متن خطبه های نماز جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

متن خطبه های نماز جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

متن خطبه های نماز جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور
چکیده:

امام جمعه موقت کیش : اصلاح ارز ترجیحی رویکرد فساد ستیزی دولت است.

 

خطبه های نماز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف پور در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به موضوع گره گشایی و خدمت رسانی به مردم پرداخت و عنوان کرد: افراد جامعه نسبت به همدیگر وظایفی دارند و خدمت‌رسانی به مردم برای همه لازم و ضروری است.

وی افزود: همه انسان‌ها در طول زندگی‌شان با مشکلاتی مواجه هستند، گاهی عامل این مشکلات خود انسان و بر اثر بی‌احتیاطی، کم توجهی، زیاده خواهی و .. به‌وجود می‌آید و گاهی نیز مشکلات از دست بشر خارج است و ممکن است نوعی امتحان الهی باشد.

امام جمعه کیش گفت: در احادیث و روایات آمده است که انسان تا جایی که می‌تواند مشکلاتش را خودش حل کند و پیش دیگران نبرد و اگر لازم شد از کسی برای حل مشکلات کمک بگیرد و آن فرد باید متدین، جوانمرد و نجیب باشد.

وی با عنوان اینکه هرکس از مؤمنی گرفتاری‌ را برطرف کند خدا مشکلات او را رفع می‌کند، اظهار داشت: مشکلات و گرفتاری‌های مردم که با شما مطرح می‌شود از الطاف خفیه الهی است.

یوسف پور رفع مشکلات مردم را از وظایف دولتمردان دانست و بیان داشت: مسئولان باید فرصت طلایی را قدر بدانند و در رفع مشکلات مردم گام بردارند، در روایات آمده است که از من نیست کسی که با شکم سیر بخوابد و بداند همسایه‌اش گرسنه است، گره‌گشایی تنها با پول نیست می‌توان با آبروداری، نفوذ کلام و.. رفع مشکل کرد.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف پور در خطبه‌های دوم این هفته با اشاره به سالگرد وفات حضرت عبدالعظیم حسنی سلام الله علیه ، این روز را تسلیت گفت و عنوان کرد: از نگاه امام هادی علیه السلام حضرت عبدالعظیم حسنی جایگاه‌ ویژه‌ای داشت و ثواب زیارت مقبره ایشان به اندازه ثواب زیارت مزار امام حسین علیه السلام است.

وی به سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری و آیت الله رئیسی اشاره کرد و گفت: این سفر زمانی رخ داد که تحولاتی بین روابط سوریه و کشورهای عربی رخ داده بود و شایعاتی مبنی بر فاصله گرفتن سوریه از ایران مطرح شد که با این دیدار تمام شایعات از بین رفت.

امام جمعه موقت کیش در رابطه با گرانی‌های اخیر اظهار داشت: نقد منصفانه وظیفه همه است اما نقد با تخریب بدون ارائه راهکار تفاوت دارد، دولت کمتر از یک سال مسئولیت را بر عهده گرفته و در این مدت فوتی‌های روزانه چند صد نفره کرونا تک رقمی شده است، ۱۸ سفر استانی، جلوگیری از اوج‌گیری قیمت ارز، هدفمندی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی با رویکرد فساد ستیزی و جراحی اقتصادی از دیگر اقدامات مهم و مثبت دولت در این مدت بوده است.

وی در رابطه با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی که گرانی‌هایی را در جامعه به‌دنبال داشت گفت: تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای برخی‌کالاها، یارانه مردم را به جیب دلالان و سودجویان می‌برد، اگر این طرح با موفقیت انجام شود شاهد افزایش قدرت خرید مردم و اصلاح اقتصادی خواهیم بود.

حجت الاسلام یوسف پور یادآور شد: انتظار می رود مسوولان دولت سیزدهم همانگونه که در اهداف اصلاح سیاست ارزی اعلام شده به گونه ای تدبیر کنند که معیشت مردم به خطر نیفتند و مردم نیز باید با همگامی با مسوولان دولت را در رسیدن به این اهداف یاری کند.

یوسف پور در پایان با گلایه از مسئولان منطقه آزاد کیش گفت: مسئولان کیش گوش شنوا داشته باشند و درد را احساس کنند و نسبت به مشکلات کیشوندان با دغدغه بیشتر ورود کنند، اتاق فکری از خود جزیره تشکیل دهند و نسبت به برطرف کردن مشکلات چاره اندیشی کنند.

وی مشکل گرانی مسکن را از مهمترین مشکلات کیشوندان عنوان کرد و گفت: ساخت مسکن ملی، رعایت انصاف از طرف مالکان غرفه‌های تجاری و مسکونی و رعایت سقف افزایش نرخ رهن و اجاره از راهکارهای کنترل اجاره خانه است.

خطیب موقت نماز جمعه کیش اظهار داشت: نرخ افزایش اجاره در شهرها ۱۵ درصد است و مسئولین کیش مدیریت کنند که نرخ اجاره بها مطابق با این مصوبه باشد.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
بازدید: ۲۹۱۸