خطبه های نماز جمعه ۱۰ بهمن ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین یوسف پور

خطبه های نماز جمعه ۱۰ بهمن ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین یوسف پور

خطبه های نماز جمعه ۱۰ بهمن ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین یوسف پور
چکیده:

امام جمعه موقت کیش: اجاره بهای مسکن متأسفانه به مشکل جدی بسیاری از مردم تبدیل شده و باید مسؤولین فکری برای رفع این مشکل کنند.

 

خطبه های نمازجمعه ۱۰ بهمن ۹۹ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

 

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف پور در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته دهم بهمن به تشریح اهمیت کسب روزی حلال پرداخت و روزی حلال را برای هر مسلمانی واجب دانست و عنوان کرد: به‌دست آوردن رزق حلال به قدری مهم است که در احادیث سفارش شده که حلال و حرام را در سن هفت سالگی به فرزندان بیاموزید و یکی از وظایف پدر و مادر کسب روزی حلال برای فرزندان است.

وی تبعات خوردن مال حرام را عنوان کرد و گفت: کسی که به‌دنبال پول حرام است بداند که این پول در حوادث سختی مصرف می‌شود،  عبادت با پول حرام مثل این است که انسان بر روی آب عبادت کند، لقمه حرام رشد نمی‌کند و اگر رشد کند نیز برکت پیدا نمی‌کند، اگر انفاق کند پاداشی ندارد و خداوند اعمال او را نمی‌پذیرد.

خطیب موقت نماز جمعه کیش در ادامه به توصیف میزان رزق لازم برای انسان پرداخت و افزود: بهترین رزق آن مقدار است که برای انسان کفایت کند و نیازی به دیگران پیدا نکند.

وی ادامه داد: خداوند برای هر انسان رزقی مقدر کرده که به‌دستش می رسد، و در هر صورت خداوند آن رزق را به بنده می‌دهد و نباید حرص زد، بیش از اندازه حرص نشان دادن به سوی گناه رفتن است.

وی به تشریح عواملی که باعث افزایش رزق می شود پرداخت و گفت: مهربانی و خدمت برای پدر و مادر، صله رحم، مهربانی و خوش اخلاقی در خانه، حسن خلق، با همسایه مهربان بودن، آزار و اذیتش به کسی نرسد، نیک‌بینی و خیرخواهی، صدقه، خوش کلام بودن، همدردی کردن و یاری نمودن برادران دینی، امانتداری، حق گرا، باوضو و طهارت بودن، مثبت فکر کردن، حرص نخوردن، شکر کردن و دروغ نگفتن باعث افزایش رزق می شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین یوسف پور در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته با تبریک ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز مادر گفت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها سیده زنان عالمیان است، یکی از بالاترین حقی که در گردن انسان‌ها قرار دارد حق مادر است.

وی با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از مسئولان کیش خواست تا شهر را آذین بندی کنند و اظهار داشت: یک بار دیگر خواهش می‌کنم شهر را در این ایام آذین ببندید و حلاوت و شیرینی آن روزها را به مردم منتقل کنند مثل آن زمان که کشور غرق در شور و شادی بود.

حجت الاسلام یوسف پور با اشاره به افزايش سرسام آور قيمت هاي اجاره در كيش گفت: اجاره بهای مسکن متأسفانه به مشکل جدی بسیاری از مردم تبدیل شده و باید مسؤولین فکری برای رفع این مشکل کنند.

خطیب موقت نماز جمعه کیش یکی از دغدغه های مردم، خصوصاً جوانانی که تازه ازدواج کرده اند پیدا کردن مسکن و کسب کار مناسب و پرداخت هزینه های مربوط به خرید و یا اجاره مسکن است.

وی افزود: از مشاورين املاك تقاضا داريم كه يك نرخ نامه عادلانه تنظيم نمايند و  هر قراردادي به خواست و دلخواه و با هر قيمت ناعادلانه جهت اجاره بها تنظيم نكنند ، ان شاءالله صاحبخانه‌ها هم انصاف را مراعات كنند.

یوسف پور ادامه داد: همان طور كه پيامبر اسلام صلی الله علیه و آله هم ميفرمايند: اگر كسي بي مسكن را خانه اي در اختيار او قرار دهد و يا كمكش كند ، خداوند در بهشت به او جايگاهي ميدهد كه همه اهل بهشت غبطه ميخورند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
بازدید: ۸۴۴۸