حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی:تبعیت از هوای نفس موجب باز ماندن از حق است و آرزوهای طولانی باعث فراموشی آخرت می شود.(خطبه های ۹۷/۶/۹)

حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی:تبعیت از هوای نفس موجب باز ماندن از حق است و آرزوهای طولانی باعث فراموشی آخرت می شود.(خطبه های ۹۷/۶/۹)

حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی:تبعیت از هوای نفس موجب باز ماندن از حق است و آرزوهای طولانی باعث فراموشی آخرت می شود.(خطبه های ۹۷/۶/۹)
چکیده:

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز نهم شهریورماه ۹۷ به امامت حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی امام جمعه موقت محترم – مصلی بزرگ کیش

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز نهم شهریورماه ۹۷ کیش به امامت حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی

 

 (بخش اول)

کشتی تقوا:

امام کاظم علیه السلام به هشام بن حکم می فرمایند: «لقمان به فرزندش سفارش کرد که : به درستی که دنیا دریایی عمیق است که در آن مردمان زیادی از بین رفته اند تو اگر می خواهی نجات پیدا کنی، باید بر کشتی تقوا و پرهیزگاری سوار شوی.»

مصاف حق و باطل:

حق وجودی پایدار هست که مصداقی جز خداوند متعال ندارد. در مقابل باطل بر اساس آیه ۱۷ سوره رعد ناپایدار و از بین رفتنی ست.

تبعات پیروی از هوای نفس:

اگر انسان از هوا و هوس های نفسانی پیروی کند سرانجام در مسیر باطل قرار می گیرد و فرجام کار او هلاک و نابودی خواهد بود.

تبعیت از هوا و هوس موجب می شود حق، باطل و باطل، حق پنداشته شود.

بیانی از امیرالمؤمنین علی علیه السلام:

امیر مؤمنان علی علیه السلام بعد از پیروزی در جنگ جمل و ورود به کوفه، خطاب به بزرگان و مردم کوفه فرمودند: ای اهل کوفه شما در اسلام دارای فضیلتی هستید تا زمانی که آن را حفظ کنید.

شما اسوه ای هستید که ملت های دیگر به شما توجه می کنند. «الا إنّ اخوف ما اخاف علیکم اتباع الهوی و طول الامل» بیشترین چیزی که به خاطر آن بر شما می ترسم تبعیت از هوای نفس و آرزو های طولانی ست .

تبعیت از هوای نفس موجب باز ماندن از حق است و آرزوهای طولانی باعث فراموشی آخرت می شود.

 

 (بخش دوم)

ریشه هوا و هوس:

ریشه هوا و هوس بر اساس فرمایش امام صادق علیه السلام چهار چیز است:

۱- غذای حرام

۲- غفلت از واجبات

۳- بی توجهی به سنت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله

۴- اهل لهو و لعب بودن

راه نجات:

امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند : «هر کس به دنبال نجات در آخرت است باید تقوا پیشه کند.»

تبریک عید الله الاکبر

عید بزرگ غدیر خم را تبریک عرض نموده و از همه جوانانی که مراسم جشن را در جزیره کیش با شکوه برگزار کردند؛ تشکر به عمل می آورم. ان شاء الله خداوند متعال از همه کسانی که در این زمینه تلاش کردند، به احسن وجه بپذیرد.

۸ شهریور روز شهادت شهید رجایی و شهید باهنر

حضرت امام خمینی رضوان الله علیه ۵ سال بعد از شهادت شهید رجایی و شهید باهنر در سخنرانی خود می فرمایند: «من در زندگی شهید رجایی مطالعاتی داشته ام، از آن روز که ایشان دست فروش بوده است تا زمانی که نخست وزیر شد، تغییری نکرده بود، اینطور نبود که ریاست در آنها اثر کرده باشد.»

در جای دیگر امام راحل(ره) می فرمایند: «ارزش شهید رجایی ، شهید باهنر و شهید بهشتی و شهدای محراب این بود که مردمی بودند.»

(بخش سوم)

۱۰ شهریور میلاد امام کاظم علیه السلام:

دهم شهریور ولادت باسعادت امام موسی کاظم علیه السلام را تبریک عرض نموده و تشکیل قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله را گرامی می داریم.

۱۴ شهریور :

شهریور سالگرد شهادت آیت الله قدوسی با انفجار در دفتر دادستانی به دست منافقینی که ۱۷ هزار نفر از مردم بی گناه این مملکت را به شهادت رساندند؛ می باشد. همان منافقانی که امروز دم از آزادی و حقوق بشر می زنند.

سایر مناسبت های هفته آینده:

جشن عاطفه ها و روز مباهله ؛ روز که مشخص شد جان پیامبر مصداقی جز امیرالمؤمنین علی علیه السلام ندارد که ان شاء الله در فرصتی دیگر به تبیین این واقعه مهم پرداخته خواهد شد.

 

تصاویر نماز جمعه این هفته در قسمت چندرسانه ای سایت آدینه کیش (لینک ذیل)قابل مشاهده می باشد.

تصاویر نماز جمعه نهم شهریورماه ۹۷

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
بازدید: ۹۹۵۷