاک و شهروندان ایران اسلامی خط قرمر نظام اسلامی ست لذا مردم توقع دارند که نیروهای نظامی در اسرع وقت اقدام و فرزندان اینران اسلامی را از چنگال تروریسته ها نجات دهند.

برگزاری جلسه تنظیم بازار در کیش :

برگزار ی جلسه تنظیم بازار نقطه ای امید وار کننده برای مردم کیش است که امیدواریم نتیجه این جلسات جلوگیری از احتکار نظارت بیشتر بر بازار و کنترل قیمت ها در بازار در جزیره کیش باشد.

یادواره شهدای مدافع حرم :

از بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد و برگزار کنندگان این برنامه معنوی و با رازش قدردانی به هعمل می آورم.

دو مناسبت دیگر :

سالروز درگذشت مرحوم آیت الله مهدوی کنی و شهادت عالم مجاهد حاج مصطفی خمینی را گرامی داشته و به روح پرفتوح آندو عزیر درود می فرستیم.

 

تصاویر نماز جمعه در لینک زیر موجود می باشد:

تصاویر نماز جمعه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۷

نویسنده: حسین صافی زاده
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۷/۲۷
بازدید: ۴۸۷۰