خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه ۲۵ آبان ماه به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه ۲۵ آبان ماه به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه ۲۵ آبان ماه به امامت حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

حجة الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده: یکی از مشکلات بزرگ کشور استفاده نکردن از ظرفیت های بزرگ  وفراوان کشور است.

بسم الله الرحمن الرحیم

خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه امروز به امامت امام جمعه محترم کیش، حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

توضیحی درباره آیه نهم سوره احزاب :

قریب ۹۰ بار خطاب « یا ایها الذین آمنوا » در قرآن آمده است. یکی از این آیات آیه ۹ سوره احزاب است : «ای کسانی که ایمان  آورده اید نعمت  هایی را که خداوند متعال به شما داده است، به یاد آورید. در زمانی که لشکرهای عظیمی به سراغ شما آمدند ولی ما با دو نیروی باد و طوفان و لشکر فرشتگان آنها را از بین بردیم و خداوند به آنچه که شما آنجام می دهید احاطه علمی دارد.»

این آیات درباره جنگ احزاب که از اتحاد گروه های مختلف از دشمنان اسلام اعم از منافقان داخلی، یهود و طوایف مختلفی از مشرکان که دست به دست هم داده بودند تا اسلام را ریشه کنند؛ نازل شد است.

در این جنگ به پیشنهاد جناب سلمان فارسی – که افتخار برای ما ایرانیان است – و به تایید پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ، خندقی در جبهه جنگ در اطراف مدینه کنده شد و کسی که اولین کلنگ را به زمین زدند پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بودند. ایشان با هر کلنگی که به زمین می زدند بشارت پیروزی مسلمانان در نقاط مختلف جهان را می دادند.

مشرکان تصمیم داشتند با  تصرف مرکز حکومت اسلامی، ریشه اسلام را برکنند، اما با کمک الهی مسلمانان بر لشکر عظیم دشمنان اسلام پیروز شدند. با طوفان خیمه گاه دشمن به هم ریخت و در حالی که تعداد آنها چند برابر مسلمانان بود، با حضور فرشتگان الهی، کارزار به نفع مسلمانان پایان یافت.

برخی آثار یاد آوری نعمت ها:

خداوند متعال به انسانها نعمت های فراوانی داده که انسان قدر ت شمارش این نعمت های فراوان مادی و معنوی را ندارند، نعمت دیدن و لذت از مناظر طبیعی، نعمت سلامتی، شنوایی ، نعمت حب اهل بیت و ….

برخی در مقابل گرفتاری های زندگی به خداوند متعال شکایت می کنند طبق آیه نهم سوره مائده، خداوند متعال دستور به یاد آوری نعمت ها را می دهد که با این کار محبت قلبی به خدا افزایش یافته و علاقه به شیطان از دل خارج می شود.یاد آوری نعمت های خداوند انسان را به انسان کامل شدن نزدیک می کند.

همه چیز تحت رصد الهی:

همه رفتارها و گفتارها و اندیشه های ما تحت رصد خداوند متعال است، خداوند متعال بر این عالم و ما انسانها که جزئی از این دنیا هستیم احاط کامل دارد «وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِيدِ» خداوند از رگ قلب به انسانها نزدیکتر هست. یکی از مصادیق سفارش به تقوی، سفارش به مراقبت از زبان و سخن است.

شرایط حساس زمان امامت امام حسن عسکری علیه السلام:

سالگرد شهادت امام حسن عسکری علیه السلام یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و پدر گرامی بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف را به محضر امام زمان و شما تسلیت عرض می کنم.

دوران امامت این امام همام به دو دلیل، از حساس ترین مراحل امامت تشیع است. دلیل اول، قدرت عظیم شیعه در عراق در دوران امامت امام حسن عسکری علیه السلام است. به همین جهت خلفای عباسی احساس خطر کرده، سعی می کردند با حصرو محدود کردن امام شیعیان، به ایشان اجازه خروج از سامراء را ندهند و امام مجبور بودند روزهای دوشنبه و پنجشبه در دار الخلافه حاضر شود و حضور خود را نشان دهند و دلیل دوم  بشارت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به ظهور امام منجی ( فرزند امام حسن عسکری علیه السلام) بود.

اشاره ای به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مدال آوران

مقام معظم رهبری در جمع مدال آوران بازی های پارا آسیا  با اشاره به هفته وحدت ( فاصله زمانی ۱۲ ربیع الاول تا ۱۷ ربیع الاول) این هفته را زمانی مناسب برای مطرح کردن نیازهای ضروری جهان اسلام دانستند.

 امروز نیاز اساسی جهان اسلام، مساله اتحاد و همدلی و پرهیز از اختلاف است. از مسایل مهم منطقه  تلاش آمریکا برای حفظ بن سلمان  به عنوان عامل شرارت در منطقه و تشدید حملات آل سعود به مردم بی گناه یمن است. جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و تلاش آمریکا برای انجام معامله ی به اصلاح قرن از دیگر موضوعات مهم جهان اسلام می باشد.

محور دوم بیانات مقام معظم رهبری:

یکی از مشکلات بزرگ کشور استفاده نکردن از ظرفیت های بزرگ  وفراوان کشور است. ظرفیت های جغرافیایی ، مرزهای آبی گسترده، منابع معدنی، ظرفیت های فرهنگی و انسانی را نباید دست کم گرفته شود.

معادن زیر زمینی ظرفیت عظیمی است اگر نیروی انسانی تامین شود، مشکل قوانین اداری دست و پا گیر حل شود، با مدیریت صحیح می توان با همین معادن کشور را اداره کرد. طبق گزارشات ایران روی کمربند آهن و روی و طلا وسرب و مس قرار دارد که به دلیل سوء مدیریت نتوانسته ایم از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

۲۹ آبان آغاز هفته بسیج

بسیجی واقعی از نگاه امام امت و مقام معظم رهبری دارای ویژگی های ایمان، اخلاص، پیشرو، دغدغه مند، مسئولت پذیر، آرمان گرا، واقع بین، تکلیف گرا دشمن شناس، منظم و قانون مدار است.

 

برای دیدن تصاویر نماز جمعه ۲۵ آبان ۹۵ اینجا کلیک کنید.

نویسنده: حسین صافی زاده
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
بازدید: ۱۷۴۷