خطبه های نماز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده: رعایت حجاب بر همه حتی غیر مسلمان واجب و اجرای قانون حجاب و عفاف جزو وظایف حاکمیتی مسئولین است.

خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

 

✅مسئله عاقبت بخیری یکی از دغدغه های مهم همه بزرگان بوده و به قول یکی از مفسرین بزرگ معاصر عاقبت بخیری همچون صفحه آخر پرونده اعمال است که اگر آن صفحه، صفحه پاک ، مقدس و پر از خوبی ها باشد در واقع انسان به رستگاری رسیده است.
✅از اهمیت این بحث همین بس که امام سجاد علیه السلام یک دعای مخصوص در صحیفه سجادیه بنام دعای یازدهم را به دعای عاقبت خیری اختصاص داده اند.
🔰بنا به فرموده امام صادق علیه السلام پاسداشت حق خداوند عامل عاقبت بخیریست که این پاسداشت مبتنی بر۳ مورد است:
۱- عدم صرف نعمتهای خداوند در مسیر گناه
۲-عدم ابتلاء انسان به غرور و غفلت بسبب حلم و بردباری خداوند
۳-احترام کردن کسی که محب اهل بیت علیهم السلام است و از ائمه به نیکی یاد میکند.
✳️ بنا به فرموده رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم شرم و حیا از خداوند موجب ازدیاد یقین می شود.
☑️ ۲۵ شوال سالروز شهادت امام صادق علیه السلام را به امام عصر علیه السلام و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام تسلیت عرض میکنیم.
☑️امام صادق علیه‌السلام مرد علم و دانش ،مبارزه و تشکیلات بود و نشانه تشکیلاتی بودن حضرت همین که در سراسر بلاد اسلامی نمایندگانی داشت که پیامهای خود را از طریق ایشان به مردم می رساند و با مبارزه در صدد تشکیل حکومت اسلامی بود.
✅ نظام مقدس جمهوری اسلامی در خصوص مدیریت ویروس کرونا بحمدالله با همکاری مردم نجیب ایران بالاخص کیش در دوران قرنطینه خیلی موفق عمل کرده و ما قدردان مردم ، مسئولین ، کادر درمانی و این نظام مقدس هستیم و مردم باید همچنان توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.
✅مساجد و مصلا های نماز جمعه جزء اولین فضاهایی بود که برای حفظ سلامت مردم فعالیت خود را متوقف کردند و از آخرین مراکزی بود که بتدریج بازگشایی شدند و این موجب افتخار مؤمنین است.
✅ در جزیره کیش همچون سراسر کشور رزمایش همدلی و مواسات توسط مردم و گروههای جهادی با محوریت مساجد بحمدالله خیلی خوب برگزار شد و از همه خیرین و عزیزانی که در این راستا قدمی برداشتند تشکر می کنم.
✅ حجاب متاسفانه امروز وضعیت نامناسبی دارد و مؤمنین و والدین ازین بابت نگرانند که این نگرانی بجاست و اظهار میکنند این وضعیت با نظام اسلامی سازگاری ندارد.
✅حجاب در جامعه حفظ شخصیت زن است و اسلام با حجاب به دنبال پرورش زنان کارآمد و جدیست و علاوه بر اینکه یکی از ضروریات دین و دستور اسلام و قرآن است ، امروز قانون مجلس شورای اسلامی است و اجرای آن از وظایف حاکمیتی مسئولین است.
✅ در این نظام اسلامی حفظ حجاب بر همه حتی غیر مسلمان واجب و عدم رعایت آن قانون گریزی و دهن کجی به قانون است.
✅ گرانی های افسار گسیخته اخیر در بازارهای مختلف و کالاهای اساسی مردم را بسیار آزار می دهد و فشار مضاعفی بر آسیب دیدگان کرونا آورده که به مسئولین عرض میکنم بفکر مردم باشید…
✅ در این سال پایانی دولت دولتمردان باید به گونه ای عمل کنند که مردم فکر نکنند آنها کشور را رها کرده اند!!کشور را رها نکنید و اقدام کنید که پیچ این گرانی ها به دست شماست.
✅ به مجلس تازه نفس و جوان و انقلابی یازدهم عرض میکنیم که با هدف گیری درست و دقیق و اقدامات نقطه زن و راهگشا اولویت‌های اصلی را در رفع مشکلات معیشتی فهرست کرده برای آن راهکارهای مؤثر و کارگشایی بیندیشید.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
بازدید: ۸۱۲۱