خطبه های نماز جمعه اول اسفند ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه اول اسفند ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه اول اسفند ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: مسئولین باید حفاظت از جان مردم را جدی گرفته و در برگزاری مراسمات گردشگری تمامی پروتکل های بهداشتی را مو به مو رعایت کنند.

 

خطبه های نماز جمعه ۱ اسفند به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

حجت‌ الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده در خطبه اول نماز جمعه این هفته در ادامه بحث معنی و ارزش شرح صدر با بیان آیه ۱۲۵ سوره انعام عنوان کرد: کسی را که خدا بخواهد هدایت کند سینه‌اش را برای پذیرش اسلام گشاده می‌سازد.

وی افزود: پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله شرح صدر را نوری توصیف کرده که خداوند متعال در قلب هرکسی که بخواهد قرار می‌دهد و در پرتو این نور روح انسان وسیع و گشاده می‌شود.

امام جمعه کیش به بیان نشانه‌های شرح صدر از زبان پیامبر گرامی اسلام پرداخت و ادامه داد: آنهایی که به یاد مرگ و آخرت هستند، وابسته به دنیا نیستند و از زرق و برق آن ‌بدورند و کسانی که با انجام اعمال صالح منتظر مرگ هستند، نشانه‌های شرح صدر را دارند.

وی گفت: تسلیم خدا بودن، اطمینان به خدا داشتن و به وعده‌های الهی دلگرم بودن را از نشانه‌های داشتن سعه صدر از زبان امام رضا علیه السلام عنوان کرد.

حجت‌الاسلام حسن زاده در خطبه‌های دوم ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، عنوان کرد: متقین از دیدگاه امام علی علیه السلام کسانی هستند که سخنان آنها سخن راست است، افرادی که مطلقاً حرف لغو و دروغ نمی‌زنند، غیبت و سخن چینی نمی‌کنند، و در واقع تقوا با زبان بد داشتن در یک تضاد کامل هست و طبق گفته بسیاری از علما اولین گام در خودسازی اصلاح زبان است.

وی در ادامه با تبریک سالروز ولادت امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام و روز پدر در ۱۳ رجب، افزود: از دیدگاه اسلام هر روز، روز پدر، مادر، دختر و پسر است، در قرآن و احادیث بعد از توحید و یکتاپرستی بلافاصله احسان به والدین آورده می‌شود، که نشان از اهمیت این موضوع است، ما کیشوندان گاهی اوقات از این موهبت محروم هستیم ولی می توان با وسایل ارتباط تصویری و صوتی احترام خودمان به پدر و مادر اعلام کنیم.

امام جمعه کیش بیان داشت: امسال متاسفانه به‌دلیل شیوع ویروس کرونا از فضای اعتکاف محروم هستیم، مقام معظم رهبری خطاب به افرادی که علاقمند به حضور در مراسم اعتکاف هستند و از این مراسم محرومند توصیه کردند که بهتر است در هر یک از این سه روز نماز جعفر طیار را بخوانند، این نماز به‌قول بزرگان اکسیر اعظم است و با خواندن آن گناهان انسان بخشیده می‌شود.

وی در ادامه با تبریک ۵ اسفند بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی به مهندسان جزیره کیش، اظهار داشت: در جزیره کیش مهندسان فراوانی در حوزه‌های مختلف داریم، هرچه دقت شما مهندسین گرامی بیشتر شود تولید محصولات با کیفیت بیشتر خواهد بود،

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده افزود: محصول اگر ساختمان باشد، ساختمان با کیفیتی تحویل ساخته می‌شود، گاهی اوقات در کیش ساختمان‌هایی می‌بینیم که بر اثر استفاده از مصالح غیر مرغوب عمر مفیدشان بسیار کم است، دقت مهندسان نقش مهمی در تولید محصولات باکیفیت دارد.

وی ادامه داد: اما گاهی اوقات می‌بینیم این دقت‌ها و نظارت در آسفالت‌ها هم انجام نشده است و هر ۶ ماه یک خیابان را آسفالت می‌کنیم و بعد از ۶ ماه شخم می‌زنیم و دوباره آسفالت می‌کنیم، این مسئولیت بر عهده مهندسان است.

خطیب نماز جمعه کیش اظهار داشت: این روزها بارها شنیده‌اید که عادی انگاری خیلی خطرناک شده و شکل جدید ویروس کرونا وارد کشور شده است، برخی از این گسترش‌ها بخاطر خود ما است، دستورالعمل‌ها را باید همچنان جدی بگیریم.

وی تأکید کرد: حفاظت از جان مردم را جدی بگیرید، در برگزاری کنسرت‌ها و جنگ‌های شبانه می‌بایست خیلی دقت کرده و مدیریت شوند و مسئولان آنها موظفند تمامی پروتکل‌های بهداشتی را مو به مو رعایت کنند.

حجت‌الاسلام حسن زاده ادامه داد: کیش را همیشه باید عزیز نگه داریم و نباید طوری رفتار کنیم که باعث شود در رسانه‌ها علیه کیش مطلب منتشر کنند.

وی در پایان به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مردم آذربایجان در سالروز قیام آنها پرداخت و افزود: مقام معظم رهبری دو ویژگی: وابستگی عمیق به اسلام و غیرت و همیت شدید نسبت به ایران اسلامی را برای شما بیان کرد و از این بابت باید به خود افتخار کنید.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
بازدید: ۲۷۶۵