متن خطبه های نماز جمعه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش: آشکار شدن چهره جنایتکارانه اعتلاف عبری – عربی در حملات وحشیانه به مردم مظلوم یمن و سکوت مجامع بین المللی

 

 

خطبه های نماز جمعه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ به ادامه بحث اخلاق در خانواده پرداخت و گقت: خانواده زیربنا و اساس همه نهادهای ارجمند در اسلام است، رسول خدا صلی الله علیه و آله درباره قداست جایگاه خانواده فرموده که در اسلام بنیادی نهاده نشده است که محبوب‌تر از نهاد خانواده باشد، لذا محبوب‌ترین بنیادهای نهاده شده بنیاد خانواده و ازدواج است.

وی افزود: در احادیث و قرآن عنوان شده که ازدواج باعث آرامش می‌شود، اما بی‌اخلاقی باعث می‌شود که برخی از ازدواج‌ها نه‌تنها منجر به آرامش نشوند بلکه افراد آرامشی را که از قبل هم داشتند از دست بدهند.

امام جمعه کیش اظهار داشت: متأسفانه در زندگی مشترک گوشه‌هایی از بی‌اخلاقی را می‌توان یافت، توقعات زیاد از حد و بالای زن و شوهر از یکدیگر و چشم و هم‌چشمی‌ از جمله این بی‌اخلاقی‌ها است.

وی عنوان کرد: سومین مورد بداخلاقی که آرامش را از زوجین جوان می‌برد تجمل‌ گرایی است، امروزه تجمل‌ گرایی در زندگی بسیاری از جوانان ورود کرده، این گرایش با آرامش محال است یک جا جمع شود، نمی‌شود انسان هم توجه به تجملات کند و هم آرامش داشته باشد.

حسن زاده ادامه داد: برای آرامش باید از تجملات فاصله گرفت، حد نهایی هم ندارد، روز‌به روز تولیدات مختلف توسط صنعت‌گران تولید می‌شود و قطعاً به همه آنها نخواهیم رسید و آرامش زندگی را از دست می‌دهیم و برای رسیدن به آرامش به داروهای آرامش‌بخش رو می‌آوریم.

وی گفت: در احادیث آمده است سبک بال باشید تا به سرمنزل مقصود برسید، کسانی که یک هدف بلندی را در نظر دارند باید به این حدیث توجه کنند تا به اهدافشان نزدیک شوند.

خطیب نماز جمعه کیش بدبینی را یکی دیگر از نمونه‌های بداخلاقی در زندگی عنوان کرد و گفت: بدبینی‌ها در حال گسترش پیدا کردن است، یکی از بداخلاقی‌هایی است که آرامش خانواده‌ها را به‌هم می‌زند، در قرآن خداوند ما را از بدبینی منع کرده است، از بسیاری از گمان‌ها بپرهیزید.

وی بیان داشت: برخی اوقات دیده می‌شود برخی‌ می‌گویند همسرم تلفن همراهم را در خانه چک می‌کند، چک کردن تلفن همراه نوعی بدبینی است و باید از بدبینی‌ها فرار کرد.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته ضمن تبریک ولادت امام باقر علیه السلام و حلول ماه رجب به تشریح دو ویژگی این امام معصوم پراخت و گفت: امام باقر علیه السلام نوه امام حسن و امام حسین علیهما السلام است و تعبیر به این شده که هم از طرف پدر و هم از طرف مادر علوی، هاشمی و فاطمی است.

وی افزود: ویژگی دیگر اینکه سال‌ها قبل از ولادت امام باقر علیه السلام ، رسول خدا لقب باقر و شکافنده را به او داده است، امام باقر علیه السلام به این لقب ملقب شد چون او شکافنده علم است، پایه علوم اسلامی را شناخت و فروع آن را درک کرد و توسعه داد.

