خطبه های نماز جمعه ۲۳ آبان ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۳ آبان ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۳ آبان ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش : این انتخابات اخیر آمریکا باعث شد تا چهره وحشی دموکراسی آمریکایی برای جهانیان روشن شود.

خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه ۲۳ آبان ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

 

🔰خطبه اول: تسلیم انسان در مقابل دین و خداوند متعال

🔶امام جمعه کیش با اشاره به آیات شریفه ۸۸ و ۸۹ سوره شعراء عنوان کرد: مهمترین سرمایه‌های زندگی دنیایی اموال و فرزندان ما هستند، وقتی که این سرمایه‌ها در قیامت خریدار ندارند، به ‌طور طبیعی سرمایه‌های مرتبه پایین تر هم هیچ سودی برای قیامت ندارند.
🔶اینکه قرآن می‌فرماید مال و فرزند در قیامت به‌درد نمی‌خورد، منظور سرمایه‌های مادی است، وگرنه اگر رنگ الهی پیدا کنند قطعاً این اموال و سرمایه‌ها در قیامت دست ما را می‌گیرد.چیزی که در روز قیامت خریدار دارد؛ قلب سلیم و روح سالمیست که عاری از هرگونه شرک و کفر و آلودگی و گناه باشد.

🔶امام صادق علیه السلام می فرماید: “قلب سلیم قلبی است که حب دنیا در آن نباشد”، حب دنیا ریشه همه خطاهای بشر است و این حب به دنیاست که امروز موجب این همه جنایت‌ در عالم شده است.

🔽تسلیم در برابر خداوند متعال سه مرحله دارد:
۱⃣ مرحله اول تسلیم جسم و تن هست
۲⃣مرحله دوم تسلیم فکر انسان در برابر فرامین الهیست، تسلیم عقلانی یعنی همان اعتقادکه اگر نباشد ‌نوعی نفاق است.
۳⃣ مرحله سوم که بسیار مهم است و اگر نباشد مراحل قبل ارزشی ندارد، تسلیم قلب است، خداوند متعال می‌فرماید روز قیامت تنها تسلیمی که از شما پذیرفته می‌شود تسلیم دل است.

✅آیا امکان دارد که انسان تسلیم عقلانی و فکری داشته باشد اما روح آن تسلیم نباشد!؟ بله، نمونه آن شیطان است، هوای نفس، منافع شخصی، حسادت باعث شد که شیطان جلوی خداوند متعال بایستد.

 

بازار نبض اقتصاد کیش است و باید حفظ شود.

🔶کسبه و تجار محترم و همه کسانی که نقشی در اقتصاد کشور دارند لازم است که تقوای اقتصادی را رعایت کنند، تقوای اقتصادی ضامن حفظ سلامت و ثبات اقتصاد کشور است.
🔶کسبه و تجار مواظب باشند گرانفروشی نکنند، این کار باعث تزلزل اقتصاد می‌شود و یکی از چیزهایی که اقتصاد را به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد همین گرانفروشی‌هایی است و البته متاسفانه به‌دلیل این ویروس منحوس کسبه هم امروز وضع و حال خیلی مناسبی ندارند.
🔶از مسئولان می‌خواهم حتما مشکلات عزیزان کسبه را رفع کنند. بازار نبض اقتصادی کشور و جزیره کیش است و باید در عین حال که توصیه به تقوای اقتصادی می‌کنیم حتما مشکلات این افراد را رسیدگی و حل کنند. از مالکین محترم هم تقاضا داریم در این ایام به مستأجران‌ آسان بگیرند، امروز آسان بگیرید تا در قیامت خدا برای شما آسان بگیرد.

نظام سیاسی آمریکا رو به افول است.

🔶امام جمعه کیش در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان کرد:انتخابات اخیر آمریکا باعث شد که بار دیگر چهره وحشی دموکراسی آمریکایی برای جهانیان روشن شود، البته آزادگان جهان همیشه این چهره منفی را می‌شناختند، رژیم ظالم و مظلوم کش آمریکا تا الان خودشان را به انسان‌های متمدن بزک کرده بودند، اما این انتخابات با رفتارهای کاندیداها و طرفداران نشان داد که آنها چیزی که نشان می‌دهند نیستند و پشت این نقاب همه‌‌اش خباثت و ظلم و بدی و زشتی است.

