خطبه های نماز جمعه ۱۹ دیماه ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۱۹ دیماه ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۱۹ دیماه ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: واقعیتی که امروز میتوان شاهد آن بود اینست که آمریکا در حال ضعف و تنزل و رو به افول بوده و دیگر ابرقدرت نیست.

 

خطبه های نماز جمعه ۱۹ دیماه به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

حجت‌ الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده در خطبه اول نماز جمعه این هفته به تشریح اسباب آمرزش با توجه به آیات قرآن کریم پرداخت عنوان کرد: آمرزش همچون رزاقیت و خالقیت جزو صفات فعل خدا هستند، صفات فعل آن دستی از صفاتی هستند که برای فهم آنها حتما باید ذات خداوند و مخلوق در نظر گرفته شود.

وی افزود: آمرزش کار خداست، خداوند در قرآن کریم یکسری کارها را بیان فرموده که با انجام آنها سبب آمرزش می‌شود، توبه یکی از آنهاست.

امام جمعه کیش ادامه داد: دومین سبب، ایمان و عمل صالح است، هر کدام از دو عنصر به تنهایی سبب آمرزش نمی‌شود و باید با هم باشند. ایمان  به خدا، روز قیامت، پیامبر، روز قیامت همه اینها باید به شکل کامل وجود داشته باشد و باید به آنها عمل شود.

وی بیان داشت: هجرت، جهاد و شهادت از دیگر اسباب آمرزش و بخشش گناهان نام برد و افزود: نخستین احسان از سوی خدا در حق جهادگران و شهدا بخشش گناهان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده افزود: در حدیثی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله شش امتیاز را برای شهدا عنوان کرده است که با اولین قطره خون تمام گناهانش بخشیده می‌شود، جایگاهش را در بهشت می‌بیند، از حوریان بهشتی با او ازدواج می‌کند، از وحشت بزرگ روز قیامت در امان است، از عذاب قبر ایمن است و به زیور ایمان آراسته می‌گردد. 

توصیه امام جمعه کیش به سران فتنه/ از ترامپ درس بگیرید

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم نماز جمعه ۱۹ دیماه با اشاره به اتفاقات اخیر آمریکا و تسخیر کنگره این کشور توسط حامیان ترامپ عنوان کرد: برخی از تندروهای حامی ترامپ به ساختمان کنگره حمله و آن را تسخیر کردند، این حمله حکایت بی سابقه‌ای از آمریکای بدون نقاب است، نقاب از صورت آمریکای واقعی و لیبرال دموکراسی برداشته شد، آمریکا خیلی آبرویی نداشت و اگر هم آبرویی داشت با این حرکت ریخته شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی بارها فرمودند آمریکا در حال ضعف و تنزل و رو به افول است، امروز این واقعیت را به‌خوبی می‌توانیم ببینیم، آمریکا دیگر ابرقدرت نیست.

امام جمعه کیش ادامه داد: ابر قدرتی نشانه‌هایی دارد، کشور ابرقدرت، توان راهبری و جمع کنندگی داخل و جهان را دارد که امروز آمریکا این قدرت را ندارد.

وی بیان داشت: رسانه‌های غربی دوست ندارند این چهره واقعی آمریکا را نشان دهند و می‌خواهند تلقین کنند که این یک جدال سیاسی و حزبی است، به هیچ وجه نمی‌توان این رخدادها را در چهارچوب رقابت‌های انتخاباتی توجیه کرد.

دکتر حسن زاده اظهار داشت: برخی می‌خواهند برای ایجاد آبرو بگویند در آمریکا یک ترامپی پیدا شد و حاضر نیست قدرت را تحویل بدهد و اویک استثنا است، این تفکر اشتباهی است، همه باید بدانند که این تفکر ترامپ یک تفکر استثنایی نیست، ترامپ همان چهره واقعی و بدون نقاب لیبرال دموکراسی غربی است، فرهنگ لیبرال دموکراسی غربی در خود آمریکا شکست خورده است.

وی در ادامه توصیه‌ای به فتنه‌گران سال ۸۸ داشت و گفت: هم حزبی‌های ترامپ این اقدام را محکوم کردند و خود ترامپ هم از طرفدارانش خواست که برای امنیت کشور طرفدارانش آرام بگیرند، بدون هیچ تعصبی این رفتارها را با رفتارهای شکست خوردگان انتخابات ۸۸ مقایسه کنید، هنوز بعد از ۱۱ سال از فتنه گری که می‌گذرد طلبکارانه برخورد می‌کنند و ادعای قانون مداری و دفاع از جمهوری دارند،

خطیب نماز جمعه کیش بیان داشت: توصیه می‌کنم خودتان را مقایسه کنید و برگردید، البته خیلی دیرشده ولی انسان تا زمانی که در این دنیا هست راه برگشت برایش وجود دارد.

وی با اشاره به رزمایش پهبادی بزرگ ارتش گفت: در این رزمایش ارتش سرافراز ایران اسلامی نمایشگاهی از پهبادهای مختلف به رخ دشمن کشید و جهان را یک بار دیگر به شگفتی وادار کرد.

حجت‌الاسلام حسن زاده افزود: این قدرت را داریم که با موشک از داخل خاک خودمان به شکل رگباری با هم به مواضع دشمن شلیک کنیم، در حوزه پهباد هم می‌توانیم ۵۰ پهباد را به فاصله ۴هزار کیلومتر از مرزهای خودمان بفرستیم و در آن فاصله از ۴ کیلومتری مواضع دشمن را بزنیم، حرکت بسیار عظیمی است و واقعا دشمن را به وحشت انداخته است.

وی تأکید داشت: امروز یک مونتاژ کننده نیستیم و به لطف الهی به دانش بومی طراحی، ساخت وانتقال این دانش به جبهه مقاومت دست یافته‌ایم، این دستاوردها در دوران اوج تحریم‌ها اتفاق افتاده است و باید به فرزندان غیور ارتش اسلام درود فرستاد.

امام جمعه در پایان رحلت آیت الله مصباح یزدی رحمت الله علیه را تسلیت گفت و افزود: یکی از ویژگی‌های ایشان ولایتمداری بود، فقیه، اندیشمند، مفسر قرآن، اصولی ماهر و زبردست و در حوزه‌های علوم جدید صاحب نظر بود، با همه این عظمت وقتی در برابر رهبر انقلاب قرار می‌گرفت تواضع و ولایتمداری خودش را نشان می‌داد.

 

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
بازدید: ۲۷۸۱