امام جمعه کیش به تبیین دو نهضت مهم امام باقر علیه السلام پرداخت و اظهار داشت: مبارزه با تحریف یکی از نهضت‌های امام باقر علیه السلام بود که در ادبیات امروز سیاسی مذهبی به جهاد تبیین و مبارزه فرهنگی تعبیر می‌شود، کار بسیار سختی است و باید ذهن‌ها را تغییر داد، کار امام باقر و ائمه دیگر علیهم السلام این بود که ذهنیت مردم را عوض کنند و فرهنگ حاکم برذهن‌ها را عوض کنند تا راه برای حکومت اسلامی باز شود.

وی افزود: نهضت دوم امام باقر علیه السلام اعتلا بخشی به تشکیلات شیعه است، شاگردانی تربیت کردند و آنها را به‌هم وصل کردند و تشکیلات اسلامی شیعی را تشکیل دادند، که این هم کار بسیار خطرناک و سختی بود.

حسن‌زاده با ذکر اینکه ماه رجب ماه درخواست ظرفیت از سوی خداست، بیان داشت: ماه رجب در فرهنگ اسلامی از قداست خاصی برخوردار است و باید از این نعمت بهره فراوانی ببریم، در این ماه از خدا بخواهیم که ظرفیت درک حقایق معنوی، معارف اسلامی و… را به ما عنایت کند، اگر بخوایم حقیقت ماه رمضان را درک کنیم، ظرفیت‌سازی آن از ماه رجب شروع می‌شود.

وی در ادامه به تشریح جنایات وحشیانه عربستان و امارات در یمن پرداخت و گفت: ۶ سال و نیم است که عربستان و امارات با پشتیبانی آمریکا و اسرائیل، کشور و مردم مظلوم یمن را مورد تجاوز قرار داده‌اند، در این مدت تقریباً اکثر زیرساخت‌های یمن ویران و یمن تبدیل به یک ویرانه شده است.

خطیب نماز جمعه کیش برخی جنایت‌های اعلام شده از سوی حقوق بشر را ذکر کرد و گفت: در این سالهای تجاوز ۴۴هزار و ۲۲۱ غیرنظامی کشته شده که از میان آنها ۴۲۷۰ کودک بوده است، اسرائیل رژیم کودک کش است و این عربستان و امارات هم کودک کش هستند، همچنین ۲۷۵۰ زن هم به شهادت رسانده‌اند.

وی ادامه داد: ۱۵ فرودگاه، ۱۶ بندرگاه ، ۳۱۲ نیروگاه، ۵۵۸ شبکه مخابراتی، ۲۵۴۲ ایستگاه آب، ۵۷۴۹ راه و پل، ۳۹۸ کارخانه، ۴۷۶ قایق ماهیگری مردم مظلوم، ۸۸۴۳ وسیله حمل و نقل،  ۱۱۲۸ مدرسه و مرکز آموزشی، ۱۳۶ مکان ورزشی، ۲۵۰ مکان باستانی را از بین بردند و چیزی از یمن باقی نمانده است.

حسن زاده بیان داشت: متجاوزان سعودی و اماراتی روز جمعه قبل در سکوت خبری کامل حمله خونباری را به یمن انجام دادند، شدت حملات به حدی بود که در یک مورد بیش از ۹۰ شهید بر جا گذاشت.

وی ادامه داد: آنها علاوه بر محاصره یمن اینترنت را هم قطع کردند برای اینکه فریاد مظلومیت ملت به گوش جهانیان نرسد.

امام جمعه کیش گفت: بر اساس حدیث شریف نبوی هرکس بشنود صدای انسانی را که فریاد کمک سر می‌دهد، اگر او را کمک نکند مسلمان نیست، لذا بر هر مسلمانی واجب است تا به مردم یمن یاری برساند.

وی اظهار داشت: کمترین اقدام حضور گسترده مردم در راهپیمایی و حمایت از مردم یمن و سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل و آل سعود است، به آل سعود بگویید خود را برای شکست بزرگ در یمن آماده کند و امارات دیگر روی امنیت را نخواهد دید، ان‌شالله شاهد پیروزی مردم یمن باشیم.

حسن زاده در پایان راهیابی تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی را تبریک گفت وافزود: این پیروزی شیریی خوبی برای ملت بود، حق فوتبال ایران هم همین بود که به جام جهانی راه پیدا کند.

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۸
بازدید: ۸۸۲۶