خطبه های نماز جمعه ۳ بهمن ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین یوسف پور

خطبه های نماز جمعه ۳ بهمن ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین یوسف پور

خطبه های نماز جمعه ۳ بهمن ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین یوسف پور
چکیده:

امام جمعه موقت کیش: مردم و مسئولان باید همچون دوران جنگ تحمیلی و مقاومت و غلبه بر دشمن، در شرایط جنگ اقتصادی برای ریشه کن کردن فقر تلاش کنند.

 

نماز جمعه ۳ بهمن ۹۹ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

 

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف پور خطیب موقت کیش در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته مشکلات اقتصادی، فقر و بیماری را بزرگتری گرفتاری قرن برای بشر نام برد و اظهار داشت: بیش از ۹۸ میلیون نفر در دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۲ میلیون نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری ازدست داده‌اند.

وی به بررسی و تشریح نتایج فقر در جامعه پرداخت و عنوان کرد: جامعه سالم اقتصاد سالم می‌طلبد، اگر جامعه به وضع بد اقتصادی گرفتار شد آن جامعه مریض است، انسان باید تلاش کند و خود را از این گرفتاری دور کند.

حجت‌الاسلام یوسف پور کار و تلاش را یکی از راه‌های دوری از فقر توصیف کرد و افزود: اگر ثروت و دارایی را انسان مدیریت کند خوب است، فقر دین انسان را کمرنگ می‌کند، ایمانش را سست می‌کند، انسان را در لبه پرتگاه کفر قرار می‌دهد.

وی کمک‌های مومنانه و نوع دوستی را در کشور مثال زدنی توصیف کرد و ادامه داد: مردم در این ایام با غیرت دینی‌شان به همدیگر کمک و احسان کردند، همه نهادها و ارگان‌ها باید در این امر قدم بردارند، در جزیره کیش هم به خیلی از خانواده‌ها رسیدگی و کمک شد.

یوسف پور مدیریت جامعه و خود انسان را از دلایل به‌وجود آمدن فقر در جامعه نامید و بیان داشت: مردم و مسئولان در شرایط جنگ اقتصادی باید برای ریشه کن کردن فقر تلاش کنند، همانطور که در طول دوران جنگ تحمیلی توانستند با مقاومتشان بر دشمن غلبه کنند و باید را فقر را ریشه کن کرد.

حجت‌ الاسلام والمسلمین یوسف پور در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بازگشت امام خمینی(ره) از تبعید را شکوهمندانه توصیف کرد و افزود: امام در سال ۱۳۴۳ تبعید شد و در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ برگشت، بختیار می‌خواست فرودگاه را ببندد، اما امام وارد تهران شد و کیلومترها مردم برای او به استقبال آمده بودند.

وی افزود: بازگشت امام از تبعید تداعی کننده یاد فتح مکه توسط پیامبر گرامی اسلامی صلی الله علیه و آله بود، پیغمبر اسلام هم وقتی تبعید شد نگران بود و بعد از ۱۰ سال با ۱۲هزار نفر مکه را فتح کرد.

خطیب موقت نماز جمعه کیش بیان داشت: انقلاب با همکاری همه آحاد مردم به پیروزی رسید، لازم است این روز را با شکوه و عظمت جشن بگیریم.

وی در ادامه رزمایش‌های اخیر ارتش و سپاه را غرورآفرین توصیف کردو افزود: بزرگترین رزمایش پهبادی غرب آسیا انجام شد، از شهر موشکی در حاشیه خلیج فارس نیز توسط سپاه پاسداران رونمایی شد که مایه افتخار و غرورآفرین است.

یوسف پور به ذکر بیانات مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی در رابطه با واکسن کرونا پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری مدظله العالی اگرچه با واردات واکسن از کشور آمریکایی و انگلیسی مخالفت کردند اما این به معنی واردات هر نوع واکسنی نیست و می‌شود از دیگر کشورها واکسن وارد کرد.

وی به حادثه تروریستی چند روز قبل در عراق اشاره داشت و افزود: انفجاری در کشور عراق اتفاق افتاد که در آن ۳۲ نفر کشته و ۱۱۰ نفر زخمی شدند، قطعاً در این حادثه آمریکا و صهیونیسم شرور دست دارند، اما از سران کشورهای عربی انتظار می‌رود با این مسئله با جدیت برخورد کنند.

خطیب موقت نماز جمعه کیش انتخاب جو بایدن به‌‌عنوان ریاست جمهوری آمریکا را متزلزل توصیف کرد و گفت: پیرمرد ۸۰ ساله با مرض و بیماری‌های متعدد ریاست جمهوری کشوری را بر عهده گرفته که در آشوب قرار دارد و ۵۰۰ هزار تلفات کرونایی داشته است، انتخاب جو بایدن نشان از زلزله‌های سیاسی در آینده امریکا دارد و اینها ثمره خون سردار شهید سلمیانی است که طوفان به پا کرده است.

 

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
بازدید: ۸۹۷۴