خطبه های نماز جمعه ۵ دیماه ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۵ دیماه ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۵ دیماه ۹۹ به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: حماسه ۹ دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب بود که نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی قرار گرفت.

خطبه های نماز جمعه پنجم دیماه ۹۹ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته در ادامه بحث تقسیم بندی ادیان از لحاظ میزان و سرعت گسترش، گسترش سریع اسلام را یکی از مسائل مهم تاریخی جهان عنوان کرد و افزود: تقریباً در همه قاره‌های جهان اسلام را می‌بینیم و ملت‌ها و نژادهای مختلف به اسلام روی آورده‌اند.

وی با عنوان اینکه از لحاظ سرعت گسترش هیچ دینی به پای اسلام نمی‌رسد، دو عامل را برای سرعت بالای گسترش اسلام در دنیا را بیان داشت و گفت: زیبایی و جاذبه مفاهیم قرآن عامل اول در سرعت بخشی گسترش دین اسلام است، مدینه اولین شهری است که اسلام در آن با شدت ظهور کرد و مهمترن ابزار آن هم قرآن بود و در واقع مدینه با قرآن فتح شد.

امام جمعه کیش افزود: قرآن باعث شد مردم فوج فوج به سمت اسلام بیایند و این عامل بسیار مهم گسترش اسلام بود و امروز هم در بین جهانیان وجود دارد، افراد بسیار زیادی هستند که با خواندن قرآن مسلمان شده‌اند.

وی عامل دیگر برای گسترش سریع اسلام را شخصیت و سیره رفتاری رسول خدا صلی الله علیه و آله عنوان کرد و بیان داشت: پیامبر اسلام بسیار مهربان و خوش برخورد بود، اما در برابر اجرای قانون و اصول دین با صلابت و جدیت برخورد می‌کرد، این عوامل باعث شد که مردم روز به روز به اسلام گرایش پیدا کنند.  

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، نحوه حضور و پوشش این حضرت به مسجد برای بیان خطبه فدکیه را الگویی برای بانوان خواند و گفت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در یک پوشش کامل با روسری و لباس بلند و در حلقه‌ای با حضور محارم به سمت مسجد حرکت کرد.

وی ادامه داد: این حضور نشان می‌دهد که اسلام از نقش اجتماعی زن مخالف نیست، اما ایفای نقش اجتماعی به هر شکل ممنوع است، امیدوارم که جامعه ما به سبک زندگی فاطمی روز به روز نزدیک‌تر شود.

امام جمعه کیش حماسه ۹ دی را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب نامید و بیان داشت: بعد از ۸ ماه فتنه سخت و قرار دادن کشور در سخت‌ترین بحران‌ها، ملت ایران با اعلام حمایت از آرمان‌های انقلاب و ولی فقیه یک حماسه بزرگ آفرید، حماسه ۹ دی نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی است و آن را گرامی می‌داریم.

وی در ادامه به تجلیل از فعالیت‌های سپاه ناحیه کیش پرداخت و افزود: در سپاه کیش دو طرح بسیار خوب در حال اجرا است؛یکی طرح قرارگاه محله که به رفع مشکلات محلات و ارتقای امنیت اجتماعی و سطح  فرهنگی کمک می‌کند و دوم کمک به قرنطینه بیماران کرونایی می باشد که از اقدامات قابل تقدیر بسیجیان کیش است و قدردان این عزیزان هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده از فعالیت خوب و مضاعف نیروی انتظامی در زمینه امنیت اجتماعی به‌ویژه حجاب نیز تقدیر و تشکر کرد.

وی در پایان سالروز تأسیس سپاه حفاظت هواپیمایی را تبریک گفت و عنوان کرد که از بدو حضور سپاه در فرودگاه حتی یک مورد هواپیماربایی موفق در کشور نبوده و این نشان می‌دهد بسیار هوشمندانه عمل می‌کنند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
بازدید: ۳۰۳۷