خطبه های نماز جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

خطبه های نماز جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

خطبه های نماز جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور
چکیده:

مسئله مسکن این روزها یک چالش برای ساکنین کیش تبدیل شده است؛ مسئولین اقدام عاجل کنند.

خطبه های ۲۱ آبان ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف پور در خطبه‌های نماز آدینه ۲۱ آبان ماه بعد از سفارش به رعایت تقوای الهی به موضوع خدمت رسانی و گره‌گشایی از یکدیگر پرداخت و گفت: زندگی برای همه انسان‌ها مشکلاتی دارد، بخشی از این مشکلات را خود انسان به‌وجود می‌آورد و بخشی دیگر نیز همچون امتحان و ابتلا جزو نظام خلقت است.

وی افزود: فقر، مرض و مرگ سه حادثه‌ای هستند که برای انسان‌ها رخ می‌دهد و اگر این سه نبودند انسان به هیچ صراطی بند نمی‌شد. 

خطیب نماز جمعه کیش بیان داشت: مشکلاتی که در زندگی پیش می‌آید را باید خود انسان رفع کند، گاهی هم دولتمردان وظیفه کمک کردن و خدمت‌رسانی دارند.

وی ادامه داد: گرچه دولتمردان وظایفی دارند اما تک تک انسان‌ها هم نسبت به هم حقوقی دارند، و باید به همدیگر خدمت رسانی کنند و سفارش اکید شده که انسان بی تفاوت و بی خیال نباشد.

یوسف پور بیان داشت: از خدمت‌رسانی به دیگران خسته نشوید که نعمت بزرگی است، اگر قدر آن را ندانید نعمت از سمت شما دور می‌شود.

وی افزود: محبوب‌ترین بندگان خدا کسانی است که سود و نفعشان به بندگان بیشتر برسد.

خطیب نماز جمعه کیش به ذکر حدیثی در رابطه با اهمیت خدمت رسانی به همدیگر پرداخت و گفت: پیغمبر اسلام می‌فرماید که سوگند به آن خدایی که جان من در دست اقتدار اوست، اگر انسانی سیر بخوابد و بداند همسایه‌اش گرسنه است؛ او به من ایمان نیاورده است.

وی در پایان از گرانی بی حساب و کتاب در کیش انتقاد کرد و گفت: مسئله مسکن این روزها یک چالش برای ساکنین کیش تبدیل شده است، این در حالی است که شنیده می‌شود برخی افراد ۲۰۰ – ۳۰۰ واحد مسکونی دارند.

یوسف پور با توجه به احادیث عنوان کرد: خداوند فرموده اگر کسی خانه‌ای داشته باشد و مومنی نیازمند باشد و او ممانعت کند و شرایط سخت برای او بگذارد، سوگند به عزت و جلالم برای او در بهشت من هیچ جایی نیست.

خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تبریک ولادت امام حسن عسکری علیه السلام گفت: در احادیث نقل شده که اخلاق امام حسن عسکری علیه السلام مثل پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است.

وی در ادامه به ذکر احادیثی از این امام معصوم پرداخت و گفت: در حدیثی عنوان شده که بهترین انسان کسی است که خطای شما را فراموش کند و همیشه قدردان خوبی تو باشد.

خطیب نماز جمعه کیش ادامه داد: در حدیثی دیگر بیان شده کسی که عیب و ایراد برادر دینی اش را در خلوت به خودش بگوید او را آراسته است، کسی آشکارا به او بگوید، او را معیوب کرده است.

وی گفت: همچنین نقل شده که کسی که پارسا، اهل جود و کرم و صبور باشد، دوستان وفادار فراوان پیدا خواهد کرد.

یوسف پور در ادامه رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها را تسلیت گفت و افزود: از امام رضا علیه السلام نقل شده است که کسی که حرم حضرت معصومه سلام الله علیها را زیارت کند مثل اینکه مرا زیارت کرده است و بهشت بر او واجب می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسمات متنوع به مناسبت بزرگداشت روز کیش، اظهار داشت: دیروز روز کیش بود و این روز را تبریک می‌گویم و از همه افرادی که در برگزاری این برنامه‌ها مشارکت داشتند تشکر می‌کنم.

خطیب نماز جمعه کیش در پایان گفت: ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی است، نمایشگاه کتاب با این عظمت را تدارک دیده شده که به همه دست اندرکاران تشکر و خسته نباشید عرض می‌کنم، اسلام برای علم ارزش زیادی قائل است و در قرآن ۸۰ بار واژه علم به کار رفته است.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۰۸/۲۱
بازدید: ۱۶۹۲