متن خطبه های نماز جمعه ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش : تاکید رهبر معظم انقلاب بر جهاد تببین و ضرورت معرفی دستاوردهای انقلاب به نسل آینده و جهانیان

 

خطبه های ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت ‌الاسلام و المسلمین حسن زاده در خطبه‌های این هفته ۲۲ بهمن به ذکر حدیثی از امام موسی کاظم علیه السلام راجع به انقلاب اسلامی و رهبری امام راحل پرداخت و گفت: بسیاری از اندیشمندان معتقدند که این حدیث با انقلاب اسلامی و رهبری امام منطبق است.

وی با بیان اینکه این حدیث سه بخش اساسی دارد و بخش اول آن در رابطه با رهبری انقلاب است، اظهار داشت: در این حدیث آمده که یک انقلابی به رهبری یکی از اهالی قم اتفاق می‌افتد که این انقلاب در رأس آن یک رهبر هست که او از اهالی قم است، این یک پیش‌بینی دقیقی است که امام کاظم علیه السلام از انقلاب اسلامی انجام داده است.

امام جمعه کیش افزود: بخش دوم حدیث به اهداف خیزش می‌پردازد و عنوان می کند که این مرد از اهالی قم و هدفش دعوت به سوی حق است.

وی ادامه داد: بعد از ۴۳ سال از گذشت انقلاب این واقعیت را خوب درک کردیم، این انقلاب اهداف انحرافی، شیطانی، دنیاگرایی و ریاست طلبی در آن وجود ندارد، تنها هدف امام از این دعوت، دعوت مردم به سوی حق است.

حسن زاده اظهار داشت: تحولی که امام می‌خواهد به‌وجود بیاورد آگاهانه است و هیچ زور و اجباری وجود ندارد.

وی گفت: مخاطب اصلی این انقلاب همه گروه‌ها و اقشار و مردم جهان هست، انقلاب طبقاتی و وابسته به گروه خاصی نیست، امام نگاهش به تمام مردم و نه‌تنها مسلمانان بلکه دعوت از همه جهانیان بود.

خطیب نماز جمعه کیش بیان داشت: ماهیت انقلاب اسلامی انقلاب دینی، الهی و مقدس است و محوریت این قیام عظیم قرآن و حق است.

وی افزود: بخش سوم این حدیث راجع به ویژگی‌های یاران امام (ره) و انقلاب است و آورده شده که گروهی با رهبر هم‌پیمان می‌شوند که مثل پاره‌های آهن هستند، ایمان قوی دارند و در دل آنها غیر خدا وجود ندارد لذا در دوران انقلاب افرادی از شکنجه‌های ساواک جان دادند اما دست از انقلاب نکشیدند و این را در دوران دفاع مقدس هم دیدیم.

حسن زاده ادامه داد: یاران امام(ره) کسانی هستند که تندبادها آنها را تکان نمی‌دهد و در مقابل فتنه‌ها می‌ایستند، کسانی هستند که هرگز از جنگ خسته نمی‌شوند و همچنین از نبرد و دفاع ترسی ندارند و توکلشان بر خداست.

وی در پایان گفت: در انتهای این حدیث آمده که کسانی که این خیزش را به‌وجود آورده‌اند قطعاً عاقبت به‌خیر هستند.

خطبه دوم:

حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، دفاع و حمایت از انقلاب اسلامی را یکی از مصادیق مهم تقوا دانست و گفت: حضوری که امروز در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشتید یکی از مصادیق بارز تقوای الهی و از اوجب واجبات است.

وی ضمن تبریک سالروز ولادت امام علی علیه السلام و روز پدر افزود: باید قدر پدرها را بدانیم، پدر نعمتی است که خداوند متعال در اختیار انسان قرار می‌دهد و باید قدردانی کنیم و به پدرها و مادرها احترام بگذاریم.

امام جمعه کیش ادامه داد: ابوعلی سینا در مدح حضرت علی علیه السلام می‌گوید که امیرالمومنین در بین یاران رسول خدا مانند کل در میان جزئیات است.

وی گفت: متأسفانه با توجه به وضعیت قرمز کرونایی امسال هم ایام اعتکاف در کشور برگزار نخواهد شد اما مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی به افرادی که از این مراسم جامانده‌اند توصیه کرده است که در هر یک از این سه روز نماز جعفر طیار را بخوانند.

حسن زاده در ادامه میلاد امام جواد علیه السلام را تبریک گفت و بیان داشت: همه ائمه اطهار علیهم السلام برکت الهی هستند اما امام جواد سلام الله علیها برکت اعظم است، امام رضا علیه السلام در این رابطه می‌گوید که با برکت‌تر از این مولود برای شیعیان متولد نشده است.

وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جزیره کیش، این ایام را فرصت بسیار خوبی برای مرور دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: بیان این دستاوردها مصداق جهاد تبیین است و باید علما و افرادی صاحب دانش این دستاوردها را برای مردم بازگو کنند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
بازدید: ۹۸۴۳