متن خطبه های نماز جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش : پایان قاچاق کالاهای اساسی ، تأمین امنیت غذایی مردم و پایان وابستگی معیشت مردم به دلار از پیامدهای طرح مردمی سازی یارانه‌هاست.

 

خطبه های نماز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به ادامه موضوع انس با دیگران پرداخت و گفت: برای رسیدن به زندگی مطلوب باید از آن استفاده کنیم و برای استفاده از آن باید آنرا شناخت و راه شناخت آن رجوع به منابع اسلامی احادیث و روایات است.

وی افزود: در احادیث خیلی جامع به موضوع انس با دیگران پرداخته شده است و یکی از مسائلی که در روایات آمده است است که ارزشمندترین نوع انس، انس با خداست و بهترین دوستی که می‌توان با آن انس گرفت خداست.

 امام جمعه کیش گفت: در حدیثی از پیامبر صلی الله علیه و آله نقل شده کسی که خدا همدم او باشد هرگز احساس تنهایی نمی‌کند، و این یک جمله امیدوارکننده است که انسان را به سمت خدا حرکت می‌دهد.

وی بیان داشت: برخی اوقات دنبال عزتیم اما راه آن را گم کرده‌ایم؛ اما رسول خدا می‌فرماید کسی که خدا او را عزت بخشیده باشد هیچگاه خوار نمی‌شود و ادامه می‌دهد کسی که توانگری او از طرف خدا باشد هیچگاه نیازمند نخواهد شد و کسی که با خدا انس بگیرد خداوند متعال بی هیچ انیس دیگری خود انیس او می شود.

حسن زاده با ذکر حدیثی از امیر المومنین امام علی علیه السلام اظهار داشت: خدایا مسیر چقدر تنگ است بر کسی که تو راهنمایش نباشی و چقدر مسیر دلگیری است که تو همدم اون نباشی، راه رسیدن به آرامش مطلق ارتباط با خداست.

خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته با عنوان اینکه حدود ۱۰ روز از اجرای سیاست مردمی سازی یارانه‌ها می‌گذرد، گفت: سال‌ها کشور یارانه می‌داد اما این یارانه‌ها تنها جایی که نمی‌رفت به جیب مردم بود و به جیب قاچاقچیان، دلالان و کارخانه‌داران خاص و برخی مردم کشورهای دیگر می‌رفت.

وی بیان داشت: کار سختی است اما تبعات خودش را هم دارد، پایان قاچاق کالاهای اساسی است، تأمین امنیت غذایی مردم و پایان وابستگی معیشت مردم به دلار از پیامدهای این طرح است.

امام جمعه کیش افزود: دولت سیزدهم کار هوشمندانه و بزرگی انجام داد، خیلی می‌خواستند آشوب در کشور ایجاد کنند، اما نشد و باید از صبوری مردم تشکر کنم.

وی اظهار داشت: دولت، قبل از اجرا با مردم گفتگو و جزئیات طرح را بیان کرد و باعث شد به جامعه شک وارد نشود، همزمان که رئیس جمهور در حال مصاحبه بود دو ماه یارانه را واریز کردند که کار عاقلانه‌ای بود.

حسن زاده گفت: وظیفه دولت بعد از مردمی سازی یارانه‌ها هدایت درآمدهای دولت از اجرای این طرح به سمت تولید است، تورم و بیکاری دو بیماری مزمن که کشور را به سختی انداخته است و راه درمان آن تولید است.

وی با اشاره به مراسم بهره برداری از ۸۲ طرح در مناطق آزاد با حضور رئیس جمهور چند نکته را یادآور شد و بیان داشت: جلسه خوبی بود، گزارش خوبی هم مدیرعامل کیش به رئیس جمهور ارائه داد که از ایشان تقدیر می‌کنیم، این مراسمات نشان از نقش مهم و ظرفیت بالای مناطق آزاد در اقتصاد و تولید کشور دارد.

امام جمعه کیش ادامه داد: باید قدر مناطق آزاد را دانست، راه دانستن قدر مناطق آزاد اجرای کامل قانون چگونگی اداره مناطق آزاد است، این مناطق می‌توانند بازوی قوی برای تولید و اقتصاد کشور باشند.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور در این مراسم بیان داشت: یکی از وظایف دولت میدان دادن به بخش خصوصی است، باید به این بخش در عمل توجه کرد، میدان دار اقتصاد باید بخش خصوصی باشد و دولت وظیفه هدایت، نظارت و حمایت بخش خصوصی را داشته باشد.

حسن زاده افزود: صدور مجوزهای کسب و کار مخصوصاً در مناطق آزاد باید تسهیل شود، نباید در مناطق آزاد هیچ سرمایه‌گذاری نباید معتل روندهای اداری فرسایشی شود، گرچه این امر دلیل بر انجام بی قانونی نیست و حتما باید امکان سنجی و ظرفیت مالی سرمایه‌گذار بررسی شود، درب اتاق مسئولان باید به روی بخش خصوصی باز باشد.

وی استفاده از نیروهای بومی را از موارد مطرح شده توسط رئیس جمهور عنوان کرد و گفت: آیت الله رئیسی برای چندمین بار این موضوع را مطرح کرده است، اینکه در حرف از نیروهای بومی بگوییم و در عمل چیزی نبینیم بی معناست، جزیره کیش دارای نیروهای انسانی قوی، کاربلد، کارآمد تحصیلکرده و باکیفیت می باشد که می‌توانیم برخی از ظرفیت‌های مناطق آزاد دیگر را هم پر کنیم، در سطح معاونین و مدیران هم اولویت در استفاده نیروهای بومی جزیره است.

این مقام مسئول فرهنگی افزود: توجه به مسائل فرهنگی موضوع بسیار مهمی است که آقای رئیسی به آن اشاره کرد، باید زیرساخت‌های فرهنگی درست شود، زیرساخت‌های آموزش و پرورش شکننده است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره ۴هزار شهید روحانی، گفت: تعداد شهدای یکصدسال اخیر از عصر مشروطه تا امروز نشان می‌دهد روحانیت همیشه در خط مقدم مبارزه بوده‌اند.

حسن زاده ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: خرمشهر را خدا آزاد کرد، امدادهای غیبی باعث آزادسازی شد.

وی به بیان مشکل تردد خودروهای پلاک ملی در کیش پرداخت و گفت: امروز از بیرون کشور نمی‌توانیم ماشین وارد کنیم، در جزیره کیش از سرزمین اصلی هم امکان وارد کردن ماشین نیست، از مسئولین محترم تقاضا می‌کنم که این مشکل را حداقل تا وقتی که واردات برطرف شود حل کنید.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
بازدید: ۲۱۷۶