متن خطبه های نماز جمعه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

متن خطبه های نماز جمعه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

امام جمعه کیش : گسترش عملیات های انفرادی مهمترین عامل تجلی روح مقاومت در فلسطین و گام نهادن پاره تن اسلام در مسیر موفقیت است.

خطبه های نماز جمعه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ یکی از ظرفیت‌های مهم و نهفته در وجود انسان را موضوع انس با دیگران عنوان کرد و گفت: انس با دیگران ظرفیت بزرگی است که انسان به‌شدت به آن نیاز دارد و این ظرفیت در فطرت ما قرار دارد که بتوانیم با دیگران انس بگیریم.

وی با عنوان اینکه انسان برای جلوگیری از افسردگی‌ها نیاز به مأنوس شدن با دیگران دارد، سه دسته از افراد و اشیا را که می‌توانیم به آنها مأنوس شویم را بیان داشت و افزود: انس با خداوند مبارک و تعالی یکی از آن مواردی است که افرادی که با خدا انس می‌گیرند احساس می‌کنند که این دلبستگی بسیار پایدار است.

امام جمعه کیش ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در این رابطه می‌فرماید که کسی که خداوند متعال مأنوس اوست، او هرگز احساس تنهایی نمی‌کند و انس با خداوند آرامش مطلق می‌آورد.

وی ذکر و یاد خدا، پرهیز از همنشینی با اهل غفلت و استمداد از خداوند را عواملی دانست که باعث می‌شود انسان با خدا مأنوس ‌شود و گفت: اگر انسان بتواند همیشه خداوند را با تمام وجود یاد کند، او با خدا انس می‌گیرد و کلید انس با خداوند متعال یاد خداست.

حسن زاده ادامه داد: رسول خدا در این رابطه می‌فرماید که خدایا ما را به کار خودت دلگرم کن و ما را با خودت مأنوس کن.

وی در رابطه با اینکه با چه کسانی حق داریم انس بگیریم اظهار داشت: توصیه شده افرادی که می‌خواهیم با آنها انس بگیریم از اولیا الله، اهل ایمان، مومنین، افراد عاقل و مهربان و خونگرم باشند.

 خطبه دوم:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های دوم این هفته روز قدس را یکی از ابتکارات امام راحل دانست و گفت: هم اصل انتخاب این روز و هم بازه زمانی آن در آخرین جمعه ماه رمضان آن ابتکار است، این روز برکات فراوانی برای مردم فلسطین بوده و باعث زنده نگه داشتن آرمان‌های فلسطین شده است.

وی به تشریح وضعیت امروز جبهه مقاومت فلسطین و رژیم جعلی صهیونیزم پرداخت و گفت: بر اساس داده‌های موجود عموم وضعیت جبهه مقاومت در فلسطین مطلوب است، مطلوب از این جهت که باور دفاع از آرمان‌های فلسطین در سراسر سرزمین فلسطین گسترش یافته و روح مقاومت در مردم دمیده شده است، همچنین انجام عملیات‌های انفرادی گسترش پیدا کرده که صهیونیست‌ها را آشفته کرده است.

امام جمعه کیش افزود: صهیونیست‌ها بدترین شرایط را می‌گذرانند، شکست سیاست گنبد آهنین آبرویی برای اسرائیل نگذاشته است، کرونا بر روی اقتصاد آنها تأثیر زیادی گذاشته و برنامه‌های اقتصادیشان شکست خورده است، یهودیانی که شهروند درجه دو هستند دست به تظاهرات فراوان علیه حاکمیت می‌زنند، مهاجرت معکوس اوج گرفته و همه چیز در مسیر محو رژیم صهیونیزمی در نقشه به پیش می‌رود.

وی در ادامه ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر اظهار داشت: همانطور که آغاز ماه رمضان را گرامی داشتیم لازم است که ادب کنیم و ماه رمضان را بدرقه کنیم، رسول خدا نحوه وداع با ماه رمضان را بیان کرده و نشان از اهمیت موضوع می‌دهد.

حسن زاده افزود: شب عید فطر هم یکی از شب‌های مهم است و باید قدر آن را بدانیم، این شب کمتر از شب قدر نیست، باید زکات فطره را در اولین فرصت در روز عید فطر پرداخت کنیم و به روزهای دیگر موکول نکنیم.

وی شهید مرتضی مطهری را معلم تراز انقلاب اسلامی دانست و گفت: شهید مطهری میدان دار عرصه جهاد تبیین بود، این روز را خدمت همه معلمان و اساتید تبریک عرض می‌کنم، حل مشکلات معیشتی و مسکن کمترین کاری است که باید برای این قشر فرهیخته انجام داد.

خطیب نماز جمعه کیش با تبریک فرا رسیدن روز جهانی کار و کارگر بیان داشت: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله دست کارگر را بوسیدند این یعنی باید از کارگر تجلیل بشود،کارگران جزو وفادارترین افراد به نظام و انقلاب هستند و حتما باید به جامعه کارگری توجه ویژه شود.

 

نویسنده: مصطفی تلخابی
منتشر شده در ۱۴۰۱/۰۲/۰۹
بازدید: ۵۱۱۲