خطبه های نماز جمعه ۲۳مهرماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۳مهرماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۳مهرماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: وحدت امت اسلامی مهمترین ثمره نظام اسلامی است.

 

خطبه های نماز جمعه ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته دوم مهرماه ۱۴۰۰به موضوع تشریح بهترین راه وصول الی الله بر اساس فرمایش امام حسن عسگری علیه السلام پرداخت و گفت: همه باید برای قرب الی الله تلاش و کوشش کنند و مقربان الهی کسانی اند که از بسیاری از اسرار عالم باخبر هستند.

وی افرود: گاهی به شدت از خدا فاصله داریم اما خدا از رگ گردن به ما نزدیک تر است. انسان وقتی که به خدا نزدیک و جزو مقربان شد، از راز و رمز اسرار با خبر است.

امام جمعه کیش گفت: مقربان درگاه الهی از نامه اعمال ابرار باخبر هستند و چقدر خوب است خودمان را با نماز، دعا، روزه، گناه نکردن و.. به خدا نزدیک کنیم.

وی عنوان کرد: درجه مقربان با هم متفاوت است و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در عالی ترین درجه قرب الهی هستند، برای نزدیک شدن به چنین مقامی باید تلاش و کوشش کرد.

حسن زاده بیان داشت: امام حسن عسگری راه رسیدن به قرب الهی را یک سفر طولانی می داند که هم ره توشه و هم مرکب سواری می خواهد که تقوا همان توشه راه است و نماز شب و شب زنده داری نیز همان مرکب سواری است.

وی با ذکر این که مسیر سریع قرب الی الله از راه نماز شب هست، گفت: خدا به رسولش می فرماید که اگر میخواهی به مقام محمود که شفاعت مطلق هست برسی، نماز شب بخوان. نماز شب هست که انسان را سمیع و بصیر می کند.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته ضمن تسلیت هشتم ربیع الاول سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری علیه السلام و تبریک آغاز ولایت امام زمان(عج) به ذکر برخی خصوصیات یاران امام زمان پرداخت و عنوان کرد: اگر بخواهیم یار امام زمان باشیم، باید دارای ایمان عمیق باشیم، یاران امام زمان خدا را چنان که شایسته است شناخته اند و مردان مومنی هستند. وی افزود: ایمان عمیق جزو شرایط اساسی و مهم یاوران امام زمان است، تا میتوانیم ایمان و باور خود را قوی کنیم، باورها در واقع زیرساخت کارها و رفتار ما را تشکیل می دهند.

امام جمعه کیش ادامه داد: یاران امام زمان مأنوس با قرآن هستند، نه تنها قرآن می خوانند بلکه با آموزه های قرآنی زندگی میکنند و سبک زندگی قرآنی دارند. اهل عبادت و شب زنده داری هستند، عاشق و دلباخته امام زمان هستند، امیدوارم که بتوانیم این خصوصیات را در خودمان بوجود بیاوریم.

حجت الاسلام حسن زاده در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت اظهار داشت: روز ۱۲ ربیع الاول سالروز ولایت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله به روایت اهل سنت تا ۱۷ ربیع الاول سالروز مولود رسول خدا به روایت اهل تشیع است که به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده، یکی از ابتکارات نظام اسلامی است و در جزیره کیش وحدت عملی مسلمانان را به شکل بسیار مطلوبی می بینیم و اهل سنت و شیعه به معنای واقعی با هم برادرند و این افتخار است و در همه جامعه اسلامی باید اینچنین باشد و مسلمانان باید بدانند برگ برنده آنها اتحاد آنها است.

خطیب نماز جمعه کیش در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه اکسپو دبی افزود: این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی است که میتوان ظرفیتهای حوزه گردشگری، اقتصادی، سرمایه گذاری را به جهانیان نشان داد تا با حضور مفید و موثر نتیجه ای ملموس و تاثیرگذار در اقتصاد کیش حاصل و موجب جذب سرمایه گذار شود.

وی اظهار داشت: برای تحقق این مطالبه لازم است دست‌اندرکاران جزیره یک تیم متخصص با قدرت چانه زنی بابا که اقتصاد و گردشگری و تعاملات جهانی را بشناسند، را به این نمایشگاه اعزام کنند تا بتوانند با ارتباط گیری با سرمایه گذاران از فرصت های این نمایشگاه به نفع جزیره بهره برداری کنند. نکند خدای ناکرده هزینه بیت المال را خرج کنیم و هیچ دستاوردی نداشته باشیم. ایشان همچنین بیان کرد که باید شورای عالی مناطق آزاد را در جریان برنامه های خودشان قرار داده و انتظار می رود تمامی مدیریت های زیر مجموعه این دبیرخانه در راستای اعتلای اهداف دولت و نظام، هماهنگی بیشتری با دبیرخانه داشته باشند.

در پایان امام جمعه کیش ضمن گرامیداشت هفته ناجا از خدمات ارزنده نیروی انتظامی در جزیره قدردانی و اظهار کرد : خانواده بزرگ ناجا با نثار شهیدان مختلف و جانفشانی نیروهای جان برکف همواره گام های بلندی را در راستای اقتدار انقلاب اسلامی برداشته اند .وی با تاکید بر فعالیت‌های خوب پلیس راهور، فرهنگ غنی ترافیکی کیش را موضوعی دانست که باید برای استمرار آن به قوانین از سوی همشهریان و به ویژه موتورسواران احترام گذاشته شود.

 

 

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
بازدید: ۶۴۲