خطبه های نماز جمعه ۸ اسفند ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۸ اسفند ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین حسن زاده

خطبه های نماز جمعه ۸ اسفند ۹۹ به امامت حجة الاسلام و المسلمین حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش : متأسفانه در حوزه حجاب اجحاف شده و اولین ضربه بدحجابی تزلزل زندگی و فروپاشی درونیست.

 

خطبه های نماز جمعه ۸ اسفند به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه اول نماز جمعه هشتم اسفند شرح صدر را یکی از مواهب و نعمت‌های الهی نام برد و عنوان کرد: نقطه مقابل شرح صدر، ضیق قلب است که به‌عنوان یکی از کیفرهای الهی از آن یاد می‌شود.

وی داشتن روح وسیع، پذیرش حق و گسترش افق عقل انسان را نتیجه شرح صدر عنوان کرد و  به بیان عوامل تقویت شرح صدر پرداخت و گفت: مطالعات پیگیر و مستمر یکی از مواردی است که باعث تقویت شرح صدر می‌شود، متأسفانه در این دوران میزان مطالعه کم شده و گاهی اوقات برخی از افراد به مسائلی می‌پردازند که هیچ فایده‌ای برای آنها ندارد.

امام جمعه کیش پرهیز از گناه را یکی دیگر از عوامل تقویت شرح صدر نامید و بیان داشت: گناه نقطه مقابل شرح صدر است، با انجام گناه دریچه‌های دل او نسبت به حقایق بسته می‌شود، به قول یکی از علما نماز اول وقت و پرهیز از گناه، انسان را به‌ مقامات عالی معنوی می‌رساند.

حجت‌الاسلام حسن زاده خودسازی و تهذیب نفس، پرهیز از لقمه حرام، ارتباط مداوم با علمای صالح و دانشمندان را از دیگر موارد تقویت شرح صدر نامید.

وی در ادامه، جهل و گناه و لجاجت، همنشینی با افراد بد و فاجر و مجرمان، همنشینی با دنیا پرستان و هوا پرستی را از عواملی که باعث ضیق و تنگی قلب می‌شود عنوان کرد.

امام جمعه کیش افزود: شرح صدر باعث می‌شود که انسان حق را به‌راحتی بپذیرد اما در مقابل اگر کسی گرفتار ضیق قلب شود باعث می‌شود که انسان روشن‌ترین آیات و معجزه‌ها را قبول نکند.

وی با بیان یکی از خطبه‌های نهج‌البلاغه حضرت علی علیه السلام و با شرح واقعه‌ای تاریخی از‌ پیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله و انجام معجزه برای سران قریش و نپذیرفتن آن، دلیل این عدم پذیرش را ضیق قلب عنوان کرد و گفت: اگر گرفتار ضیق قلب شویم روشن‌ترین معجزات را هم نمی‌پذیریم.

 حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و خوش خلقی، عنوان کرد: انسان‌های با تقوا، خوش اخلاق هستند، و طبق روایات حسن خلق نصف دین است، اگر اخلاق انسان خوب باشد و در کنار آن نماز و روزه و… باشد انسان “نمونه” می‌شود، مخصوصاً در خانه سعی کنید اخلاق خوبی داشته باشید.

وی ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت زینب سلام الله علیها این بانوی بزرگوار را دارای خوبی‌های انسانی، زیبایی‌های الهی و مصداق بارز انسان کامل عنوان کرد و افزود: بانوان باید حضرت زینب سلام الله علیها را به‌ویژه در حوزه حجاب، الگوی خود قرار دهند.

امام جمعه کیش افزود: متأسفانه در حوزه حجاب اجحاف شده است، حجاب یک دستور دینی است همه ما موظف هستیم آنرا حفظ کنیم، گاهی اوقات صحنه‌هایی را در همین کیش می‌بینیم که انسان خجالت می‌کشد، حجاب تنها اختصاص به خانم‌ها ندارد، متأسفانه برخی از آقایان لباس‌های فوق‌العاده زننده می‌پوشند که در شأن نظام اسلامی نیست و از کفار هم گاهی اوقات در این زمینه جلو زده‌ایم.

وی ادامه داد: اولین ضربه‌ای که بدحجابی وارد می‌کند در حوزه زندگی همین افراد بدحجاب است، زندگی بسیاری از این افراد از درون پاشیده شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن زاده برگزاری انتخابات پرشور را یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در دیدار مردم تبریز عنوان کرد و اظهار داشت: این شور انقلابی در انتخابات موجب پس زدن دشمن می‌شود و علاج مشکلات کشور در انتخابات پرشور و انتخاب نیروی کارآمد است.

وی با عنوان اینکه برای انتخابات و حضور پرشور و انتخاب نیروی انقلابی و کارآمد آماده باشید، بیان داشت: هر ضربه‌ای که خوردیم از همین انتخاب‌های خودمان بوده است، باید انتخاب خوب داشته باشیم و انتخاب ما در پرتو گروه‌های سیاسی و قبیله‌ای نباشد.

خطیب نماز جمعه کیش با اشاره به فرا رسیدن ۵ اسفند زمان پایان ضرب‌العجل تعیین شده برای کشورهای اروپایی و آمریکایی جهت لغو تحریم‌ها عنوان کرد: کمتر از سه ماه قبل مجلس شورای اسلامی طرح ۲ فوریتی را برای لغو تحریم‌ها تصویب کرد، امروز همه صاحب‌نظران این اقدام را به هنگام و هوشمندانه و بازدارنده می‌دانند.

وی افزود: باید در مقابل دشمن یک صدا از ایران بلند بشود، مجلس و دولت در موضوع برجام باید پای اجرا و نظارت راهبردی روشن رهبر معظم انقلاب یک‌صدا بایستند، ما به تعهداتمان عمل کردیم و اگر طرف مقابل به تعهداتش عمل نکند بر اساس آموزه‌های دینی توافق‌نامه ها را به‌دور خواهیم ریخت.

حسن زاده در ادامه به بحث گرانی مواد غذایی در کیش و کشور نیز گذری زد و گفت: متأسفانه این روزها مواد غذایی خیلی گران شده است و با سرعتی فراتر از کالاهای دیگر در حال افزایش است، به قشر ضعیف خیلی سخت می‌گذرد، امیدواریم مسئولان تدابیری برای آن بیندیشند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
بازدید: ۲۹۷۳