متن خطبه های نماز جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: اصلاح ساختار اقتصادی لازمه بی اثر کردن تحریم ها و بهبود وضعیت اقتصادی است.

 

خطبه های نماز جمعه ۱۹ آذرماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ۱۹ آذرماه ۱۴۰۰ در ادامه بحث اخلاق در خانواده به تشریح اهمیت لزوم تشکیل خانواده به‌عنوان یکی از مباحث اخلاق در خانواده پرداخت و گفت: ازدواج حتی در مباحث عبادی و معنوی هم بسیار تأثیرگذار است و وزن مسائل عبادی را بالا می‌برد.

وی افزود: امام صادق علیه السلام فضیلت دو رکعت نماز فرد متأهل از ۷۰ رکعت انسان مجرد بیشتر است، که نشان می‌دهد ازدواج چه میزان اهمیت دارد و فضیلت نماز را بالا می‌برد.

امام جمعه کیش ادامه داد: در احادیث دیگری از امامان معصوم، آمده است که خواب و استراحت انسان متأهل از عبادت انسان مجرد برتر است، و یا اینکه ازدواج نصف دین را بیمه می‌کند.

وی با عنوان اینکه غریزه جنسی حداقل نیمی از وجود انسان را تسخیر کرده است، گفت: غریزه جنسی، نیرومندترین و سرکش‌ترین غرائز انسان است که به تنهایی در مقابل همه غرائض دیگر قرار گرفته و برابری می‌کند، مسئولان موظف هستند که زمینه را برای ازدواج جوانان به‌وجود بیاورند.

حسن زاده ادامه داد: گرچه اقداماتی برای ازدواج جوانان در نظر گرفته شده است اما این کافی نیست و باید شغل و مسکن جوانان تأمین کنند تا ازدواج کنند.

وی در پایان در رابطه با اهمیت ازدواج به ذکر حدیثی از پیامبر پرداخت و اظهار داشت: پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله فرموده ازدواج کنید تا صاحب فرزند شوید و نسل شما زیاد گردد، من در روز قیامت به زیادی افراد امتم، حتی به فرزند سقط شده، بر امت های دیگر مباهات می‌کنم.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار را تبریک گفت و عنوان کرد: شخصیت حضرت زینب کبری سلام الله علیها کم نظیر است و می‌تواند الگو برای جامعه اسلامی به‌ویژه بانوان باشد.

وی افزود: حضرت زینب سلام الله علیها همانند امام حسین علیه السلام و امام زمان (عج) عقیله بنی هاشم است و دارای صفات پسندیده‌ای است که بعد از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها کسی به آن نرسیده است، او صدیقه صغری است و در حجاب و عفاف بی‌نظیر است، پرستاران و بانوان گرامی افتخار کنند که الگوی آنها حضرت زینب است.

امام جمعه کیش با عنوان اینکه یکی از ارکان مبانی اسلامی تعادل میان وظیفه و پاداش است، اظهار داشت: هرچه وظیفه سنگین‌تر باشد پاداش هم سنگین‌تر است، کار پرستاران بسیار سخت است و دین مبین اسلام اجر بسیار بزرگی را برای آنها قرار داده است.

وی گفت: رسول خدا صلی الله علیه و آله می‌فرماید هر کس یک شبانه روز از بیماری پرستاری کند، خداوند او را با ابراهیم خلیل محشور می‌کند.

حسن زاده بیان داشت: پرستاران ما در این ایام کرونا خوش درخشیدند و از پرستاران، پزشکان و کادر درمان و بهداشت تشکر می‌کنم، خیلی خوب و مخلصانه به بیماران رسیدگی کردید.

وی در ادامه به طرح یک سوال پرداخت و گفت: اگر دشمن دست از تحریم ایران اسلامی برندارد آیا راهی برای حل معضلات اقتصادی کشور وجود دارد یا خیر؟ و در این رابطه اظهار داشت: قطعاً راه وجود دارد و نباید اقتصاد کشور را به مذاکرات گره زد.

خطیب نماز جمعه کیش افزود: گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات، یک جنگ روانی است که دشمن این جنگ را به‌وجود آورده است تا جامعه را ملتهب کند.

وی گفت: تحریم‌ها نهایتاً ۲۰درصد در اقتصاد اثرگذار است و ۸۰درصد را مسئولان باید برطرف کنند.

حسن زاده در ادامه به بیان چند راهکار برای حل معضلات اقتصادی پرداخت و گفت: باید کار جهادی را در سطح جامعه به فرهنگ تبدیل کنیم و مدیریت ما جهادی باشد.

وی ادامه داد: باید ساختارهای معیوب اقتصادی را اصلاح کنیم و اصلاح ساختار بودجه از مهمترین اقدامات است، اصلاح ساختارهای مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی نیز راه حلی دیگر برای بهبود وضعیت اقتصادی است.

امام جمعه کیش گفت: دولت باید در عمل اخذ مالیات از خانه‌های خالی را انجام دهد، تعداد زیادی خانه خالی در کشور وجود دارد و باید بر آنها مالیات وضع کند.

وی گفت: دستگاه‌های دولتی اموال فراوانی دارند که فروش آنها می‌تواند درآمد هنگفتی را برای دولت به ارمغان بیاورد و خزانه دولت را پر کند.

حجت‌الاسلام حسن زاده سالروز شهادت آیت‌الله دستغیب سومین شهید محراب را گرامی داشت و گفت: آیت‌الله دستغیب یکی از شخصیت‌های عارف انقلابی بود که آثار بسیاری از ایشان باقیمانده است.

وی در ادامه به طرح چند موضوع در رابطه با مدیریت شهری جزیره کیش پرداخت و گفت: طرح جامع شهر کیش سال‌هاست معطل مانده و ان‌شالله مدیریت جدید به سرعت آن را به نتیجه برساند و سعی بر این باشد که همه کارها در این مسیر باشد.

امام جمعه کیش اظهار داشت: جوانان نخبه خوبی در جزیره داریم برخی از آنها گلایه می‌کنند که کسی به ما توجه نمی‌کند و باید به آنها توجه شود.

وی اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‌ها را امری ضروری خوب دانست و گفت: این طرح از کارهایی بود که شهر به آن بسیار نیاز داشت، مردم حتما همکاری کنند، و از مسئولان امر می‌خواهیم که به سرعت این طرح را پیش ببرید و انتظار داریم این طرح تا پایان سال به اتمام برسد.

حسن زاده ضمن تشکر از زحمات پلیس کیش به‌ویژه در حوزه امنیت اخلاقی گفت: پلیس کیش در مقابل افرادی که هنجار شکنی می‌کنند محکم ایستاده است، انتظار می‌رود بعد از دستگیری افراد هنجارشکن، دستگاه‌های مربوطه برخورد محکم‌تری با آنها بکنند. اینطور نباشد که پلیس دستگیر کند و بعد از دو شب آزاد شوند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۹
بازدید: ۶۰۵۰