خطبه های نماز جمعه ۲۶ دیماه ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۶ دیماه ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۶ دیماه ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: تحریم‌ها یک جنایت و خیانت بزرگ در حق ملت ایران است و بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریمها به ضرر ایران می باشد و باید برداشته شود.

 

خطبه های نماز جمعه ۲۶ دیماه به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده در خطبه اول نماز جمعه این هفته به ذکر بیان نکاتی از شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها پرداختند و عنوان کردند: سخن گفتن درباره حضرت زهرا سلام الله علیها هم سهل و هم ممتنع است، سهولتش به خاطر فضیلت‌های آن حضرت و سختی آن به‌خاطر عمق غیر قابل شناخت این بانو است.

وی افزود: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مانند همه معصومین همتای قرآن است و سیره و سنتی دارد که دارای چهار بخش هست؛ همه مردم به فراخور درکشان می‌توانند از بخشی از این سیره بهرمند شوند، بخشی مخصوص خواص، بخشی مخصوص اولیا و بخشی مخصوص ائمه و معصومین علیهم السلام هست.

امام جمعه کیش اظهار داشت: نکته دیگر درباره حضرت زهرا سلام الله علیها این است که حضرت جبرائیل به‌طور مکرر بعد از رحلت پبامبر بر حضرت نازل می‌شد، امام صادق علیه السلام در حدیثی فرمودند که حضرت زهرا سلام الله علیها ۷۵ روز بعد از پدر زنده ماند و به خاطر اندوه شدید جبرئیل به‌طور مکرر نزد حضرت می‌آمدند و نسبت به پدرش دلگرمی می‌داد و از حال پدرش و جای او به حضرت زهرا سلام الله علیها گزارش می‌داد و از آنچه که در آینده برای نسل حضرت زهرا سلام الله علیها پیش می‌آمد وی را آگاه می‌کرد و ایشان اخبار را می‌نوشت.

وی بیان داشت: جبرئیل بر هر پیامبری نازل نمی‌شد همانطور که عزارئیل هم برای گرفتن جان هر مؤمن نمی‌آید و مامورین عزرائیل جان برخی از مؤمنان و انسان ها را می‌گیرد و این نشان از مقام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها دارد.

حسن زاده گفت: مجموعه این اخبار غیبی شد یک کتاب به اسم مصحف حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که در واقع جبرئیل می‌گفت و امیر مؤمنان می‌نوشتند، امام صادق علیه السلام وقتی می‌خواهد منابع علمی خود را معرفی کند اول قرآن، بعد جبر و جامعه و چهارم مصحف حضرت زهرا سلام الله علیها را معرفی می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به عزاداران اهل بیت علیهم السلام یادآوری کرد تا در برگزاری مراسم‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و افزود: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران کم شد اما باید مواظبت کرد، متأسفانه گاهی اوقات گرفتار عادی انگاری می‌شویم که این خطر بزرگی است و اگر رعایت نکنیم احتمال موج چهارم این ویروس وجود دارد، جلسات مذهبی باید الگویی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی در سالروز قیام ۱۹ دی مردم قم به ذکر نکاتی از این سخنرانی پرداخت و در رابطه با برجام اظهار داشت: اگر با بازگشت آمریکا به برجام تحریم‌ها برداشته نشود نه تنها فایده‌ای ندارد بلکه ضرر هم دارد؛ ما به‌دنبال بازگشت آمریکا نیستیم بلکه به‌دنبال رفع تحریم‌ها هستیم، وقتی تعهدی بین طرفین به‌وجود آمده باید هر دو طرف تعهدات را اجرا کنند.

امام جمعه کیش گفت: اگر تحریم‌ها برطرف نشود و دولت جدید آمریکا فقط بخواهد به برجام برگردد این به ضرر ایران است، تحریم‌ها یک جنایت و خیانت بزرگ در حق ملت ایران است و باید برداشته شود.

وی عنوان کرد: باید اقتصادمان را به گونه‌ای قوی کنیم تا سیاست بازی‌هایی که این افراد خبیث دارند در اقتصاد ایران اثر نگذراد، همه مردم و مسئولان موظف هستند  اقتصاد کشور را تقویت کنیم.

حسن زاده تقویت توان نظامی ایران را ضروری دانست و تأکید کرد: برخی می‌گویند چرا باید توان نظامی را تقویت کنیم، در دوران جنگ تحمیلی هواپیمای میگ صدام بالای تهران می‌آمد و شهر را بمباران می‌کرد یا موشک‌های صدام از بغداد به سوی ما می‌آمد و کسی نمی‌توانست کاری کند، برای اینکه بتوانیم از خودمان دفاع کنیم باید توان نظامی را تقویت کنیم.

وی اظهار داشت: این ذلتی که امروز ترامپ و اطرافیانش گرفتار آن شده‌اند، تاثیر خون شهید سردار سلیمانی است.

خطیب نماز جمعه کیش ادامه داد: امروز این مردک گرفتار ذلت شدیدی شده و باید بداند که همچنان به‌دنبال انتقام سخت هستیم هشدار می‌دهیم که منتظر انتقام سخت باشید.

وی گفت: ترامپ، رییس سازمان سیا، وزیر دفاع آمریکا و همه کسانی که در ترور سردار نقش داشتند باید بدانند که روی آرامش را نخواهند دید، باید سبک زندگیتان را تغییر دهید و بعید نیست که از دورن خانه‌های خودتان انتقام بگیریم.

حجت‌الاسلام حسن زاده گفت: از کنار یکی از پارک‌های شهر عبور می‌کردم دیدم که جمعی از برادران نیروی انتظامی آنجا برای پاکسازی پارک از برخی افراد حضور داشتند، از یک سو خوشحال شدم که نیروی انتظامی حضور دارد و امنیت ما را تامین می‌کند، از یک سو هم ناراحت شدم که کیش نباید جایی برای افرادی باشد که معضلات اجتماعی را برای شهر به وجود بیاورد.

وی ادامه داد: کیش نباید جایی برای معتادان باشد، باید این امنیت را از آنها سلب کنیم، نباید در پارک‌های کیش افرادی باشد که مزاحم نوامیس مردم باشد، نباید لب ساحل افرادی باشد که فضای اجتماعی را به هم بزنند، کیش یک برند است و این برند را باید حفظ کنیم.

امام جمعه کیش اظهار داشت: یک زمان کیش به امنیتش معروف بود، مسئولان محترم باید تلاش کنند و این فضا را پاکیزه نگه داریم، قدرت این کار را را داریم و می‌توانیم کیش را در همان جایگاه خودش نگه داریم.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
بازدید: ۹۱۲۳