حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی: مسئولین مشکلات را به مردم بگویند و اگر اشتباهی از آنها سر می زند با صداقت از مردم عذرخواهی کنند.(خطبه های ۹۷/۵/۲۶)

حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی: مسئولین مشکلات را به مردم بگویند و اگر اشتباهی از آنها سر می زند با صداقت از مردم عذرخواهی کنند.(خطبه های ۹۷/۵/۲۶)

حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی: مسئولین مشکلات را به مردم بگویند و اگر اشتباهی از آنها سر می زند با صداقت از مردم عذرخواهی کنند.(خطبه های ۹۷/۵/۲۶)
چکیده:

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز ۲۶ مرداد ماه ۹۷ به امامت حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی امام جمعه موقت محترم – مصلی بزرگ کیش

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز ۲۶ مرداد ماه ۹۷ کیش به امامت حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی

 

تقوا مایه بی نیازی:

امام باقر علیه السلام در دعایی پس از نماز جمعه می فرمایند: «خدایا مرا با تقوا بی نیاز گردان» ، تقوا انسان را از همه چیز و همه کس بی نیاز می کند.

جریان همیشه پیروز:

آیات متعدد قرآن کریم بیان می کند که جریان حق همیشه پیروز است آیه ۱۶ سوره انبیاء : «ما حق را بر باطل می کوبیم تا مغز باطل در هم شکسته شود پس باطل محو و نابود می شود.»

در زمان ظهور حضرت بقیة الله عجل الله فرجه روز ظهور پیروزی جریان حق هست، در آن روز مردم از شک خارج می شوند که پیروزی با کدام جریان است وگرنه جریان حق همیشه پیروز است.

امیر المؤمنین علی علیه السلام خطاب به جناب عقیل می نویسد: « اگر همه مردم عالم همراه با من شوند به عزت و شکوه من چیزی اضافه نمی شود و اگر همه مرا تنها گذارند نگرانی ندارم چون در راه حق قدم بر می دارم.»

شهادت شکست نیست :

شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام شکست او نیست؛ چرا که پس از او نور او خاموش نشده، بلکه عالم گیر شده است. چه کسی از نمرود و فرعون یاد می کند؟ در مقابل پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله چه کسی از خسرو پرویز یاد می کند؟

اثر تقوا:

امیر المؤمنین علی علیه السلام می فرماید : «تنها و تنها بوسیله تقواست که انسان از زهر گناهان آسوده می گردد.»

سالگرد ورود آزادگان سرافراز:

۲۶ مرداد سالگرد ورود اولین گروه از آزادگان سرافراز به ایران اسلامی ست که توانستند سرفراز و با موفقیت در صدور انقلاب در زندانهای رژیم بعث دوران اسارت را سپری کنند.

نویسندگان اهل هنر و حتی خانواده های این عزیزان نباید بگذارند خاطرات و فداکاری ها و رشادت های این بزرگان فراموش شود.

کودتای ۲۸ مرداد:

۲۸ مردا سالگرد کودتای آمریکا علیه دولت مصدق است. روزی نداریم که آمریکا از جنایت علیه این ملت دست برداشته باشد.

تعجب از کسانی ست که سعی می کنند از روی ترس یا سرسپردگی ملت ما را تسلیم آمریکا کنند غافل از اینکه آمریکا آنقدر سیاهی و رذالت و پستی دارد که با آب زمزم و کوثر هم نمی توان آن را پاک کرد.

درسی از سخنان مقام معظم رهبری حفظه الله:

سخنان مقام معظم رهبری حفظه الله در هفته ای که گذشت نشان داد که ایشان از همه آنچه بر جامعه و اقتصاد می گذرد، مطلع هستند.

سخنان ایشان به مسئولین می آموزد که مشکلات را به مردم بگویند و اگر اشتباهی از آنها سر می زند با صداقت از مردم عذرخواهی کنند.

چرا باید با بی تدبیری و عدم مشاوره درست، سرمایه ۱۸ میلیاردی مردم از دست برود.

به مردم سفارش وحدت و به رسانه ها سفارش کردند که مردم را مأیوس نکنند.

مردم ما با وجود همه مشکلات و گلایه ای که از مسئولین هوشیارند و هیچگاه دست از انقلاب بر نمی دارند.

روز جهانی مسجد و روز بزرگداشت علامه مجلسی رحمه الله را گرامی می داریم.

۷ ذی الحجه شهادت امام باقر علیه السلام

راه نجات ما پناه بردن به قران و اهل بیت علیهم السلام است.

حمزه ابن محمد طیار: من خدمت امام باقر علیه السلام رفتم وقتی امام کسی را که منتظر بود پذیرفت اما من را نپذیرفت ناراحت به خانه برگشتم و می اندیشیم که به سمت کدام فرقه انحرافی باید رفت. قاصدی از طرف امام باقر علیه السلام او را به خانه امام دعوت کرد و امام در ملاقات با او فرمودند: «به سمت ما بیایید تا مشکل شما حل شود. اینکه من تو را راه ندادم دلیلش طرد تو نبود.»

روز نهم و دهم ذی الحجة

روز نهم ذی الحجة شهادت حضرت مسلم و روز عرفه؛ روز دعا و خواستن از خدا و روز زیارت امام حسین علیه السلام ست.

امام سجاد علیه السلام فرمودند در این روز فقط از خداوند متعال در خواست کنید و امام صادق علیه السلام فرمودند که خدا به خاطر این روز بر ملائکه مباهات میکند.

روز عید قربان را پیشاپیش به همه تبریک عرض می کنم.

 

تصاویر نماز جمعه این هفته در قسمت چندرسانه ای سایت آدینه کیش (لینک ذیل)قابل مشاهده می باشد.

 

تصاویر نماز جمعه ۲۶ مرداد ۹۷

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۵/۲۶
بازدید: ۱۸۱۲۰