حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی: مسئولین نباید اجازه دهند که عده ای زالو صفت و فرصت طلب زندگی مردم را نابود کنند.(خطبه های ۹۷/۵/۱۲)

حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی: مسئولین نباید اجازه دهند که عده ای زالو صفت و فرصت طلب زندگی مردم را نابود کنند.(خطبه های ۹۷/۵/۱۲)

حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی: مسئولین نباید اجازه دهند که عده ای زالو صفت و فرصت طلب زندگی مردم را نابود کنند.(خطبه های ۹۷/۵/۱۲)
چکیده:

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز دوازدهم مرداد ماه ۹۷ کیش به امامت حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی امام جمعه موقت – مصلی بزرگ کیش

خلاصه خطبه های نماز جمعه روز ۱۲ مرداد ماه ۹۷ کیش به امامت حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی

 

خطبه اول:

 

سفارش به تقوا و پرهیز از گناه

آثار تقوا در زندگی دنیوی:

      امیر المؤمنین امام علی علیه السلام در سفارش به تقوا می فرماید: «فَمَنْ أَخَذَ بِالتَّقْوَی عَزَبَتْ عَنْهُ الشَّدَائِدُ بَعْدَ دُنُوِّهَا وَ احْلَوْلَتْ لَهُ الْأُمُورُ بَعْدَ مَرَارَتِهَا وَ انْفَرَجَتْ عَنْهُ الْأَمْوَاجُ بَعْدَ تَرَاکُمِهَا وَ أَسْهَلَتْ لَهُ الصِّعَابُ بَعْدَ إِنْصَابِهَا وَ هَطَلَتْ عَلَیْهِ الْکَرَامَةُ بَعْدَ قُحُوطِهَا» آن که دست به دامن تقوا بزند سختی‌‌ها پس از نزدیک شدن از او دور می‌‌گردد، و امور بعد از تلخی برای او شیرین می‌‌شود، و امواج فتنه‌‌ها پس از تراکم از اطراف او پراکنده می‌‌گردد، و دشواریها پس از رنجاندنش بر او آسان می‌‌شود، و باران کرامت پس از نایاب شدن بر او می‌‌بارد.

دنیا عرصه تقابل حق و باطل:

در بیانی امام باقر علیه السلام از پیامبر عظیم الشان اسلام نقل می کنند که دنیا همیشه عرصه تقابل حق و باطل، هدایت و گمراهی، دنیا و آخرت است و هر چه نیکی ست از جانب خدا و هر چه پلیدی ست از جانب شیطان است.

خداوند متعال به حضرت عیسی (علی نبینا و آله و علیه السلام) می فرماید همیشه تلاش کن در جبهه حق باشی اگر چه قطعه قطعه شوی و اگر چه با آتش سوزانده شوی. در طول تاریخ جریان کفر به حق لباس باطل پوشانده یا بر باطل لباس حق می پوشاندند.

اهمیت پیروی از حق در کلام معصومی:

دعا ها و ادعیه و مناجاتهایی که از اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده اهمیت طرفداری از حق را به ما نشان می دهد تا آنجا که امام صادق علیه السلام ملاک داشتن ایمان را، طرفداری از حق بیان می فرمایند.

روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی:

کسانی می توانند که حقوق بشر را تبین کنند که:

۱- بشر را بشناسد و همه زوایای وجودی انسان آشنا باشند.

۲- باید وجه اشتراکی بین همه انسانها با وجود اختلافات بسیار گسترده در میان انسانها باشد تا بتوان بر اساس آن حقوق بشر را نوشت.

۳- باید به همه حقوق توجه شود نه اینکه بخشی از آن فراموش شود.

آگاهترین به انسان:

آگاهترین وجود به همه زوایای وجودی انسان خداوند متعال است و آنچه مکاتب غربی به عنوان حقوق بشر معرفی می کنند در بسیاری از موارد سدی در مقابل رسیدن به حقوق است.

روز ۱۴ مرداد سالروز مشروطه:

حادثه ای که با حضور علما و مردم شکل گرفت اما متاسفانه با دسیسه اجانب و ایادی داخلی آنها دوباره استبداد کشور را در چنگال خود گرفت.

لزوم توجه مسئولین به مشکلات مردم:

در روزهای اخیر جامعه ما با مشکلات زیادی مواجه شده است تا آنجا که مراجع تقلید هم موضع گرفته اند.

مسئولین نباید اجازه دهند که عده ای زالو صفت و فرصت طلب زندگی مردم را نابود کنند. صبر مردم از روی نجابت، علاقه به اسلام، علاقه به مقام معظم رهبری ست. مسئولین باید توان خود را مضاعف کنند و با توجه به ظرفیت داخلی و جوانانی که معجزه می آفرینند، از این مشکلات عبور کنند.

قوه قضاییه انقلابی تر عمل کند. کرامت و بزرگواری شاسیته این ملت است و مسئولین نگذارند مردم بیش از این سختی ببینند.

روز زیارتی امام رضا علیه السلام:

روز ۲۳ ذی القعده روز زیارت امام رضا علیه السلام است که ثواب چندین حج دارد و مرحوم سید بن طاووس می گوید ثواب زیارت برای زیارت از دور و نزدیک است.

امام رضا علیه السلام می فرماید : هرکس به زیارت من با وجود دوری به زیارت من بیاید در سه جای قیامت به فریاد او می رسم:

۱- زمانی که نامه عمل را به انسان می دهند

۲- زمان گذر از صراط

۳- هنگام ارزش سنجی اعمال

 

تصاویر نماز جمعه این هفته در قسمت چندرسانه ای سایت آدینه کیش (لینک ذیل)قابل مشاهده می باشد.

 

تصاویر نماز جمعه ۱۲ مرداد ۹۷

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
بازدید: ۹۷۰۵