متن خطبه های نماز جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش : نامگذاری شعارهای سال توسط مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی پشتوانه قوی فکری و نظری دارد که باید خیلی جدی گرفته شوند.

 

خطبه های نماز جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ به بیان اهمیت روزها و ساعات پایانی ماه شعبان از زبان امام رضا علیه السلام پرداخت و گفت: اهل معرفت می‌گویند که ماه شعبان منزلی از منازل عمر سالک الی‌الله است، دستورالعمل‌هایی به نقل از امام رضا علیه السلام آمده است که در این لحظات موظف به انجام آن هستیم.

وی ادامه داد: در این مدت ماه شعبان اگر وظایفی مثل دادن صدقه، راز ونیاز، صلوات شعبانیه و..  برعهده داشتید و کوتاهی کردید، باید جبران مافات کنید.

امام جمعه کیش افزود: در این ساعات و روزهای ماه شعبان از کارهایی که بیهوده دست بردارید و کارهای پر فایده و مفید را انجام بدهید، یکی از کارهای بیهوده که گرفتار آن هستیم، چرخش بی‌فایده در فضای مجازی است.

وی عنوان کرد: توصیه به دعا و استغفار و تلاوت قرآن از موارد تأکید شده در ماه رمضان است و ۷۰ روز استغفار در هر روز ماه شعبان برابر با ۷۰ هزار بار استغفار در ماه‌های دیگر است.

حسن زاده با بیان اینکه باید پاک وارد ماه رمضان برویم، ادامه داد: توبه همینطوری حاصل نمی‌شود باید ابزار گناه را از خودمان دور کنیم.

وی گفت: برطرف کردن کینه‌ها، اجتناب از گناه، رعایت تقوای الهی، توکل برخدا در تمامی امور، خواندن اذکار از جمله مواردی است که باید در زمان باقیمانده ماه شعبان انجام داد.

خطیب نماز جمعه کیش صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد را راهکاری برای از بین بردن گناهان عنوان کرد و گفت: فرستادن صلوات، گناهان را ریشه کن می‌کند.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته ضمن تبریک فرا رسیدن دوازده فروردین روز جمهوری اسلامی گفت: این روز ، روز جشن بزرگی برای ملت ایران است، روز برپایی نظام ولایی و حکومت اسلامی در ایران و روز عید است.

وی افزود: در روز ۲۲ بهمن ۵۷ انقلاب پیروز شد اما پیروزی کامل در روز ۱۲ فروردین ۵۸ به‌دست آمد، مردم ایران اسلامی با حضور مقتدارنه در اولین انتخابات تاریخ ایران شرکت کردند و اکثریت آرا رأی به جمهوری اسلامی دادند و باید قدر این جمهوری اسلامی را بدانیم.

امام جمعه کیش ادامه داد: قبل از انقلاب کشور ملک آمریکا و انگلیس بود، قدرت تصمیم گیری در داخل کشور وجود نداشت و ما تابع کاخ سفید بودیم، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و خون شهیدان به استقلال رسیدیم، مردم خودشان تصمیم می‌گیرند و این افتخار است.

وی در ادامه مواردی راجع به اهمیت عمل به شعار سال پرداخت و گفت:  این شعارهای سال که مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی بیان می‌کند پشتوانه قوی فکری و نظری دارد، باید خیلی جدی گرفته شوند و دستگاه‌های مختلف در تحقق عملی این شعار سعی کنند.

حسن زاده افزود: باید کارگروه مستقل برای تحقق و عملیاتی شدن و پیگیری تحقق شعار سال تشکیل شود و نگذاریم شعار سال خلاصه چند بنر و سربرگ ادارات بماند، راهکار حل مشکلات کشور عملیاتی ساختن این شعار است.

وی با ذکر شعار سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان در کشور داریم اما وقتی با نیازهای کشور مقایسه می‌کنیم تعداد آنها خیلی کم است، باید تعداد آنها افزایش پیدا کنند چون نقش مستقیم در اشتغال دارند.

خطیب نماز جمعه کیش ادامه داد: باید افزایش‌ها واقعی باشد، نیاز به شرکت‌های صوری نداریم، شرکت‌ها باید در عمل دانش بنیان باشند.

وی اظهار داشت: در جزیره کیش دو سه سالی است مرکز دانش بنیان و نوآوری راه افتاده و محل استقرار شرکت‌های دانش بنیان و فناور است، زمان افتتاح عرض کردم که بعد از ۶ ماه منتظر گزارش می‌مانیم که این مرکز چه نتیجه‌ای برای کیش و کشور داشته است، الان بیش از ۲ سال از آن زمان گذشته نه گزارشی دیدیم و هنوز تأثیرات آن را در سطح جزیره و کشور مشاهده نمی‌کنیم.

 حسن زاده بیان داشت: یک ساختمان را در اختیار عده‌ای قرار ندادیم که محل استراحت و دفتری برای چند شرکت باشد، این ساختمان‌ها بیت‌المال است، باید در مسیر درست استفاده بشود و از مسئولان درخواست می‌کنم نتیجه را بررسی کنند.

وی با اشاره به دیدار رئیس جمهور با علما و روحانیون خراسان رضوی، اظهار داشت: شرایط فروش نفت به قبل از تحریم‌ها برگشته است و پول آن را هم دریافت می‌کنیم، که امیدواریم وضعیت بهتر شود.

امام جمعه کیش به‌مناسبت فرار سیدن روز طبیعت نکاتی را راجع به این روز گفت و افزود: حفظ خود طبیعت و محیط زیست در این روز مهم است، زباله در طبیعت رها نکنیم، فضا را خراب نکنیم، با آداب اسلامی وارد طبیعت شویم، از خرافات به‌شدت دوری کنید، در شادی‌ها باید تقوا را رعایت کنیم،

وی در پایان از ساکنان کیش و مدیریت خوب و پرتلاش همه مسئولان، نهادها و ادارات منطقه آزاد کیش از جمله سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت عمران، آب و خدمات، شرکت آب و برق، نیروی انتظامی، هلال احمر و… در ایام نوروز تشکر کرد و گفت: مدیریت جدید در این مدت نمره قابل قبول گرفت و امیدواریم که از تجربیات امسال برای سال‌های آینده استفاده کنند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۱/۰۱/۱۲
بازدید: ۲۰۳۸