خطبه های نماز جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: تشکیل بسیج یکی از شاهکارهای امام راحل بوده که اکنون به یک شبکه بزرگ فرهنگی، اجتماعی و نظامی تبدیل شده است.

خطبه های نماز جمعه ۵ آذرماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته پنجم آذرماه ۱۴۰۰ بعد از توصیه همگان به رعایت تقوای الهی از اخلاق در خانواده به‌عنوان یکی از مهمترین شاخه‌های اخلاق خصوصی یاد کرد و گفت: اسلام بر تشکیل و حفظ خانواده به شدت تأکید دارد و جدایی و طلاق را نهی کرده است.

وی افزود: در روایات از طلاق به‌عنوان منفورترین حلال‌ها یاد شده است، در حالی که اسلام راه را برای طلاق نبسته اما در عین حال به‌شدت از طلاق و جدایی نهی کرده‌ است.

امام جمعه کیش گفت: در مسیحیت تحریف شده، راهی برای جدایی و طلاق وجود ندارد، که البته تفکر باطلی است و مفاسد فراوانی برای آن وجود دارد، می‌بینیم که افرادی در این دین به‌طور قانونی زن و شوهر هستند ولی برای خود زن و شوهر دیگری انتخاب می‌کنند.

وی اظهار داشت: در اسلام طلاق مربوط به مواقعی است که کارد به استخوان رسیده است، بر اساس احادیث، هیچ چیزی در پیشگاه خداوند متعال منفورتر از خانه‌ای که به وسیله طلاق ویران شود نمی‌باشد، و در جای دیگری می‌فرمایند طلاق عرش خدا به لرزه در می‌آورد.

حسن زاده در ادامه به ذکر آثار شوم طلاق پرداخت و گفت: طلاق نوعی سوءسابقه است و زن و شوهرهایی که از هم جدا می‌شوند شانس کمی برای ازدواج مجدد دارند، به همین خاطر اکثر آنها بعد از طلاق مجرد می‌مانند.

وی ادامه داد: زن و مردهایی که از هم جدا می‌شوند دچار بیماری‌های روحی و افسردگی می‌شوند، همچنین این افراد کمتر در کارهای اجتماعی موفق هستند.

خطیب نماز جمعه کیش افزود: فرزندان طلاق هم مشکلات فراوانی دارند، آنها وقتی شکست پدر و مادر را می‌بینند، خودشان هم شکست می‌خورند، امیدواریم این بلایی که امروز خانواده‌ها را گرفتار کرده برچیده شود وتمام تفکر جوانان بر حفظ بنیان خانواده باشد.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته عنوان کرد: یکی از سفارشات مهم دین مبین اسلام، عیب پوشی است، نه‌تنها نباید دنبال عیوب دیگران باشیم، اگر عیبی را هم پیدا کردیم موظف هستیم عیب پوشی کنیم.

وی افزود: برای داشتن یک خانواده سالم،  زن و شوهر نباید عیب‌های یکدیگر را به رخ هم بکشانند، اگر قدرت بستن چشممان بر روی دیگران را داشتیم، در حوزه خانواده هم موفق خواهیم شد.

امام جمعه کیش با اشاره به برگزاری مراسم هفته بسیج در کیش گفت: برنامه‌های خوبی در سطح شهر برگزار شد، از همه بسیجیان تشکر می‌کنم، تشکیل بسیج یکی از شاهکارهای امام(ره) بود و امروز بسیج یک شبکه بزرگ چند وجهی و افتخار ایران اسلامی است و می‌توانیم بسیاری از مشکلات را با تفکر بسیجی حل کنیم.

وی در ادامه به بررسی چند معضل شهری پرداخت و مشکل عدم وجود سونوگرافیست خانم را متذکر شد و گفت:  چهار سال قبل هنگامی که به جزیره آمدم، یکی از اولین خواسته خواهران گرامی این بود که سونوگرافی توسط پزشک خانم انجام نمی‌شود و ناگزیر یا به پزشک مراجعه نمی‌کنند و یا متحمل هزینه های سنگین رفت و آمد به شهرهای دیگری می‌ شوند. تا الان هنوز این مشکل حل نشده است که از مدیریت جدید منطقه آزاد می‌خواهیم به این مسئله توجه خاص کند.

حجت‌الاسلام حسن زاده ادامه داد: برای سلامتی مردم باید هزینه کرد، هر یک از شهروندان ما حق دارند که بتوانند از امکانات اسلامی و در شأن استفاده کنند.

وی نصب دوربین‌های پایش تصویری را یکی دیگر از نیازهای شهر دانست و گفت: در روزهای گذشته دیدیم که برخی ارازل و اوباش امنیت شهر را به هم ریختند، آنها باید از جزیره طرد شوند و البته طرد هم می‌شوند اما دوباره برمی‌گردند.

خطیب نماز جمعه کیش افزود: با فروشندگان مواد مخدر که جان جوانان را به خطر می‌اندازند نباید برخورد محترمانه کرد و باید برخورد سخت داشت، دوربین‌های چهره‌خوان می‌تواند به نیروهای انتظامی در این زمینه کمک کند، امنیت مردم در خطر است.

وی اظهار داشت: دو هفته از حضور مدیریت جدید منطقه آزاد می‌گذرد، آغاز و برنامه‌های خوبی را داشتند، اما از الآن فرصت را برای برنامه ریزی و کارهای زیربنایی قرار دهید، جزیره مدتی است به‌خاطر تغییرمدیریت‌های نابه‌جا و نسنجیده معطل مانده و شهر تعطیل شده است.

حسن زاده گفت: برنامه کوتاه مدت با اولویت کارهای زیربنایی تنظیم کرده و از کارهای روبنایی و تبلیغاتی پرهیز کنید.

وی با ذکر اینکه وظیفه امام جمعه کار فرهنگی است، بیان داشت: مردم فکر می‌کنند مشکلات اقتصادی به‌دست ما حل می‌شود، مگر امام جمعه قدرت دارد که مشکل مسکن را حل کند!؟ ما مسئول حل مشکلات فرهنگی هستیم، در حوزه اقتصادی باید مدیران تلاش کنند، یکی از مشکلات مردم مسکن هست و مشکل مسکن مردم را حل کنید…

امام جمعه کیش در پایان روز نیروی دریایی ارتش را تبریک گفت و سالروز شهادت دکتر فخری زاده از شهدای هسته‌ای کشور، سالروز شهادت آیت الله مدرس و سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی را تسلیت گفت و یا و خاطره آنها را گرامی داشت.

 

 

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
بازدید: ۷۹۹۴