حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده: مردم ایران بر همه دشمنی ها پیروز خواهند شد.(خطبه های۹۷/۷/۶)

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده: مردم ایران بر همه دشمنی ها پیروز خواهند شد.(خطبه های۹۷/۷/۶)

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده: مردم ایران بر همه دشمنی ها پیروز خواهند شد.(خطبه های۹۷/۷/۶)
چکیده:

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز ۶ مهرماه ۹۷ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده امام جمعه محترم جزیره کیش– مصلی بزرگ کیش

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز ۶ مهرماه ۹۷ کیش به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

اهداف قیام حسینی

یکی از مسایل که باید به طور دقیق شناسایی شود، شناخت اهداف قیام ابی عبد الله الحسین علیه السلام است.

محققان از اهدافی مثل تشکیل حکومت اسلامی، اصلاح امت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، احیای سنت پیامبر اکرم صلوات الله علیه، حمایت از حق، مبارزه با باطل، مقابله با جهل، اجرای عدالت اجتماعی و افشای چهره منافقان زمان به عنوان اهداف قیام حسینی نام برده اند.

یکی از اهداف قیام امام حسین علیه السلام، نظارت اجتماعی یا به زبان دین، امر به معروف و نهی از منکر است.

سیری در نامه امام حسین علیه السلام به محمد حنفیه

در ابتدای حرکت امام علیه السلام نامه ای به محمد بن علی معروف به محمد حنفیه نوشتند تا این سخنان ماندگار بماند. ایشان در نامه اهداف خود را بیان کردند : «انی لم اخرج اشرا و لا بطرا و لا مفسدا و لا ظالما؛ خروج من به خاطر فساد و ستم و ظلم و مقابله با حق نیست .»«انما خرجت لطلب الاصلاح فی امت جدی؛ بلکه برای اصلاح امت جدم از مدینه خارج شدم.»

 اهدف چهارگانه قیام

با مطالعه این نامه می یابیم که اهداف قیام حسینی در چهار هدف خلاصه می شود:

۱- اصلاح جامعه، که هدف همه انبیای الهی بوده است. قران کریم از قول حضرت شعیب علی نبینا و آله و علیه السلام نقل می کند :« إن ارید الا الاصلاح »

۲- امر به معروف

۳- نهی از منکر

۴- پیروی از روش پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و امیر مؤمنان علیه السلام

 

احیای نظارت اجتماعی از آثار قیام حسینی

یکی از آثار قیام امام حسین علیه السلام احیای نظارت اجتماعی (امربه معروف و نهی از منکر) بود.

درباره امر به معروف و نهی منکر و اهمیت آن آیات و روایات زیادی رسیده است که انسان شگفت زده می شود. اما امروز جای این واجب عظیم خالی ست.

امر به معروف و نهی ازمنکر در حوزه خانواده

پدران و مادران موظف به امر به معروف و نهی از منکر خانواده و فرزندان خود هستند.

امر به معروف یعنی امر به همه واجبات و نهی از منکر یعنی نهی از همه محرمات؛ اگر این چتر حمایتی برداشته شود همه واجبات و محرمات لطمه می بینند.

جایگاه آمرین به معروف و ناهین از منکر

در آموزه های دینی آمرین به معروف جایگاه والایی دارند در بیانی از رسول خدا صلی الله علیه و آله جایگاه خلیفه اللهی از آن آمرین به معروف و ناهین از منکر دانسته شده است «من امر بالمعروف و نهی عن المنکر فهو خلیفه الله فی الارض و خیلفه رسوله»

اولین آمر به معروف و ناهی از منکر خداست. امر به معروف و نهی از منکر در ادامه کار خداست و در امتداد دعوت پیامبران الهی.

امربه معروف و نهی ازمنکر از کارهای ائمه اطهار علیهم السلام و واجبی مورد تاکید دین است در زیارت نامه اهل بیت علیهم السلام می خوانیم « اشهد انک قد اقمت الصلوه و آتیت الزکاه و امرت بالمعروف و نهیت عن المنکر»

خداوند متعال در توصیف حکومت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در قرآن، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از ویژگی های بارز حکم مهدوی میداند : «الذین ان مکناهم فی الارض اقام الصلوه و اتوا الزکاه و امروا بالمعروف و نهوا عن المنکر»

اموالی که از راه نافرمانی خدا کسب می شود!

آنچه از راه گناه به دست می آید نامبارک است. امام حسین علیه السلام می فرماید : هر کس آنچه از ره نافرمانی خدا بدست آورد زودتر از آنچه فکر می کند از دست او خارج خواهد شد.

 

سالروز تخریب حرمین امام هادی و امام حسن عسکری علیهما السلام

روز تخریب این حرم مقدس روز عزای عالم اسلامی بود، این روز را به بقیه الله الاعظم عجل الله فرجه و عموم مسلمین تسلیت عرض میکنم. تخریب اماکن مقدس اسلامی راهبرد دشمنان برای تفرقه در امت اسلام است.

تخریب اماکن مقدس کار یک گروه نیست بلکه کار دشمنان اسلام است که تکفیری ها از روی جهل خود پیاده نظام دشمنان اسلام شده اند.

حادثه تروریستی اهواز

این جنایت، جنایتی بسیار سخت و بزرگی بود که گروه های تروریستی آن را انجام دادند.

در مراسم گرامیداشت و روز آغازین هفته دفاع مقدس شهر اهواز که نماد دفاع مقدس و کانون دفاع و مقر و پایگاه ارتش و سپاه و بسیج در دوران دفاع مقدس بود برای این حمله تروریستی انتخاب شد.

سال ۸۴ هم تکفیری ها در چندین عملیات بمب گذاری، این شهر را هدف قرار داده بودند که ۱۱ نفر از مردم بیگناه به شهادت رسیدند، در سال ۹۶ هم به یک کلانتری حمله شده بود.

جالب اینجاست که تروریست ها در اطلاعیه خود می گویند مراکز نظامی را مورد حمله قرار دادند. آیا کودک چهار ساله فردی نظامی است.

جنگ ترکیبی

این حرکت تروریستی یک قطعه از پازل جنگ ترکیبی اقتصادی سیاسی امنیتی امریکا علیه ایران است؛ جنگی همه جانبه و فراگیر که خط مقدم آن همه ایران است.

این جنگ ابعاد مختلفی دارد که جنگ ارزی و پولی و جنگ اقتصادی برخی از ابعاد این جنگ همه جانبه است.

به کوری چشم دشمنان ملت ایران این راه را ادامه داده و مانند گذشته بر همه دشمنی ها پیروزخواهد شد.

توقع مردم ولایت مدار کیش

جزیره کیش با مردی باتقوا و ولایتمدار توقع دارند، در جزیره کیش نیز کالاهای اساسی با ارز دولتی در اختیار مردم قرار گیرد، همانگونه که برخی کالا ها با ارز دولتی در سرزمین اصلی عرضه شود.

روز آتش نشان

روز آتش نشان را به آتش نشانان عزیز که امروز حضور گسترده ای در نمازجمعه دارند تبریک عرض نموده و از فعالیت های چشمگیر این عزیزان قدردانی به عمل می آورم.

 

 

تصاویر نماز جمعه این هفته در قسمت چندرسانه ای سایت آدینه کیش (لینک ذیل)قابل مشاهده می باشد.

 

تصاویر نماز جمعه ۶ مهرماه ۹۷

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
بازدید: ۳۲۴۹