متن خطبه های نماز جمعه ۳ دیماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

متن خطبه های نماز جمعه ۳ دیماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

متن خطبه های نماز جمعه ۳ دیماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور
چکیده:

امام جمعه کیش: ایستادگی ایران برابر تمام دشمنی ها مهمترین پیام رزمایش پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله است.

 

خطبه های نماز جمعه ۳ دیماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین یوسف پور

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف پور در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ۳ دیماه ۱۴۰۰ به تشریح چرایی و عوامل گناه کردن از دیدگاه اسلام پرداخت و گفت: جهل، فقر، غریزه جنسی، قوه غضبیه و هوای نفس مواردی هستند که باعث گناه می‌شوند و انسان را از مسیر اصلی فطرت منحرف می‌کند.

وی افزود: جهل یکی از عوامل گناه است و اسلام از مسلمانان می‌خواهد که در هر مکان و زمانی باید به‌دنبال دانش رفت.

امام جمعه کیش: به موضوع فقر به‌عنوان یکی از عوامل گناه کردن انسان پرداخت و گفت: فقر انسان را به گناه می‌کشاند، در روایات آمده است که فقر مرگ بزرگی است، فقر انسان را به کفر می‌کشاند و سیه رویی در دو عالم است، همچنین ذکر شده که از رحمت خدا به‌دور است کسی که سربار جامعه باشد.

وی غریزه جنسی را یکی دیگر از عوامل آلوده شدن انسان به گناه عنوان کرد و گفت: برخلاف نظریات غلط برخی افراد که می‌گویند این غریزه را باید آزاد گذاشت،  اسلام انسان‌ها را به کنترل این غریزه و ازدواج سفارش کرده است، و گفته است هرکس ازدواج کند نصف دینش را حفظ کرده است و در ازدواج باید قانون تناسب و توافق رعایت شود.

یوسف پور در رابطه با قوه غضبیه اظهار داشت: در اسلام سفارش أکید به صبر و گذشت شده است، مواقع عصبانیت باید لحظه‌ای درنگ کرد و آرامش را حفظ کرد.

وی در پایان گفت: قهرمان کسی است که هوای نفسش را زیر پا بگذارد، غلبه بر نفس سرکش بالاتر از فتح کشورهاست.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف‌پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کیش با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله به‌طور همزمان در سه استان خوزستان، بوشهر، و هرمزگان سه پیام را برای این رزمایش برشمرد و افزود: این رزمایش به رژیم صهیونیستی و برخی خلیج نشین‌ها بفهماند که ایران قهرمانانه پای آرمان‌های خود ایستاده است.

وی افزود: همچنین این رزمایش جواب دندان شکنانه‌ای به تحرکات اخیر آمریکا در منطقه است.

یوسف‌پور درگذشت شهادت گونه سفیر ایران در یمن را تسلیت گفت و افزود: حسن ایرلو در کسوت یک دیپلمات سال‌ها در حالی در یمن ماندند که از خطرات حضورشان در این کشور خبر داشتند.

وی با اشاره به سالروز تأسیس سپاه حفاظت هواپیمایی افزود: تامین امنیت هواپیمایی پنجم دی ماه ۱۳۶۳ با دستور امام راحل تامین امنیت هواپیماها بر عهده این یگان سپاه گذاشته شد و این نیرو در۳۷سال فعالیت خود، به نحوه شایسته انجام وظیفه کرده به طوری که در این مدت یک مورد هواپیما ربایی نیز اتفاق نیفتاده است.

حجت الاسلام یوسف پور افزود: هفتم دی ماه روز سواد آموزی است که اسلام برای علم آموزی به گونه ای ارزش قائل شده که یادگیری آن را به سن و زمان و خاصی ندانسته و در قرآن کریم ۷۷۹ بار مشتقات علم و ۸۰ بار به صورت مستقیم بر واژه علم تاکید کرده است.

وی همچنین با اشاره به ۹ دی روز بصیر یاد آور شد:  ملت ایران در روز بصیر و نماد ولایتمداری چه قهرمانانه و حماسه وار در برابر فضای غبار آلودی که دشمن ایجاد کرده بود ایستادند و دوباره بر استواری انقلاب اسلامی تاکید کردند و امروز نیز به بصیر و مقاومت خود همواره در این مسیر حرکت می کنند.

خطیب نماز جمعه کیش اظهار داشت: باید تمام دغدغه و تلاش ما این باشد که برای جوانان شغل و مسکن ایجاد شود تا این قشر دغدغه‌ای برای آینده نداشته باشند و دیگر شاهد این همه ناهنجاری‌های اجتماعی نخواهیم بود.

وی ادامه داد: از مسئولان جزیره تقاضا داریم در جهت اشتغال جوانان فارغ‌التحصیل به آنها عنایت کنند و از آنها می‌خواهیم که پروژه‌های نیمه تمام را احیا کنند تا به اشتغال رونق ببخشد، و در این راستا دست کارآفرینان و سرمایه‌گذاران را که سبب ایجاد شغل می‌شوند را هم می‌بوسم.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۱۰/۰۳
بازدید: ۴۳۹۵