متن خطبه های نماز جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: هدف ایران از حضور در مذاکرات رفع تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه است.

 

خطبه های نماز جمعه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ۱۲ آذرماه ۱۴۰۰ در ادامه بحث اخلاق در خانواده و در پاسخ به این سوال که چرا باید ازدواج کرد، گفت: یکی از دلایل ازدواج این است که ازدواج موجب گشایش درهای رحمت الهی می‌شود.

وی افزود: هنگام بارش باران، وقتی فرزند با احترام به پدر و مادر نگاه می‌کند، وقتی که در خانه خدا باز می‌شود، و در هنگام ازدواج، درهای رحمت الهی گشوده می‌شود.

خطیب نماز جمعه کیش بیان داشت: الآن که کشور دچار کم آبی است باید دعا کرد تا خداوند متعال باران رحمتش را بر این امت جاری بگرداند. 

وی گفت: بعد از ادای فریضه، هنگام نزول باران، و هنگامی که نشانه‌ای از نشانه‌های الهی پدیدار می‌شود، اگر انسان دعا کند، آن دعا از خداوند پوشیده نیست.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته با اشاره به حضور نمایندگان کشورمان در مذاکرات وین عنوان کرد: هفتمین دور مذاکرات وین و اولین دور مذاکرات دولت سیزدهم هست که از هشتم آذر آغاز شده و در حال برگزاری است.

وی افزود: تمام تلاش آمریکا و اروپا این است که این مذاکرات را هسته‌ای جلوه دهد، اما ایران در مقابل این عملیات روانی محکم ایستاده و معتقد است مذاکرات برای رفع تحریم‌هاست.

امام جمعه کیش با ذکر اینکه در این مذاکرات از سوی نمایندگان کشورمان دو هدف عمده دنبال می‌شود افزود: اولین هدف حذف کامل و تضمین شده تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران است، حذف روی کاغذ و در گفتار را قبول نمی‌کنیم.

وی گفت: دومین هدف این است که کشور ما از دانش صلح آمیز هسته‌ای بهره‌مند شود که این حق قانونی مردم ایران است.

حسن زاده بیان داشت: نمایندگان ایران باید مواظب باشند که استباهات گذشته به هیچ وجه نباید تکرار شود و از اشتباهات گذشته درس عبرت بگیرند.

وی به تحلیل‌های مغرضانه علیه مذاکره کننده‌ها نیز گلایه کرد و گفت: باید نسبت به این مذاکرات منصفانه قضاوت کرد، متأسفانه در این روزهای اخیر گاهی اوقات حواشی به‌وجود می‌آورند که منصفانه نیست.

خطیب نماز جمعه کیش افزود: افرادی نقد می‌کنند که چرا هیئت ایرانی با تعداد بالا به وین رفته است، آنها باید بدانند که در مقابل دشمن حیله‌گر و با سابقه بالای مذاکرات، باید با تمام قد جلو رفت تا خدایی نکرده کلاه سرمان نرود.

وی عنوان کرد: ایران عزیزمان هیچ گاه تسلیم تهدید نظامی و تحریم اقتصادی نمی‌شود، بحمدلله ساختار تحریم‌ها درهم شکسته شده و مانند گذشته تحریم‌ها کارایی ندارد.

حجت‌الاسلام حسن زاده در ادامه از حکم سرپرستی برای آقای نوایی لواسانی در سازمان منطقه آزاد کیش گلایه کرد و گفت: ما مردم کیش از دبیر محترم شورایعالی مناطق آزاد انتظار داریم به سرعت وضعیت مدیریت جزیره را تثبیت کند؛ جزیره را نمی‌شود با سرپرستی اداره کرد.

وی افزود: وقتی مدیری حق امضا ندارد چطور می‌تواند مسائل مهم اقتصادی، اجتماعی و سیاسی شهر را به حرکت در بیاورد!؟ توقع ما این است که به سرعت وضعیت مدیریت جزیره کیش را تثبیت کنید.

حسن زاده به عدم استفاده از نیروهای جوان و انقلابی کیش در انتصاب‌های اخیر سازمان انتقاد کرد و گفت: انتظار می‌رفت که اکثریت انتصابات از درون جامعه محلی کیش باشد، متأسفانه نه‌تنها تا الان این اکثریت محقق نشده است، بلکه انتصابات حداقلی را در جزیره شاهد نبودیم.

وی ادامه داد: البته چند چهره انقلابی و متدین در این بین هستند، اما باید از مدیران جوان جزیره استفاده بشود؛ متأسفانه هیچ توجهی به جوانان و نخبگان کیش نشده است.

امام جمعه کیش اظهار داشت: در برنامه ریزی‌ها باید اولویت را به جامعه محلی کیش بدهیم، هنگامی گردشگری را می‌توان تقویت و رونق داد که ساکنان کیش دارای یک زندگی حداقلی باشند.

وی افزود: وقتی ساکنان کیش درمان، آموزش و پرورش، بهداشت و مسکن و… درست و حسابی ندارند و از حداقل‌ها محروم باشند، آنوقت نمی‌توان توقع رونق گردشگری داشته باشیم، اولویت را باید برای مردم جزیره کیش بگذاریم تا بتوان فضایی برای رونق گردشگری ایجاد شود.

حسن زاده نبود پیوست‌های مختلف فرهنگی، دینی و… را یکی از مشکلات طرح‌ و برنامه‌های جزیره عنوان کرد و گفت: یکسری از مجوزها صادر می‌شود در حالی که فاقد پیوست فرهنگی، مذهبی  است که باید برای صدور هر مجوزی، این پیوست‌ها در نظر گرفته شود.

وی افزایش معتادان متجاهر را از دیگر معضلات شهری کیش عنوان کرد و گفت: معتادان متجاهر چهره کیش را خراب کرده اند، گفته می‌شود که در بهترین نقاط گردشگری کیش و در زیر درختان معتادان در حال مصرف مواد مخدر هستند، باید برای آنها برنامه ریزی کرد.

خطیب نماز جمعه کیش فرا رسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو را تبریک گفت و افزود: دانشجو و جنبش دانشجویی در برابر استکبار جهانی فعالیت گسترده‌ای داشته‌اند.

وی سالروز رحلت آیت‌الله گلپایگانی رحمه الله و شهادت سرتیپ خلبان کشوری را تسلیت گفت و یاد و خاطره آنها را گرامی داشت.

حسن زاده در پایان گفت: معلولان در جزیره کیش مظلوم هستند و از سازمان بهزیستی جزیره کیش خواست تا به وضعیت معلولان رسیدگی کنند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
بازدید: ۷۴۷۶