خطبه های نماز جمعه ۲۲ اسفند ۹۹ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۲ اسفند ۹۹ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۲ اسفند ۹۹ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: از مسئولین محترم کیش انتظار می‌رود که به امور ایثارگران و جانبازان و خانواده شهدا در چهارچوب توجه بیشتری شود.

 

نماز جمعه ۲۲ اسفند به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه اول نماز جمعه ۲۲ اسفند به تبیین ارتباط میان مسائل معنوی و مسائل مادی و پرداخت و عنوان کرد: آیات ۱۰ الی ۱۲ سوره نوح پیوند روشنی بین مسائل معنوی و مادی بیان شده و به‌طور خاص ارتباط استغفار و مسائل مادی همچون نزول برکات از جمله باران و برکات و فراوانی فرزند و اموال تشریح شده است.

وی افزود: اثر استغفار تنها در امور معنوی اثرگذار نیست و در مسائل مادی نیز اثر خود را می‌گذارد، استغفار زمینه نزول برکات است و باعث می‌شود که خداوند متعال درهای آسمان را به روی فرد استغفار کننده باز کند.

امام جمعه کیش در ادامه با اشاره به آیات سوره نوح به ذکر برخی نتایج مادی استغفار پرداخت و اظهار داشت: اگر اهل استغفار و توبه باشید خداوند متعال باران‌های پر برکت آسمان را پی‌در‌پی بر شما نازل می‌کند.

وی ادامه داد: گاهی اوقات انگار آسمان درهایش را بر ما بسته است، گرچه نماز و دعا خوب است اما نباید استغفار را فراموش کرد.

حجت‌الاسلام حسن زاده، افزونی اموال و فرزندان را از دیگر نتایج استغفار بیان کرد و گفت: آیات و روایات نشان می‌دهد رابطه محکم بین امور معنوی و امور مادی است، مستحب است که بعد از نماز ذکر استغفرالله گفته شود که تأثیر فراوانی در کسب امور مادی و معنوی دارد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته با تبریک فرارسیدن ولادت امام حسین علیه السلام و حضرت ابالفضل علیه السلام و ضمن تأکید بر ضرورت حفظ شأن خانواده شهدا و جانبازان، عنوان کرد: از مسئولین محترم جزیره کیش انتظار می‌رود که به امور ایثارگران و جانبازان و خانواده شهدا در چهارچوب توجه بیشتری شود.

وی تأسیس دفتر نمایندگی بنیاد شهید و امور ایثارگران را در جزیره کیش یک ضرورت دانست و افزود: از رئیس بنیاد شهید کشور تقاضا می‌کنم توجه خاصی به جزیره داشته باشد و نیاز است که دفتر و نماینده ویژه این بنیاد در کیش مستقر شود تا مستقیماً با مرکز در ارتباط باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در ادامه توجه حداکثری همه مسئولان برای مدیریت سفرهای نوروزی را ضروری دانست و عنوان کرد: ایام نوروز یکی از مهمترین و سخت‌ترین دوران مدیریتی جزیره کیش است، در صورت برقرار بودن سفرهای دریایی، تأمین امنیت مسافران دریایی جزو موارد ضروریست و لازم است که به ایمنی کشتی‌ها و لندیگ‌کرافت‌ها توجه بیشتری شود.

وی اظهار داشت: آمادگی لازم برای حوادث غیر مترقبه و ذخیره‌سازی و تأمین اقلام ضروری و مواد غذایی، سوخت و … نیز از دیگر موارد جدی برای ایام نوروز است و شرکت آب و برق هم باید در این نوروز همچون‌سال‌های گذشته با جدیت بیشتری فعالت کند.

خطیب نماز جمعه کیش افزود: در حوزه فرهنگی نیز لازم است محتوای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی با فرهنگ ایرانی و اسلامی همخوانی داشته باشد و برای حوزه عفاف و حجاب گردشگران نیز برنامه‌ریزی شود.

 حسن زاده مدیریت تکریم گردشگر را از دیگر موارد ضروری برای نوروز امسال برشمرد و افزود: اگر بتوانیم گردشگران را به نحو احسن تکریم کنیم هر کدام می‌توانند یک مبلغ برای کیش باشند، و این یک وظیفه همگانی است.

وی گفت: نمازخانه‌ها برای گردشگران در ایام نوروز باید تجهیز شوند و بهترین نقاط برای انتخاب نمازخانه‌ها انتخاب شوند.

امام جمعه کیش در ادامه ضمن تبریک انتصاب مهندس مؤمنی به‌عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد گفت: وزن و تراز و سطح مناطق آزاد با یکدیگر متفاوت است و در یک سطح نیستند.

وی بیان داشت: معتقدیم که کیش یک سرمایه گرانبها و فاخر ملی است، انتظاری که از مناطق آزاد داریم این است که نگاه واقع بینانه و رفتار عادلانه به مناطق آزاد داشته باشد، نباید همان نگاهی که به ارس و اروند می‌شود به کیش و قشم بشود، مناطق آزاد را باید در جایگاه خودشان ببینیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده ضمن اعتراض مجدد به زمان‌بندی نامناسب و نحوه تغییرات مدیریتی در جزیره کیش، اظهار داشت: انتظار ما می‌رود که با دقت هرچه بیشتر مدیرعامل جدید انتخاب شود.

وی ادامه داد: مدیرعامل منطقه آزاد کیش باید کاردان، آشنای به مسائل اقتصادی، اجتماعی پاکدست، متعهد و از همه مهمتر کسی که با توجه به شرایط موجود و تغییر دولت، قدرت مدیریت بحران و مدیریت کوتاه‌مدت را داشته باشد.

 

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
بازدید: ۱۶۰۸۱