متن خطبه های نماز جمعه ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش : لزوم توجه ویژه مسئولین به جوانان و اولویت در به‌کارگیری نیروهای متخصص جوان

 

خطبه های نماز جمعه ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ با طرح بحث مهدویت به تبیین موضوع فضیلت انتظار فرج پرداخت و گفت: انتظار فرج یک دستور دینی است و موظف هستیم منتظر ظهور امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم و این انتظار طبق روایات یک عمل عبادی و بالاترین عبادت است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت امام زمان علیه السلام یک مدیریت جهانی است و اختصاص به کشوری ندارد، افزود: منتظر یعنی اینکه همیشه احساس کنیم امام زمان سلام الله علیه دارد می‌آید، منتظر امام جایگاهش در ستاد فرماندهی مدیریت جهانی است و باید شایستگی‌های کامل مدیریت جهانی را داشته باشد.

خطیب نماز جمعه کیش اظهار داشت: کسی که منتظر امام زمانش است مانند کسی است که منتظر رسول خداست، شخصی که بخواهد در کنار رسول خدا صلی الله علیه و آله باشد، باید آمادگی فراوان روحی، فکری و رزمی را داشته باشد.

وی ادامه داد: کسی که منتظر حکومت حق هست، به منزله شمشیرزنان در راه خداست و انتظار نوعی جهاد است.

حسن زاده با اشاره به حدیث دیگری بیان کرد: منتظر امام زمان ارواحنا فداه مانند کسی است که در خدمت پیامبر عظیم‌الشان است، مانند کسی است که زیر پرچم امام زمان باشد، و یا با پیامبر شهید شود.

وی گفت: هرکسی در انتظار حکومت عادلانه ما باشد مانند کسی است که در راه خدا در خون خویش می‌غلتد.

امام جمعه کیش بیان داشت: نمی‌شود منتظر حکومت جهانی بود اما چشم را بر ظلم و ظالم بست، انتظار واقعی اگر به‌صورت عمیق در انسان باشد باعث می‌شود که انسان هرگونه همکاری و هماهنگی با عوامل ظلم و فساد را ترک کند، انسان منتظر انسان مبارز و درگیر با ظلم و ستم است.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته با تبریک ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان گفت: ایشان امام‌زاده والامقامی است که بیشترین شباهت‌های ظاهری و اخلاقی به پیامبر را دارد، یک الگوی خوب و مناسب برای سبک زندگی اسلامی برای جوانان است.

وی با اشاره به اینکه زیست توحیدی چیزی جز متن آموزه‌های دینی نیست، توصیه‌ای به مدیران داشت و افزود: مدیران باید توجه بیشتری به جوانان جزیره داشته و آنها را در اولویت به‌کارگیری قرار دهند و برای به‌کارگیری نیروها حتما یکی از مهمترین شاخصه‌ها را شاخصه بومی و ساکن جزیره قرار دهند، تا جوانان مجبور به ترک جزیره نشوند.

امام جمعه کیش با توجه به فرا رسیدن روز بزرگداشت شهدا اظهار داشت: یکی از نیازهای اساسی کشور زنده نگه داشتن نام شهداست، حداقل کار ، نامگذاری شهدا بر کوچه و خیابان‌هاست ؛ باید تلاش کرد که فرهنگ شهید و شهادت در ‌جامعه نهادینه شود.

وی ادامه داد: فرهنگ شهادت یعنی تلاش کردن با سرمایه‌گذاری از خود، برای اهداف بلند مدت، اهدافی که مشترک بین مردم هست، این فرهنگ باید در‌ جامعه نهادینه شود.

حسن زاده گفت: در ماه شعبان از صلوات و دعا غفلت نکنیم، کسی که منزلت این ماه را درک کند، قطعا احساس غربت و تنهایی و کمبود عاطفه نمی‌کند، جشن‌های نیمه شعبان را خیلی باشکوه برگزار کنید و باید عرض ارادت خود را به امام زمان اروحنا له الفداه نشان دهیم.

وی در ادامه با اشاره به تغییرات مدیریتی ضمن تبریک به مدیریت جدید منطقه آزاد کیش اظهار داشت: در آستانه نوروز هستیم و باید مدیران با تمام توان و نیرو شهر را برای میزبانی از گردشگران نوروزی آماده کنند، حتما ستاد نوروزی فعال شود و بودجه کامل نوروزی ابلاغ شود.

خطیب نماز جمعه کیش ادامه داد: ذخیره سازی کامل مواد غذایی و سایر مواد لازم از جمله آب، سوخت و … در دستور کار باشد، به پیوست‌های فرهنگی‌ و اجتماعی در همه برنامه‌های نوروزی توجه بشود.

وی بیان داشت: در این دوره جدید دولت انقلابی، در همان ورودی جزیره چه فرودگاه و چه بندرگاه، مردم باید احساس کنند که وارد یک قطعه از ایران اسلامی‌ شده‌اند.

حسن زاده گفت: مساجد و نمازخانه های اماکن عمومی برای استفاده گردشگران آماده سازی کامل شود و به‌صورت شبانه‌روزی در دسترس قرار بگیرند.

وی عدم ثبات مدیریت جزیره را ناپسند دانست و اظهار داشت: بارها تذکر دادیم که هرچه سریع‌تر تکلیف مدیریت جزیره به ثبات برسد، وضعیت چند ماهه اخیر باعث نگرانی مردم شده است و باید شهر را به ثبات رساند.

امام جمعه کیش با عنوان اینکه هیچ وقت در مصادیق مدیریت وارد نمی‌شویم، به ذکر برخی از معیارهای اصلی در تعیین مدیرعامل جدید اشاره کرد و گفت: مدیرعامل منطقه آزاد کیش باید توان بالای مدیریتی در سطح ملی باشد، مدیر را بر اساس برنامه محوری انتخاب کنند، از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های جزیره شناخت کامل داشته باشد و کسی را انتخاب کنیم که جزیره باز دچار بی‌ثباتی نشود و معتقد به استفاده حداکثری از مدیران بومی باشد.

وی افزود: مدیریت پروازی نمی‌تواند برای جزیره کیش مفید باشد، مدیر باید ساکن جزیره باشد و در کنار مردم زندگی کند، معتقد به کار‌ جهادی و پرهیز از اشرافیگری باشد.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۱۲/۲۰
بازدید: ۹۹۵۸