متن خطبه های نماز جمعه ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش : هرگونه حمله مستقیم و غیر مستقیم به جمهوری اسلامی در سریع ترین زمان پاسخ داده می شود.

 

خطبه های ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن‌زاده در‌ خطبه‌های آخرین آدینه ۱۴۰۰ ، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف به تشریح ویژگی‌های حکومت مهدوی و وضعیت دنیا در عصر امام زمان علیه السلام بر مبنای آیات و روایات پرداخت و گفت: در جامعه امام زمانی، اثری از شرک، کفر و بت‌پرستی وجود نخواهد داشت.

وی افزود: وقتی که حضرت حجت قیام کند، در جهان کافری وجود نخواهد داشت و این نشان می‌دهد که انسان‌ها به دین گرایش پیدا می‌کنند.

امام جمعه کیش حدیثی از امام باقر علیه السلام نقل کرد و افزود: کافر مرده است هرچند که دارای حیات مادی و ظاهری باشد و کفار به مرده متحرک تشبیه می‌شوند، خداوند اهل زمین را به‌واسطه امام زمان سلام الله علیه زنده می‌کند و نشان می‌دهد زمان ظهور مردم مسلمان و خداپرست می‌شوند و کل مکتب‌های کفر و شرک از بین می‌رود.

وی ادامه داد: نمونه‌های آن را در زمان خودمان دیدیم که بزرگترین دشمن معنویت و خدا با مرکزیت شوروی سابق، چطور نابود شد.

حسن زاده بیان داشت: شعار عالم شعار توحید است، جوامع بشری به خدای یگانه ایمان می‌آورند، صلیب‌های دروغین شکسته می‌شوند و حضرت مسیح خواهد آمد و به امام عصر اقتدا خواهد کرد.

وی اظهار داشت: خداوند متعال وعده داده که توسط حضرت حجت زمین را از یاد خودم آباد خواهم کرد، شعار لا اله الا الله ورد زبان‌های همه خواهد شد و زمین را از لوث وجود دشمنان پاک خواهم کرد، تمام بت‌خانه‌ها و عبادت‌گاه‌های غیر خدا به معبد الهی تبدیل می‌شود.

امام جمعه کیش در رابطه با تکامل عقل انسان‌ها در حکومت مهدوی گفت: بشر در عصر ظهور در عرصه فکر و اندیشه، خردمند است، عقول انسان‌ها رشد می‌کند و کامل می‌شود.

وی ادامه داد: جامعه عاقل به‌دنبال گناه نمی‌گردد و مفاسد اجتماعی وجود ندارد، فردی دچار لغزش شود فورا استغفار می‌کند، بشر دارای دانش از هوش سرشاری برخوردار است.

حسن زاده گفت: دستیابی به علم و دانش اگر تحت حاکمیت بشر قرار نگیرد تبدیل به سلاح‌های شیمیایی و اتمی ‌و کشتار ‌جمعی می‌شود.

وی وضعیت فرهنگی در ایام ظهور را اینچنین بیان کرد و گفت: فرهنگ در زمان حکومت حضرت حرف اول را می‌زند، در عصر ‌ظهور انسان‌ها با آداب اسلامی تربیت می‌شوند، بزرگتر‌ها به کوچک‌ترها عطوفت و رحمت دارند و کوچکترها رعایت حقوق بزرگترها را می‌کنند.

امام جمعه کیش افزود: آنقدر بینش و معرفت نسبت به معارف الهی پیشرفت می‌کند که خانم‌ها در خانه‌های خودشان تفسیر قرآن می‌کنند، دانش و آگاهی‌های انسان به نهایت درجه خودش می‌رسد.

وی با اشاره به حدیثی عنوان کرد: عصر ظهور عصر جهش علمی است، علم ۲۷ شاخه دارد که تا الان ۲ شاخه از آن در اختیار ما قرار گرفته است، اما وقتی که امام زمان علیه السلام ظهور کند جهش علمی به‌وجود می‌آید و ۲۵ شاخه دیگر علم برای انسان ظاهر می‌شود.

خطبه دوم:

حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت حجت‌ابن‌الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف و هفته سربازان گمنام امام زمان علیه السلام گفت: سربازان گمنام امام زمان که نقش مهمی در ایجاد امنیت پایدار در کشور دارند، بسیاری از مشکلات امنیتی به دست این عزیزان حل می‌شود، اگر آنها نبودند معلوم نبود وضع امنیتی کشور به چه شکلی بود، به سهم خودم از اداره اطلاعات جزیره تشکر را دارم و تبریک عرض می‌کنم.

وی با اشاره به جواب موشکی سپاه پاسداران به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل مهم کشور ضربات پیاپی بر پیکره فرسوده رژیم صهیونیستی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، پس از آنکه دو تن از مدافعان حرم را در سوریه به شهادت رساندند، سپاه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی تاوان این کار را خواهد داد و این همان حرف مقام معظم رهبری حفظه الله است که گفت دوران بزن در رو گذشته است.

امام جمعه کیش ادامه داد: سپاه پاسداران بعد از گذشت ۵ روز اولین ضربه محکم را به پیکر دشمن صهیونیستی زد و ۱۰ موشک نقطه زن را به سمت پایگاه آنها شلیک کرد.

وی اظهار داشت: حملات موشکی سپاه، حملات بسیار مهمی بود، سپاه به جایی حمله کرد که سیستم ضد موشکی آمریکا در آنجا مستقر بود اما نتوانستند جلوگیری کنند، و نکته دیگر استفاده از موشک‌های ایرانی از خود ایران بود، که به سمت آنها شلیک شد.

حسن زاده تأکید داشت: به هرگونه حمله دشمنان حتما جواب خواهیم داد، در این ۴۸ ساعت علاوه بر ضربه کاری که به دشمن وارد شد، تیم خرابکاری در فردو شناسایی و منهدم شدند، حملات بی نظیر سایبری به مراکز حساس رژیم صهیونیستی انجام شد و باید بدانند که دنیا با عبور از پیچ تارخی تغییر کرده است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام باستانی نوروز اظهار داشت: ما نوروزی که به ارزش‌هایی همچون دید و بازدید، نظافت و پاکیزگی و … را قبول داریم، اما نوروزی که از کاخ سفید و آمریکا صادر شود را قبول ‌نداریم و خرافی است.

امام جمعه کیش در ادامه ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله علوی گرگانی قدس سره از مراجع عالیقدر اسلام گفت: حدود ۶۰ اثر جزو تألیفات این مرد بزرگ است، ایشان یک مرجع انقلابی بود، درود خدا بر این مرد بزرگ باد.

وی در پایان گفت: انتصاب مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش را تبریک می‌گویم، با این مدیریت جدید آینده روشنی را برای جزیره می‌بینم، نکته‌ای که باید بدان توجه شود استفاده از نیروهای بومی و مدیران پر توان بومی جزیره است.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۱۲/۲۷
بازدید: ۷۸۶۹