🔶 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در ادامه افزود: این انتخابات بیش از آنچه نشان از شکست ترامپ قمارباز باشد، نشان از شکست راهبردی امریکا در این انتخابات است.
🔶یکی از ابعادی که آمریکا در آن شکست خوردند، شکست نظام معرفتی آمریکاست، آنها با این نظام دموکراسی خودشان گوش فلک را کر کرده بودند و دیدیم که این نظام یک نظام پوشالی و توخالی است و بحمدلله شکست خوردند.

🔶بُعد دیگر شکست آنها در این انتخابات، شکست ساختار سیاسی و مشارکت انتخاباتی است، آنها دموکراسی را به لجن کشیدند، سیستم آمریکا به برکت شهدا و خون شهید سلیمانی گرفتار یک شکست مفتضحانه شده است.

🔶بُعد دیگر این شکست، رونمایی از باطن زشت سبک زندگی آمریکایی است، دیدیم که انتخابات آنها آلوده به صدهامیلیون دلار پول برای خرید رأی بود، تبلیغات بسیار منحطی که انجام می‌دادند و با تقلبات گسترده آبروی آمریکا با این انتخابات ریخته شد.

✅ البته مجموعه شکست‌های راهبردی آمریکا فقط مربوط به این انتخابات نیست، بلکه از چهار سال گذشته آمریکا دچار بی‌نظیرترین شکست‌های پی‌درپی ازجمله شکست در سرنگونی حکومت سوریه و ونزوئلا و یمن و شکست در ایجاد گروه‌های بدلی مانند داعش، جبهه النصره که بحمدالله نظام سیاسی آمریکا امروز رو به افول است.

✅ نکاتی راجع به جزیره کیش:

🔶ماه‌های پایانی دولت محترم است، مسئولان در حال تلاش هستند و ما هم قدردان عزیزان هستیم، اما چند نکته را باید توجه کنند:
۱⃣ هرکاری را که می‌خواهید انجام دهید باید حتماً اولویت و ضرورت‌های جزیره را درنظر بگیرید.
۲⃣ یکی از اولویت‌های خوب مسکن بود که امیدوارم مسئله مسکن را با جدیت دنبال کنید و اکتفا به جلسات صوری نکنیم، واقعا عملیاتی کنیم.
✅ واقعا برخی از مسائل را نگاه می‌کنیم اولویتی در آنها نمی‌بینیم، “باغ مجسمه‌ها” یکی از آنهاست، از زحمات خوب‌ مسئولان امر تقدیر و تشکر دارم، ولی آیا اولویت امروز کیش مجسمه‌سازی و نصب مجسمه است؟ مجسمه‌سازی که حاشیه‌های بدی داشت و فضای رسانه‌ها را علیه جزیره سوق داد، عزیزان کمی دقت کنند و با کارشناسی پیش بروند!!

🔶اگر بخواهد طرحی مطرح شود جوانان جزیره اولویت دارند، از مسئولان تقاضا دارم مخصوصا در ماه‌های پایانی دقت کنید هرکاری را که انجام می‌دهید پیوست‌های فرهنگی و دینی را در نظر بگیرید، اینکه کاری را انجام دهید بعد ببینیم آن خلاف شئونات اسلامی است و آن را جمع کنید، این که معنی ندارد، بیت‌المال را چطور می‌خواهیم حفظ کنیم!؟
✅بازرسی را باید تقویت کرد، برخی اوقات کارها خوب است اما چون بازرسی ضعیف است کار به‌خوبی انجام نمی‌شود.
✅روز بزرگداشت علامه طباطبایی است و به این مفسر گرانقدر درود می‌فرستیم و امیدواریم که ان‌شاءلله کتابخوانی را در زندگی و جامعه گسترش بدهیم.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
بازدید: ۴۶۶۳