خطبه های نماز جمعه ۲۸ آذر ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۸ آذر ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۲۸ آذر ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

مسئولین باید در جهت خنثی سازی تحریمها با تکیه بر اقتصاد مقاومتی قوی باشند و با حفظ اتحاد ملی به دشمن اعتماد نکنند.

 

 

خطبه های جمعه ۲۸ آذر ۹۹ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه‌ اول این هفته نماز جمعه به موضوع شناخت و بررسی علل و عوامل گسترش دین مبین اسلام به عنوان یکی از مسائل مهم تاریخی جهان پرداخت و عنوان کرد: همه ما می‌دانیم که اسلام جزو ادیانی است که به ‌سرعت از محدوده جغرافیایی خود بیرون آمد و گسترش یافت.

وی افزود: محققان ادیان را از نظر گسترش به دو دسته تقسیم‌ می‌کنند، برخی از ادیان در همان سرزمین اصلی خودشان متوقف شده‌اند، اما برخی دیگر گسترش پیدا کرده‌اند و وارد سرزمین‌های دیگر هم شده‌اند.

امام جمعه کیش گفت: به‌عنوان مثال دین مسیحست دینی بود که از خواستگاه خودش گسترش پیدا کرد، گرچه امروزه از این دین یک شناسنامه بیشتر باقی نمانده است اما سرزمین‌های غرب را فرا گرفته است در شرق نتوانسته آنطور که باید و شاید نفوذ کند.

وی بیان داشت: دین ساختگی بودایی هم توانست از سرزمین خودش یعنی هند فراتر رود، این دین به سوی ژاپن و چین گسترش پیدا کرد.

امام جمعه کیش اظهار داشت: ادیانی هم همچون زرتشت و یهود هیچ گسترشی نداشتند، دین یهود دین قومی و نژادی است، این دین در محدوده جغرافیایی خودشون هم گسترش پیدا نکرده است.

وی گفت: امروز می‌بینیم که در جای جای جهان پرچم اسلام بلند است و در بین نژادهای مختلف نفوذ کرده است، تقریباً جایی از جهان وجود ندارد که پرچم اسلام در آن نباشد.

حجت الاسلام حسن زاده تصریح کرد: محققان برای سرعت گسترش ادیان نیز دسته بندی درست کرده‌اند، برخی از ادیان مثل مسیحیت گسترش پیدا کرد اما سرعت انتشار آن خیلی کم است، اما در مقابل سرعت گسترش اسلام فوق‌العاده بوده است، این را تاریخ نشان می‌دهد و خود غربی‌ها هم آن را تأیید می‌کنند.

خطبه دوم

حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار عنوان کرد: امسال روز پرستار با همه روزها متفاوت است، پرستاران در خط مقدم جبهه سلامت هستند، برای آرامش و سلامت ما از جان خودشان گذشته‌اند، از عمق جان باید این روز را تبریک بگوییم و از همین‌جا از آنها تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: حضرت زینب کبری سلام الله علیها از امام زمانش و از مصیبت زدگان و بیماران اهل بیت علیهم السلام پرستاری کرد، او به تمام معنی یک پرستار بود، پرستاری از بیمار یکی از کوچکترین مسئولیت‌های حضرت زینب سلام الله علیهاست، آنقدر مقامش عالیست که او را باید پرستار نهضت حسینی نامید.

امام جمعه کیش در ادامه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری چهار توصیه برای مردم و مسئولان داشتند و تأکید کردند: باید قوی شویم، به دشمن اعتماد نکنیم، اتحاد ملی را حفظ کنیم و سعی کنیم تحریم‌ها را خنثی کنیم.

وی ادامه داد: باید در همه زمینه‌ها قوی باشیم، با اقتصاد مقاومتی می‌توان در زمینه اقتصاد قوی شد و مسئولان باید آن را دنبال کنند، مسئولان سه قوه باید مواظب باشند اتحاد و همدلی مردم را از بین نبرند.

حجت ‌الاسلام حسن زاده با ذکر این نکته که هفت ماه یا بیش از ۲۰۰ روز تا پایان دولت باقی مانده است، خطاب به مسئولان جزیره کیش توصیه‌هایی را بیان داشت و افزود:

  • کار و تلاش خود را مضاعف کنید، سعی کنید در این مدت به‌طور مستقیم بالای سر کارها باشید و نظارت‌های خود را تقویت کنید.
  • از مسافرت‌های غیر ضروری خودداری کنید، سبک کاری خود را جهادی کنید.
  • اولویت کار باید جمع کردن و به سرانجام رساندن پروژه‌هایی باشد که پهن شده است.
  • تمام مطالعات کارهایی که می‌خواهید انجام دهید توسط کارشناسان خبره انجام شود و آیا آن کار اولویت دارد یا خیر!؟

وی گفت: باید موظب باشید در این پایان کار نه حاشیه‌‌ای برای کیش درست کنید و نه گرفتار حاشیه سازی حاشیه‌سازان شوید، تمام فکر تلاش برای موفقیت کیش باشد.

 خطیب نماز جمعه کیش به وضعیت بد حجاب در این جزیره اشاره کرد و افزود: حجاب یکی از ضروریات دین است و تمام ادیان آسمانی به آن دستور داده‌اند، هم باید اعتقاد به حجاب داشته باشم هم عمل کنیم.

وی ادامه داد: حجاب آثار مثبتی در آرامش روانی جامعه دارد، باعث استحکام پیوند خانوادگی و استواری بنیان اجتماع می‌شود، ارزش و احترام خانم‌ها را بالا می‌برد، فرهنگ پاکدامنی و تقوی را گسترش می‌دهد.

حجت الاسلام حسن زاده اظهار داشت: متأسفانه در جزیره کیش با این واجب الهی خوب برخورد نمی‌شود، باید از گروه‌های خودجوش مردمی که اقداماتی را انجام می‌دهند تشکر کنم، اینها لازم هست اما کافی نیست، باید از هویت خودمان دفاع کنیم، همه ما مسئولین باید تلاش کنند و از این واجب دفاع کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به موضوع گرانی میوه پرداخت و افزود: بخشی از مردم کیش در ماه یک بار هم قدرت خرید میوه را ندارند، برای شهری که آوازه مباحث اقتصادی دارد این قابل قبول نیست.

امام جمعه کیش ادامه داد: مدت‌هاست شنیده‌ایم که مسئولان امر می‌خواهند در این حوزه ورود کنند اما خبری نشده است، از آنها میخواهیم که حتما پیگیری کنند و مسئله گرانی میوه را در کیش حل کنند.

وی با اشاره به اینکه در بحث گرانی میوه روی سخن ما با میوه فروشان نیست، عنوان کرد: می‌توانید مثل برخی شهرها مراکزی را ایجاد کرد که اقشار ضعیف بتوانند از میوه ارزان بهره‌مند شوند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۰۹/۲۸
بازدید: ۲۵۶۵