خلاصه خطبه های نمازجمعه ۹۷/۲/۱۴   به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خلاصه خطبه های نمازجمعه ۹۷/۲/۱۴ به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده

خلاصه خطبه های نمازجمعه ۹۷/۲/۱۴   به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده
چکیده:

نماز جمعه در تاریخ ۹۷/۲/۱۴ به امامت حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده امام جمعه محترم کیش برگزار شد.

 

خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه۹۷/۲/۱۴ به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زاده

 

بررسی برخی دستاوردهای حکومت جهانی حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه

 

دستاورد اول : نزول برکات

در دوران حکومت مهدوی خیر و برکت فراوانی جهان را فرا می گیرد. امام صادق علیه السلام فرمودند که خداوند متعال به برکت حضور حضرت مهدی درهای برکت زمین و آسمان را بر جهان می گشاید. در آن زمان زمین کویری نمیتوان پیدا کرد چرا که تمام زمین های کویری در آن روز تبدیل به زمین های حاصل خیز می شوند.

 

علت نزول برکات در دوران حکومت مهدوی

در آیه ۹۶  سوره اعراف خداوند متعال می فرماید: اگر مردم شهرها ایمان آورده و تقوا پیشه می کردند درهای برکات آسمان و زمین را به روی آنها باز می کردیم پس به دلیل توجه ویژه مردم به دین و دین مداری و قرآن مداری ست که برکات فراوانی نازل می شود.

دستاورد دوم : فقر ریشه کن می شود

در زمان حکومت جهانی مهدوی بشریت از چنگال فقر و نیازمندی رهایی می یابد. بر اساس روایتی از امام باقر علیه السلام ، امام زمان عجل الله فرجه در سال دو بار می بخشد و در هر ماه دو بار به مردم نیازهای زندگی را می دهد که به صورت مساوی بین مردم تقسیم می شود و با این بخشش ها فقیری پیدا نمی شود.

 

در حکومت مهدوی مردم روحیه بی نیازی پیدا می کنند

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در توصیف دوران ظهور می فرماید که در زمان حکومت مهدوی در مردم در اثر پیشرفت معنوی روحیه قناعت و احساس بی نیازی پیدا می کنند.بنابر این یکی از علت های دیگر ریشه کنی فقر گسترش روحیه قناعت است.

دستاورد سوم : گسترش دانش

در دوران ظهور اسرار علمی آشکار می شود و بر اساس روایات اگر علم ۲۷ جزء باشد تا قبل از ظهور تنها دو حرف از آن آشکار می شود. در آن زمان ابعاد مختلف دانش صنعتی و ارتباطات، پیشرفت بسیاری پیدا خواهد کرد.

 

معنای تقوی

تقوا یعنی انجام دستورات الهی یعنی انجام واجبات و ترک محرمات و بنا به فرمایش امام صادق علیه السلام شخص متقی از هرکدام از درهای بهشت که بخواهد وارد بهشن کی شود.

 

روز بزرگداشت شیخ صدوق رحمة الله علیه از طرف مقام معظم رهبری

از طرف مقام معظم رهبری روز ۱۵ ادیبهشت روز بزرگداشت مرحوم شیخ صدوق نامگذاری شده است. یکی از نشانه های عظمت شیخ صدوق پاسخ نامه امام زمان به نامه پدر شیخ صدوق –  که از ایشان به دلیل نداشتن فرزند درخواست دعا کرده بود – است حضرت در پاسخ نامه نگاشتند: خداوند به تو فرزندی فقیه، مبارک م نیکو کار خواهد داد و به واسطه او خداوند به مومنین نفع می رساند. تولد شیخ صدوق به دعای امام زمان علیه السلام بود.تالیفات شیخ صدوق بیش از ۳۰۰ جلد است که یکی از آثار بسیار گرانسنگ شیخ صدوق کتاب من لا یحضره الفقیه است.

روز معلم

۱۲ اردیبشهت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم بود که من این روز را به همه معلمین تبریک و تهنیت عرض می کنم. این روز را به دکتر صالحی رئیس محترم سازمان انرژی اتمی، که از مصادیق معلمین متعهد است و امروز در جمع نمازگزاران نماز جمعه کیش حضور دارند، تبریک می گویم.هدف اصلی معلمین باید تربیت انسانهای مومن و صالح و متعهد باشد و مسئولین هم باید به مشکلات معلمین خدوم از لحاظ معیشت و مسکن رسیدگی کنند و وظیفه همه ما احترام به مقام والای معلمین است.

 

روز شورای شهر

از زمانی که در جمع شما مردم عزیز حضور داشته ام شاهد حضور پررنگ شورای شهر در عرصه های اجتماعی هستم. به سبب همکاری نزدیک منطقه آزاد و شورای شهر، ان شاء الله شاهد استفاده از این ظرفیت قوی مردمی خواهیم بود.

روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

این روز را به کارکنان فعال هلال احمر که در جمع نمازگزاران حضور دارند تبریک می گویم.و از حضورپررنگ مردم در جشن های مهدوی قدردانی به عمل می آورم.

 

فایل صوتی خطبه اول نماز جمعه:

 

فایل صوتی خطبه دوم نمازجمعه :

نویسنده: سید مرتضی مهدوی
منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
بازدید: ۴۳۱